مقالات سئو

همه چیز درباره کلمات کلیدی LSI و تاثیر حیرت انگیز آن بر سئو

کلمات کلیدی LSI یکی از ترفندهایی است که متخصصان سئو برای بهبود رتبه گوگل خود استفاده می کنند اما این تکنیک علیرغم اینکه کاملاً مؤثر است، باز هم در حوزه سئو بسیار کم استفاده می شود. در این مقاله از سایت کارکوک به طور کامل به این مبحث می پردازیم.

کلمات کلیدی LSI چیست ؟

LSI مخفف سه کلمه Latent Semantic Indexing می باشد و به معنای نهفته یک عبارت اشاره دارد، در واقع به کلماتی می گویند که با یک مفهوم یا عبارت خاص ارتباط معنایی دارد .

تصور کنید می خواهید در مورد ” انتخاب بهترین هاست ” مقاله ای بنویسید . کلیدواژه هایی که به احتمال زیاد از آنها در مطلب استفاده  می کنید عبارتند از :

هاست پر سرعت

راهنمای انتخاب هاست

هاست اشتراکی

هاستینگ

میزبانی وب

هاست اختصاصی

این واژه ها در واقع همان عبارات کلیدی LSI برای کلیدواژه  ” انتخاب بهترین هاست ” هستند. کلمات LSI الزاما کلیدواژه های مترادف نیستند ، آنها عباراتی هستند که به کلیدواژه هدف شما نزدیک اند.

اهمیت کلمات کلیدی LSI

اهمیت کلمات کلیدی lsi

عبارات کلیدی LSI در 5 سال گذشته تأثیر زیادی بر سئو سایت گذاشته اند. تا چند سال پیش، قانون این بود که خزنده‌ های گوگل یک وب‌ سایت را اسکن می‌ کردند و آن را برای اتصال صفحات وب از یک پیوند به پیوند دیگر می‌ خزیدند. هنگامی که خزنده ها صفحات وب را اسکن می کردند، فعالانه به دنبال کلمات کلیدی مورد استفاده در یک صفحه برای شناسایی موضوع و موضوع محتوا می گشتند .

به عنوان مثال، اگر شما یک پست منتشر شده با عنوان “خدمات SEO در مشهد” داشتید، خزنده ها به دنبال کلمات کلیدی اصلی در مورد این موضوع مانند خدمات سئو، بهترین خدمات سئو و غیره می گردند. این جستجو در قسمت های کلیدی صفحه وب شما اتفاق می افتد که شامل:

برچسب عنوان
تگ های عنوان (H1، H2، H3…)
متن جایگزین تصویر
بدنه محتوا
با این حال، پس از به روز رسانی LSI از گوگل، رویکرد خزیدن به طور قابل توجهی تغییر کرده است. این نکات زیر اهمیت عبارات کلیدی LSI را نشان می دهد .

درک بهتر صفحه

خزنده ها نه تنها صفحه شما را برای کلمات کلیدی اصلی، بلکه کلمات کلیدی مرتبط با موضوع را نیز اسکن می کنند. به عنوان مثال، برای موضوع “خدمات SEO در مشهد”، برخی از عبارات کلیدی خوب LSI عبارتند از آژانس SEO، بهترین آژانس SEO، ابزارهای SEO و غیره.

از این رو، گوگل از نمایه سازی معنایی پنهان برای اصلاح فرآیند خزیدن خود استفاده می کند و درک بسیار عمیق تری از محتوای صفحات وب شما به دست می آورد.

ایجاد زمینه صفحه

اینجاست که همه چیز پیشرفت می کند. گوگل اکنون الگوریتم های خود را به سطحی رسانده است که می توانند یک صفحه را همانطور که یک انسان می خواند، بخوانند. این کار با اتصال کلمات مختلف به یکدیگر و دسته بندی کلمات کلیدی برای تنظیم یک زمینه مشخص انجام می شود. این بدان معناست که الگوریتم ها می توانند بین کلمات، عبارات و موارد دیگر بر اساس روابط معنایی بین کلمات تمایز قائل شوند.

آیا گوگل کلمات کلیدی LSI را در نظر می گیرد؟

در واقع، یکی از نمایندگان گوگل در سال 2019 اظهار داشت: “چیزی به نام عبارات کلیدی LSI وجود ندارد هر کسی که خلاف این را به شما بگوید اشتباه می کند، متاسفم.”

گوگل این موضع را حفظ می کند که از فناوری نمایه سازی معنایی پنهان در الگوریتم های خود استفاده نمی کند.

با تمام صحبت هایی که در مورد پتانسیل فناوری LSI وجود دارد، به راحتی می توان تصور کرد که گوگل به شدت از آن استفاده می کند. با این حال، نمایندگان گوگل مطمئن شده اند که موتور جستجو این کار را نمی کند .

اما، آیا این بدان معناست که گوگل عبارات کلیدی LSI را در نظر نمی گیرد؟ بله، این کار را می کند. اما اصطلاحات LSI چیزی است که بسیاری از کارشناسان سئو آن را کمی گمراه کننده می دانند. الگوریتم های گوگل در نمایه سازی معنا و زمینه متون بسیار پیشرفته شده اند. اما آنها این فعالیت را با استفاده از فناوری LSI انجام نمی دهند، از این رو این اصطلاح کمی گمراه کننده به نظر می رسد.

همانطور که بیل کارمند گوگل گفته است، “گوگل حداقل از سال 2003 جایگزین های مترادف و اصلاحات پرس و جو را بر اساس مترادف ها ارائه کرده است، اما این بدان معنا نیست که آنها از LSI استفاده می کنند.”

فقط به این دلیل که گوگل از فناوری LSI استفاده نمی کند به این معنی نیست که موتور جستجو آن را به روش دیگری انجام نمی دهد. صفحات با رتبه برتر در هر SERP عمق کاملی در محتوای آنها نشان می دهد و همچنین اعتبار دامنه را نشان می دهد.  با توجه به همه اینها، آیا می توانیم فرض کنیم که کلمات کلیدی هم مفهوم برای رتبه بندی گوگل مرتبط هستند.

بنابراین، برای فقدان یک اصطلاح جایگزین، عبارات کلیدی LSI واقعا مهم هستند. شما باید با دقت از کلیدواژه و کلمات کلیدی مرتبط برای موضوع خود در محتوای خود استفاده کنید تا به گوگل در درک بهتر آن کمک کنید.

آیا YouTube کلمات کلیدی LSI را در نظر می گیرد؟

با وجود اینکه یوتیوب متعلق به گوگل است، هر دوی آنها روی دو موتور جستجوی کاملا متفاوت اجرا می شوند و از الگوریتم های متفاوتی استفاده می کنند. جنبه شگفت انگیز عبارات کلیدی LSI در یوتیوب این است که به نظر نمی رسد برای رتبه بندی در پلتفرم مهم باشند.

سازندگان یوتیوب از عبارات کلیدی اصلی در ابرداده ها و عناوین خود استفاده می کنند، اما به ندرت از LSI استفاده می کنند و ویدیوهای آنها همچنان رتبه خوبی دارد. تنها جایی که آنها باید در عبارات کلیدی LSI قرار دهند، توضیحات است، و این در حال حاضر برای الگوریتم‌ های یوتیوب مهم به نظر نمی‌ رسد.

این ممکن است بخاطر فضای کمتر باشد، یوتیوب فضا و مستغلات زیادی را در پلتفرم خود به سازندگان ارائه نمی دهد تا کلمات کلیدی هم مفهوم را قرار دهند. علاوه بر این، الگوریتم‌ های پلتفرم از قبل در دسته‌ بندی ویدیوها و درک زمینه آنها از طریق ابزارهای دیگر ماهر به نظر می‌ رسند.

ممکن است تعجب کنید که YouTube یک بخش پیشنهادات مرتبط دارد، به این صورت است که عمدتاً به تاریخچه جستجوی شما و الگوریتم‌ هایی بستگی دارد که ویدیوهای نمایه‌ شده را نمایش می‌ دهند که همان دسته ویدیویی را که تماشا می‌ کنید به اشتراک می‌ گذارند. عناصر دیگری نیز در این فرآیند وجود دارند، اما عبارات کلیدی LSI بخشی از آن نیستند.

چگونه می توانیم کلمات کلیدی LSI را پیدا کنیم؟

از LSI Graph Tool استفاده کنید

کسب و کارها می توانند از ابزار LSI Graph برای شناسایی انبوهی از عبارات جستجوی مرتبط با عبارات کلیدی اصلی خود استفاده کنند. این ابزار برای جستجو در اینترنت برای عبارات مرتبط که بیشترین حجم جستجو را دارند طراحی شده است. این به شما کمک می کند کلمات کلیدی هم مفهوم را برای استفاده در محتوای خود شناسایی کنید.

ممکن است وسوسه شوید تا حد امکان از عبارات کلیدی LSI که توسط ابزار LSI Graph نشان داده شده است استفاده کنید. این می تواند منجر به پر کردن کلمات کلیدی شود. بنابراین، تعداد کلمات کلیدی را محدود کنید و برخی از آنها را برای توسعه محتوای مرتبط ذخیره کنید.

از Google Keyword Planner استفاده کنید

یکی دیگر از راه های راحت و موثر برای یافتن کلمات کلیدی هم مفهوم استفاده از Google Keyword Planner است. استفاده از این ابزار نیز بسیار آسان است ، شما فقط باید کلمات کلیدی هدف یا تمرکز خود را وارد کنید و بررسی کنید که کدام عبارات در بین نتایج بیشترین حجم جستجو را نشان می دهند و کدام کلمات کلیدی رقابت کم دارند. بخش دوم را می توان برای توسعه استراتژی های LSI قوی برای SEO خود استفاده کرد، که می تواند به شما در ایجاد محتوای قانع کننده برای ایجاد بیشترین ترافیک برای وب سایت شما کمک کند.

جستجوهای مرتبط را بررسی کنید

یک مکان خوب برای شروع یادگیری یافتن کلمات کلیدی ال اس ای SERP های گوگل است. می‌ توانید بخش «افراد نیز به دنبال آن‌ ها هستند» و «جستجو های مرتبط» هر SERP را بررسی کنید. در اینجا، می توانید تمام عبارات جستجوی مختلف مرتبط با کلمه کلیدی اصلی خود را که سایر کاربران جستجو می کنند، بیابید. می‌ توانید با تمرکز بر عباراتی که هنگام تایپ کلمات کلیدی اصلی خود در نوار جستجوی Google ظاهر می‌ شوند، قدمی فراتر بردارید. این رویکرد ممکن است مکانیکی به نظر برسد، اما می تواند به شما در یافتن سالم ترین LSI در SEO برای وب سایت خود کمک کند.

تکمیل خودکار گوگل

نتایج تکمیل خودکار گوگل اغلب دروازه خوبی برای یافتن عبارات کلیدی LSI هستند. اگرچه ممکن است آنها همیشه کلمات کلیدی مرتبط مهمی را که ممکن است در ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی پیدا کنید نشان ندهند، اما می توانند سرنخ خوبی در مورد مواردی که ارزش ذکر کردن دارند به شما بدهند.

تکمیل خودکار گوگل همچنین می تواند به شما ایده هایی برای یافتن عبارات کلیدی طولانی مرتبط بدهد که می توانند به عنوان عبارات کلیدی LSI عمل کنند. به عنوان مثال، اگر موضوع شما «خدمات سئو در مشهد» است، تکمیل خودکار می تواند به شما کمک کند بیشترین جستجو را برای عبارات مرتبط مانند شرکت سئو در مشهد، خدمات سئو فنی در مشهد و غیره پیدا کنید.

توضیحات Google Snippet

یکی دیگر از راه های عالی برای یافتن کلمات کلیدی LSI، مشاهده توضیحات قطعه در SERP است. گوگل نه تنها عباراتی را که با کلمات کلیدی مطابقت دارند پررنگ می کند، بلکه اصطلاحات مرتبط را نیز برجسته می کند. این بدان معناست که شما به راحتی می توانید کلمات کلیدی مرتبطی را که گوگل برجسته کرده است در بهترین نتایج رتبه بندی برای کلمه کلیدی خود بیابید.

به عنوان مثال، اگر “تعمیر لپ تاپ” را جستجو کنید، متوجه می شوید که عبارات مرتبط بیشتری مانند “تعمیر کامپیوتر”، “تعمیر IT” و غیره نیز در توضیحات قطعه برجسته شده اند. این عبارات کلمات کلیدی ال اس ای هستند که باید در محتوای خود بپاشید تا SEO خود را تقویت کنید.

برچسب های تصویر گوگل

این یک معدن طلا برای یافتن عبارات کلیدی LSI است. کافی است کلمه کلیدی اصلی خود را در نوار جستجوی Google Images تایپ کنید و عبارات مرتبط زیادی را درست بالای نتایج جستجو خواهید دید. در اینجا، می‌ توانید تمام عباراتی که بیشترین جستجو را در رابطه با کلمات کلیدی خود داشته‌ اند، پیدا کنید.

از ابزار «کلید واژه LSI» کمک بگیرید

ابزارهای عبارات کلیدی LSI زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد ایده و یافتن عبارات کلیدی که ممکن است از دست داده اید استفاده کنید. LSIKeywords و LSIGraph برخی از بهترین ابزارها برای ایجاد ایده های عبارات کلیدی LSI هستند. فقط کلمه کلیدی را که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید تایپ کنید، و ابزار لیستی از اصطلاحات مرتبط را به شما می دهد که می توانید به عنوان عبارات کلیدی LSI در محتوای خود استفاده کنید.

پایگاه های دانش

پایگاه های دانش منبع عالی برای یافتن عبارات جستجوی مرتبط هستند. دامنه هایی مانند ویکی پدیا می توانند در اینجا کمک بزرگی باشند. به عنوان مثال، اگر “علی دایی” را جستجو کنید، بسیاری از عبارات مرتبط را در خود صفحه باز پیدا خواهید کرد که می توانند به عنوان کلمات کلیدی LSI استفاده شوند.

نمودار دانش را تجزیه و تحلیل کنید

اگر در حال تولید محتوا برای هر شخص، چیز یا مفهومی هستید، همیشه ایده خوبی است که بررسی کنید آیا یک نمودار دانش اختصاصی در گوگل دارد یا خیر. نمودار دانش دارای محبوب ترین نقاط داده ای است که گوگل با عبارت جستجوی شما مرتبط می کند. تجزیه و تحلیل محتوا در نمودار دانش می تواند به شما در یافتن عبارات کلیدی بسیار ارزشمند LSI کمک کند.

سایت پرسش و پاسخ را تجزیه و تحلیل کنید

People Also Ask بخشی در SERP است که می تواند نه تنها برای یافتن کلمات کلیدی LSI، بلکه برای موارد مرتبط با موضوع مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که کلمات کلیدی اصلی خود را در گوگل جستجو می کنید، کافی است نگاهی به بخش People also Ask بیندازید.

یکی از مزیت‌ های بزرگ انجام این کار این است که Google اغلب مرتبط‌ ترین اصطلاحات را در زیر این سایت ها نیز برجسته می‌ کند. این می تواند به شما امتیاز خوبی برای ایجاد محتوای مرتبط یا استفاده از آن ایده ها در صفحات وب خود بدهد.

از API زبان طبیعی گوگل استفاده کنید

آخرین کاری که می‌ توانید انجام دهید این است که اگر چیزی را برای یافتن کلمات کلیدی هم مفهوم از دست داده‌اید، از Google’s Natural Language API استفاده کنید. کافی است به گوگل بروید، کلمه کلیدی خود را تایپ کنید و متن را از نتایج رتبه برتر کپی کنید. آن را در نسخه نمایشی API جای‌ گذاری کنید، و می‌ توانید هر نهاد یا عبارتی را که ممکن است از دست داده باشید بیابید.

کلمات کلیدی LSI را در وبلاگ خود قرار دهید

الگوریتم‌ های گوگل بسیار هوشمند شده‌اند و از مفهوم نمایه‌ سازی معنایی پنهان برای ایجاد محتوای مناسب در صفحات وب استفاده می‌ کنند. از این رو، ارزش آن را دارد که زمان بیشتری را صرف یافتن این کلمات کلیدی کنید که می تواند به اصلاح استراتژی سئوی شما کمک کند.

این امر به ویژه در وبلاگ ها و مقالات بسیار مهم است. از آنجایی که هدف اصلی آنها انتقال اطلاعات به خواننده است، همین امر برای موتورهای جستجو نیز صادق است. عبارات کلیدی LSI می توانند به خزنده ها نه تنها در زمینه سازی، بلکه در تعیین کیفیت محتوای شما نیز کمک کنند. بنابراین، قبل از شروع به توسعه محتوا، باید کلمات کلیدی هم مفهوم را برای موضوعات وبلاگ یا مقاله خود جستجو کنید.

مزایای کلمات کلیدی LSI

مزایای کلمات کلیدی LSI

به بهبود رتبه کمک می کند 

هدف اصلی هر استراتژی سئو افزایش ارگانیک ترافیک وب سایت و رتبه بندی است. الگوریتم های موتورهای جستجو هنگام نمایه سازی یک صفحه وب، فاکتورهای زیادی را برای رتبه بندی در نظر می گیرند. کلمات کلیدی ال اس ای می توانند به وب سایت شما کمک کنند تا تأثیر بسیار بهتری بر این الگوریتم ها داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی اصلی شما “Apple” است و محتوای مرتبط با دستگاه های اپل دارید، عبارات کلیدی LSI مانند “iPad”، “iPhone”، “Macbook” و غیره می توانند به خزنده های موتورهای جستجو در شناسایی صحیح هدف کمک کنند. رتبه بندی موتورهای جستجو برای صفحه وب شما مطمئناً برای هر عبارت مرتبط معنایی افزایش می یابد، صرف نظر از اینکه کلمه کلیدی اصلی شما چیست.

تجربه جستجوی بهتری را برای کاربران فراهم کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، کلمات کلیدی هم مفهوم به موتورهای جستجو کمک می کنند تا هدف صفحه وب شما را شناسایی کنند. این امر دسترسی کاربران را به صفحات وب که محتوای مرتبط با عبارت جستجوی آنها دارند آسان تر می کند. محتوای مرتبط به افزایش ارگانیک تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما کمک می کند. این کاربران ممکن است در نهایت محتوا را به اشتراک بگذارند و در نتیجه اعتبار وب سایت شما را بهبود بخشند. چنین تعامل کاربر، محتوای وب سایت شما را از محتوای عمومی در همان دامنه که بخش عمده ای از وب را اشغال می کند، جدا می کند. تجربه کاربری خوب به طور خودکار توجه بیشتری را به خود جلب می کند و محبوبیت وب سایت شما را بهبود می بخشد.

بهبود زمان مرور

کاربری که از یک صفحه وب یا وب سایت بازدید می کند و دقیقاً نوع محتوای مورد نظر خود را پیدا می کند، مطمئناً باعث می شود مدت بیشتری در صفحه بماند. محتوای هدفمند و فرموله شده بهتر با استفاده از کلمات کلیدی هم مفهوم به این معنی است که کاربران زمان بیشتری را در وب سایت شما صرف خواهند کرد. همچنین شانس باز کردن لینک های دیگر در صفحه شما توسط کاربران را افزایش می دهد که می تواند به افزایش ترافیک ارگانیک به سایر صفحات داخلی در وب سایت شما کمک کند. با ترکیب هوشمندانه کلمات کلیدی هم مفهوم و حصول اطمینان از اینکه محتوا با لحن دوستانه و محاوره ای باقی می ماند، می توانید بازدیدکنندگان خود را به صفحه جذب و با وب سایت خود درگیر کنید.

استفاده از عبارات کلیدی LSI برای افزایش سئو

LSI مرتبط با موضوع وبلاگ خود را انتخاب کنید. قبل از اینکه با توسعه وبلاگ خود به جلو حرکت کنید، باید بهترین کلمات کلیدی هم مفهوم را برای موضوع خود پیدا کنید . بسته به زمینه ای که می خواهید محتوای وبلاگتان چگونه باشد، مناسب ترین کلمات کلیدی هم مفهوم را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن وبلاگی در مورد موضوع “چگونه وبلاگ بنویسیم” می توانید از میان بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط مانند “نکات وبلاگ نویسی”، “مزایای وبلاگ ها”، “SEO در وبلاگ ها” و غیره انتخاب کنید .

جستجوهای ماهانه را تجزیه و تحلیل کنید

تشخیص اینکه کدام کلمات کلیدی هم مفهوم با محتوای شما مطابقت دارند می تواند کار سختی باشد. برای تعیین اینکه آیا پیشنهادات کلمه کلیدی ارائه شده با محتوای شما مطابقت دارند یا خیر، به داده های جستجوی ماهانه آنها نگاهی بیندازید . این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا کلمه کلیدی به خوبی با محتوای شما مطابقت دارد یا اینکه می توانید یک پست کاملاً اصلی در مورد آن به طور جداگانه ایجاد کنید.

اگر جستجوی ماهانه برای کلمه کلیدی که مرتبط می دانید بسیار زیاد است، می توانید از آن کلمه کلیدی برای ایجاد یک پست اصلی برای بهبود سئوی خود استفاده کنید. و اگر با متن محتوای شما مطابقت دارد، می توانید از آن در آنجا نیز استفاده کنید.

کلمات کلیدی LSI را به مقالات خود اضافه کنید

همانطور که در مورد وبلاگ ها، شما باید از عبارات کلیدی هم مفهوم در مقالات خود نیز استفاده کنید. این به خزنده های موتورهای جستجو در تعیین کیفیت محتوای شما و همچنین بهبود اعتبار دامنه شما کمک می کند. هر چه موتور جستجو محتوای شما را بهتر درک کند، شانس بیشتری برای رتبه بندی بهتر آن دارد.

تجربه کاربری خود را بهبود بخشید

پر کردن محتوای خود با عبارات کلیدی LSI بسیار آسان است. نکته کلیدی در اینجا این است که از آنها به طور موثر و در محدوده استفاده کنید. اگر محتوای خود را با کلمات کلیدی بیش از حد پر کنید، می تواند توسط موتورهای جستجو جریمه شود.

علاوه بر این، کاربران همیشه به دنبال محتوای منسجم، اطلاعاتی و واضح هستند. تمرکز بر تجربه کاربر و تنها استفاده از کلمات، اصطلاحات و عبارات معقول باعث افزایش رضایت آنها می شود و ممکن است به شما در دریافت نتایج ارگانیک کمک کند.

جمع بندی

در حالی که نمایه سازی معنایی پنهان (LSI) برای مشاغل نسبتا ناشناخته است،اما برای افزایش رتبه وب سایت ارزشمند است. از این رو، برای درک کامل پتانسیل عبارات کلیدی LSI، مشاغل می توانند یک شرکت حرفه ای SEO را استخدام کنند که با تجربه گسترده خود در حوزه SEO می توانند به شما کمک کنند تا بهترین عبارات کلیدی هم معنا را برای محتوای خود پیدا کنید. تیم کارکوک همچنین می تواند به شما کمک کند تا موثرترین استراتژی های سئو را برای کسب و کار خود ایجاد کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا