مقالات سئو

سئو کردن وبسایت بدون دانش کد نویسی چگونه است ؟

آیا سئو کردن وبسایت برای شما کاری دشوار بنظر می رسد؟

خیلی از مردم فکر می کنند که برای انجام سئو ، باید دانش کد نویسی یاد داشته باشند . آنها می ترسند که نتوانند سایتشان را بهینه سازی کنند چون که چیزی درباره HTML و یا کد نویسی نمی دانند.

اما ابزارهای زیادی هستند که در بخش های مهم سئو می توانند به شما کمک کنند، بدون اینکه نیاز باشد از انگشتانتان برای کد نویسی استفاده کنید.

سئو چیست؟

قبل از اینکه سئو کردن وبسایت را بررسی کنیم باید بدانیم که سئو چیست .

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. این فرآیند افزایش ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج موتورهای جستجو است.

سئو کمک می کند تا وب سایت شما قابل شناسایی تر شود. وقتی مشتریان بالقوه عبارات مرتبط با برند شما را جستجو می کنند، شانس بیشتری برای کشف وب سایت شما و تبدیل شدن به یک مشتری خواهند داشت.

تصور کنید که یک کسب و کار تناسب اندام دارید. شما نکات رژیمی و تمرینی را در وب سایت خود ارائه می دهید.

شما هم مقاله ای در مورد کاهش وزن دارید. با شیوه های خوب سئو، فردی که کلمه کلیدی مانند “چگونه وزن کم کنیم” را جستجو می کند، ممکن است شانس بیشتری برای یافتن آن مقاله و بنابراین نام تجاری شما داشته باشد.

این قدرت سئو است

5 دلیل برای سئو کردن وبسایت خود

دلایل زیادی برای یادگیری نحوه بهینه سازی برای تبدیل و سئو در پشت سر هم وجود دارد.

ابتدا باید بدانید که آنها چگونه با هم کار می کنند تا یک وب سایت ناب تر و سازنده تر ایجاد کنند.

بیایید به پنج دلیل خاص برای بهینه سازی سریع سایت و بهینه سازی مستمر سایت خود در طول زمان نگاه کنیم.

1. وب سایت خود را برای مخاطبان خاص خود مفید کنید

بازاریاب ها گاهی اوقات احساس می کنند که با گوگل در تضاد هستند. به عنوان مثال، موتور جستجو نمی تواند بهترین محتوای خود را رتبه بندی کند، یا پس از به روز رسانی الگوریتمی شاهد کاهش شدید ترافیک هستند.

اما در واقعیت، اهداف شما و گوگل یکی هستند:

  • بهترین محتوای ممکن را برای مخاطبان خود ارائه دهید.
  • یک تجربه کاربری مثبت وب سایت ایجاد کنید.
  • محتوایی که ارزش قابل توجهی ارائه می دهد را در اولویت قرار دهید.

شما فقط به روش های مختلف آن را دنبال می کنید. گوگل میلیون ها وب سایت را تجزیه و تحلیل می کند، در حالی که شما در حال تجزیه و تحلیل رفتارهای مخاطبان خاص خود هستید.

گوگل از بیش از 200 سیگنال رتبه بندی استفاده می کند تا تصمیم بگیرد کدام قسمت از محتوا در صفحه اول نتایج موتور جستجو ظاهر شود . الگوریتم توجه دقیقی به نشانه هایی دارد که نشان می دهد یک صفحه وب خاص به جستجوگران اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند می دهد.

وقتی روی سئو تمرکز می کنید، کلمات کلیدی معنایی اولیه و پنهان مرتبط با هدف جستجو را انتخاب می کنید . شما محتوایی را می‌ نویسید که مردم دوست دارند آن را بخوانند و مطمئن می‌ شوید که اطلاعات متا را ارائه می‌ دهید تا به Google کمک کنید تا آن را بهتر درک کند.

اگر وب‌ سایت خود را برای تبدیل بهینه کنید، بر هدایت بازدیدکنندگان به سمت یک هدف خاص تمرکز می‌ کنید، خواه این هدف پیوستن به لیست ایمیل شما باشد یا خرید یکی از محصولات شما. دقیقاً مانند گوگل، شما می خواهید دقیقاً همان چیزی را به مخاطبان خود ارائه دهید که آن مصرف کنندگان می خواهند.

دانستن اینکه چگونه وب سایت خود را برای سئو و تبدیل به طور همزمان بهینه کنید، به هر دوی این اهداف کمک می کند و رابطه بهتری بین سایت شما و موتورهای جستجو ایجاد می کند.

2. ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید

یک کسب و کار متوسط ​​حدود 1 درصد از کل درآمد خود را صرف تبلیغات می کند. اگر کسب و کار شما 1 میلیارد تومان در سال درآمد دارد، ممکن است 100 میلیون تومان برای تبلیغات هزینه کنید.

در حالی که ممکن است درصد کمی به نظر برسد، اما افزایش می یابد . برخی از صنایع، مانند خرده فروشی، به میزان قابل توجهی بیشتر برای تبلیغات هزینه می کنند.

با این حال، جذب ترافیک ارگانیک از طریق SEO رایگان است. شما باید برای توسعه و تبلیغ محتوا هزینه کنید، اما این هزینه به اندازه پرداخت به ازای کلیک نیست.

هنگامی که نرخ نزدیک را بین جستجوگرانی که از طریق جستجوی ارگانیک به سایت شما می‌رسند و آنهایی که از طریق تبلیغات پولی می‌ آیند مقایسه می‌ کنید، نتایج گویا هستند. جستجوی ارگانیک با تقریباً 15 درصد بسته می شود، در حالی که جستجوی پولی با کمتر از 2 درصد بسته می شود.

زمان و در صورت لزوم پول خود را برای رشد ترافیک ارگانیک خود سرمایه گذاری کنید. ممکن است بیشتر طول بکشد، اما نتایج بیشتر دوام می‌ آورند و باعث تبدیل بیشتر می‌ شوند.

3. از ترافیک موجود سرمایه گذاری کنید

وقتی مردم از وب سایت شما بازدید می کنند، نمی خواهید آنها را به اطراف بچرخانید و آنجا را ترک کنند. در عوض، شما می خواهید تأثیری ماندگار بگذارید و آنها را تشویق کنید که برگردند.

یادگیری نحوه سئو کردن وبسایت برای تبدیل نیاز به درک تجربه کاربر دارد . ببینید بازدیدکنندگان چگونه سایت شما را هدایت می کنند. آیا صفحه را به پایین اسکرول می کنند یا خیر. هر چند وقت یکبار بر روی تماس ها برای اقدام (CTA) شما کلیک می کنند.

اگر شخصی در لیست ایمیل شما ثبت نام کرد، می توانید در تاریخ بعد با پیشنهادات، مشوق ها و موارد دیگر با او تماس بگیرید. همچنین می توانید بازدیدکنندگان را تشویق کنید تا شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند، از صفحات محصول شما بازدید کنند و پست های وبلاگ شما را بخوانند.

استفاده از ترافیک موجود به بهبود نرخ تبدیل شما کمک می کند زیرا درصد بیشتری از ترافیک ارگانیک شما تبدیل می شود. شما می دانید که مخاطبان شما به چه پیشنهادی پاسخ خواهند داد و چگونه آن را به شیوه ای جذاب به آنها ارائه دهید.

4. وب سایت خود را مجبور کنید بیشتر کار کند

هر کسی می تواند یک وب سایت بسازد ، حتی یک وب سایت زیبا اما تعداد بسیار کمی از آنها می توانند وب سایتی ایجاد کنند که قابل اعتماد باشد و نرخ تبدیل بالایی ایجاد کند. به هر حال، میانگین نرخ تبدیل در همه صنایع کمتر از 2.5 درصد است.

شما می خواهید مخاطبان شما با نرخ های بسیار بالاتری تبدیل شوند. برای انجام این کار، باید مخاطبان خود را از نزدیک مطالعه کنید و آنچه را که نیاز دارند و انتظار دارند به آنها ارائه دهید.

اگر برای تولید محتوای خود تحقیق کرده اید و زمان گذاشته اید تا محتوای یونیک و سئو شده ارائه دهید ، می توانید انتظار جهش در نرخ تبدیل داشته باشید. در این صورت افرادی که از سایت شما بازدید می کنند به سرعت آنچه که نیاز دارند را پیدا می کنند و محتوای شما برایشان مفید واقع می شود و از برند شما برای ارائه آن قدرانی و تشکر می کنند.

با این حال، سئو همیشه در اولویت است. بدون ترافیک، نمی توانید تبدیل داشته باشید. یک سایت با محتوای ارزشمند و قوی فرصت های زیادی برای تبدیل بازدیدکنندگان ایجاد کنید.

5. به مخاطبان خود آنچه را که می خواهند و انتظار دارند، بدهید

این سناریو را تصور کنید:

شما یک سایت تجارت الکترونیک دارید که کفش می فروشد. یک مشتری به یک جفت کفش جدید برای دویدن نیاز دارد و در گوگل جستجوی بهترین کفش برای دوندگان را انجام می دهد . شما یک پست وبلاگ طولانی و عمیق در مورد انتخاب کفش های دویدن، شامل توصیه های برند و اطلاعات برای انواع مختلف دونده نوشته اید.

بازدید کننده مقاله را می خواند. در پایان، شما یک آهنربای سربی دارید که نمودار اندازه و تناسب رایگان را برای دوندگان ارائه می دهد. تنها کاری که بازدیدکننده باید انجام دهد این است که در لیست ایمیل شما ثبت نام کند.

آهنربای سرب را فوراً برای بازدیدکننده می فرستید. چند روز بعد، یک کد کوپن برای فروشگاه آنلاین خود به همراه تصاویر کفش های دویدن ارسال می کنید. مشتری متوجه می شود که شما چیزی را دارید که نیازهای او را برآورده می کند و تخفیف باعث ایجاد انگیزه فروش فوری می شود.

همانطور که می بینید، سئو و بهینه سازی نرخ تبدیل دست به دست هم می دهند. اگر انتظارات مخاطبان خود را برآورده کنید و به آنها کمک کنید آنچه را که می خواهند پیدا کنند، مشتری را تضمین خواهید کرد.

چگونه وبسایت خود را سئو کنیم ؟

چگونه سایت خود را سئو کنیم

برای سئو کردن وبسایت بدون نیاز به دانش کد نویسی می توانیم مراحل زیر را انجام دهیم.

سایت های سازنده ی اسکیما

اولین راهی می توانید سایتتان را بیشتر سئو فرندلی کنید سایت های سازنده ی اسکیما هستند.

اهمیت داده ها و اطلاعات ساختار یافته بیشتر و بیشتر دارد بالا می رود به طوری که می بینید گوگل چقدر روی ریچ اسنیپت های موبایل فرندی و جستجوهای صوتی تمرکز کرده .

حالا که متوجه شدید چرا اسکیما انقدر مهم است یه چیز جالب دیگر هم درباره آن هست که باید بدانید. با داشتن اسکیما، نرخ کلیک شما در مقایسه با رقیباتون که این مورد رو ندارند به شدت افزایش پیدا می کند .

به خصوص وقتی که دارید محصولی را به فروش می رسانید و شما نظردهی ستاره ای خودتان را آنجا دارید و مردم بر اساس 500 تا نظر میدانند که شما از 5 تا ستاره ، 5 تاشو دارید. در حالی که رقبای شما هیچ کدام از این داده ها را در نشانه گذاری اسکیمای خودشان ندارند. آنها قراره کلیک های کمتری از شما داشته باشند .

با این حال ، اگر شما تجربه کد نویسی نداشته باشید، احتمالا خواهید گفت خب من الان چیکار کنم پس ؟

خوشبختانه ، یک سری ابزارهای ساختن اسکیما هستند که میتوانند کمکتان کنند.

بهترین هاشون رو معرفی می کنیم .

google structured data helper

این ابزار بهتون اجازه میده که به صورت بصری عناصری رو روی صفحه وب خودتون تگ کنید و نشانه گذاری مناسبی رو بسازید .

schema markup generator

این ابزار بهتون کمک می کنه تا کدی بسازید که می توانید به راحتی توی HTML سایتتون قرار بدید .

استفاده از سازنده های نقشه سایت XML

کار دیگری که باید انجام دهید این است که استفاده از سازنده های نقشه سایت XML را شروع کنید. ممکن است تعجب کنید که چرا نقشه سایت برای سئو مهم است . خب اگر گوگل خزیدن در سایت شما رو به سختی انجام میدهد اون صفحات ممکن است که ایندکس نشده باشند .

اما اگر گوگل به راحتی در سایت شما بخزه به نظر میاد که شما صفحات بیشتری دارید که اینکدس شده باشند و بیشتر اون صفحات احتمالا رتبه های بالاتری می گیرند .

و حالا، کاری که نقشه سایت می کند این است که گوگل میگه : این یه لیست کامل از تمام صفحه های  روی سایت منه .

لطفا اونا رو ایندکس کن .  ممکنه که همه ی اونا رو هم ایندکس نکنند اما شما شانس بیشتری پیدا می کنید که در سایتتان بخزند و اونو ایندکس کنند .

اگه شما نمی توانید بفهمید که چطور یک نقشه سایت XML بسازید جای نگرانی نیست ، چون Screaming Frog  اینجاست .

این نرم افزار در فعالیت های مختلف سئو از جمله ساختن نقشه سایت XML به شما کمک می کند.

اگر سایت شما وردپرس است کافیه فقط افزونه  Yoast رو استفاده کنید.

اما اگر با وردپرس نیستید برنامه Screaming frog رو چک کنید چون که میتواند کمک تان کند و وقتی که نقشه سایت را ساختید مطمئن شوید که اونو به سرچ کنسول گوگل بفرستید .

زیرا این کار به گوگل می گوید برو همه این صفحات را بررسی کن.

فایل robots.txt درست کنید

کار دیگه ای که برای سئو کردن وبسایت باید انجام دهید این است که یک فایل robots.txt درست کنید .

خب چرا فایل robots.txt اهمیت دارد؟

آنها به ربات ها می گوید کدوم صفحات را باید بررسی کنند و کدام صفحه ها را نه .

آیا شما می خواهید گوگل صفحه های حساس شما را که نمی خواهید کاربرا بهشون دست بزنند بررسی کند؟ البته که نه .

شما صفحاتی دارید که مدام دارید اصلاحش می کنید اما نمی خواهید که گوگل آنها را ببیند . شما آن را بطور مثال برای کمپین شبکه اجتماعی استفاده می کنید یا یک کمپین تبلیغاتی.

اینها همه صفحه هایی هستند که شما می خواهید با robots.txt بلاک کنید.

حالا internet marketing ninjas ابزار ساده ای برای ساختن robots.txt دارد که باید اونو امتحان کنید.

شما می توانید هر کدام از صفحه هایی که می خواهید گوگل ایندکس کند و هر کدوم که نمی خواهید را بهش اضافه کنید و اون چیزی را برایتان میسازد .

شما فقط آپلودش می کنید و دیگه لازم نیست کاری انجام بدهید.

شبکه توزیع محتوا CDN

شما به یک CDN نیاز دارید تا سایتتان را سریع تر کنید.

سایت های سریع تر تجربه ی کاربر بهتری می سازند و اون صفحه ها رتبه بهتری در گوگل دارند.

گوگل حتی گفته است که به سرعت بارگذاری یک سایت برای مشخص کردن رتبه اش هم نگاه می کند.

خب CDN  یک شبکه توزیع محتوا است و کاری که می کند این است که سایت شما را بین تمام سرورهای سراسر دنیا قرار می دهد. این شرکت به اسم  Cloud Flare کمک می کند تا سایت شما را بین همه سرورهای سراسر جهان قرار بدهد.

حالا چیزی که درباره Cloud Flare خوب است اینه که اونها نقشه رایگان دارند. پس شمامی توانید به صورت رایگان شروع کنید، و این به سرعت بارگذاری سایت شما کمک می کند.

در اصل ، به بهبود رتبه های شما در طول زمان کمک می کند، بدون اینکه دولوپر باشید.

سئو و ابزارهای بهینه سازی محتوا

اگر شما مطمئن نیستید که چطور سایتتان را برای کلمه های کلیدی خاص بهینه کنید ، داشتن یک ابزار که به شما کمک کنه سایتتان را بهینه کنید می تواند یک نجات دهنده واقعی باشد .

از چیزهایی مثل چگالی کلمات ، جایگاه و سطح کلمات تا امتیاز خوانایی ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانند کار برای شما آسان تر کنند .

اگه شما روی وردپرس هستید پیشنهاد می کنم Yoast یا Rank Math را امتحان کنید . هر دو آنها ابزارهای خوبی هستند . به شما اجازه میدهند تا اصلی ترین قسمت های سایتتان را کنترل کنید ، بدون اینکه نیاز باشه فنی باشید .

از عنوان تا آدرس صفحه متادیتا و مطمئن شدن از اینکه صفحه شما دستور العمل های ابتدایی سئو را دنبال می کند .

در اصل ، اون کاری که شما نیاز دارید رو انجام می دهد . بدون اینکه نیاز داشته باشید درباره سئو یا کد زدن بدانید .

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم سئو کردن وبسایت را برای شما کاربران گرامی توضیح دهیم . امیدوارم با مواردی که گفته شد بتوانید سایت خود را بهینه کنید و خط اول گوگل بودن را تجربه کنید و به اهداف خود برسید . همچنین می توانید سئوی سایت خود را به تیم کارکوک بسپارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا