مقالات سئو

چگونه سئوکار فریلنسر موفق شویم [ نکات 100% تضمینی ]

با توجه به بازار خوب سئو، خیلی از افرادی که آموزش سئو را گذرانده باشند می توانند به صورت آزاد کار فعالیت خود را در زمینه سئو داشته باشند ، در این مقاله از سایت کارکوک قصد دارم نکات مهم برای تبدیل شدن به یک سئوکار فریلنسر موفق را برای شما توضیح دهم.

فریلنسر چگونه کار می کند؟

فریلنسر (freelancer) به معنی آزاد کار؛ به کسانی گفته می شود که وابسته به هیچ شرکتی نیستند و عموما برای خودشان کار می کنند، هر چند برخی از فریلنسر ها تایم های پاره وقت خود را در سایت ها به جستجوی پروژه هستند تا در زمان آزاد خود هم کسب درآمد داشته باشند.

فریلنسرها به ازای ارائه دادن نوعی خدمات، مبلغی را می گیرند که عموعا قرارداد آنها پاره وقت یا کوتاه مدت است.

گاهی اوقات افراد به فریلنسرها پول می دهند تا تعداد ساعات مشخصی در هفته یا ماهانه کار کنند. این ترتیب اغلب به عنوان “نگهدارنده” نامیده می شود.

فریلنسر خدمات یا نتیجه خاصی را ارائه می‌ کند و خریدار مستقیماً به آنها هزینه می‌ پردازد. در ادامه مقاله نکات لازم برای اینکه سئوکار فریلنسر موفق شوید، آورده شده است.

مزایای شغل فریلنسری سئو

 • کنترل بیشتری بر زمان و زندگی خود دارند.
 • حقوقشان می تواند به سرعت افزایش پیدا کند و هیچ محدودیتی برای درآمد ندارند.
 • می توانند مشتریان خود را بهتر درک کنند.

نکاتی برای یک سئوکار فریلنسر موفق

با دیگر فریلنسرها صحبت کنید

افرادی که قبلاً در این فضا فعالیت می‌کنند، از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود خوشحال می شوند حتما با آنها گفتگو کنید. لیستی از افرادی که می خواهید با آنها صحبت کنید ایجاد کنید، از آنها 15 تا 30 دقیقه وقت بخواهید و در مورد خرد و بینش آنها بپرسید و یادداشت برداری کنید.

رشد کنید

داستان های موفقیت زیادی در لینکدین و توییتر وجود دارد. اما خودتان را با آن داستان ها مقایسه نکنید. اگر تازه کار هستید، باید به خودتان فضایی برای رشد بدهید.

چیزهای زیادی هستند که شما باید یاد بگیرید و این زمان می برد. فقط به یاد داشته باشید که از اشتباهات خود درس بگیرید.

خدمات خودتان را قیمت گذاری کنید

خدمات خود را قیمت گذاری کنید

شما می دانید که صاحب کسب و کار هستید، حتی اگر تنها فردی باشید که در این حوزه فعالیت می کند. در هر کسب و کاری هدف اصلی سود است، بنابراین به این چند مورد توجه نمایید:

 • رایگان کار نکنید.
 • از قیمت گذاری مبتنی بر پروژه در صورت حساب ساعتی استفاده کنید.
 • به طور مداوم قیمت های خود را بر این اساس بهبود و افزایش دهید.

نحوه فروش را یاد بگیرید

حتما این را شنیده اید که اگر نمی توانی بفروشی پس یک فریلنسر نیستی. به این گونه افکار و صحبت ها گوش ندهید و نگذارید شما را ناامید کنند.

یک تصور اشتباه دیگر در کار سئو این است که می گویند اگر در کار خودت مهارت داشته باشی به طور خودکار مشتریان زیادی برای همکاری به سمت تو می آیند. اما این اشتباه است، در واقع فروش و سئو مهارت های متفاوتی هستند و برای رسیدن به موفقیت هر دوی آنها لازم است.

زمانی که مشتری بالقوه با شما تماس می گیرد شما در حال فروش هستید. هر گفتگویی با یک مشتری بالقوه ، فروش محسوب می شود. شما نتایج و ایده های خود را به عنوان یک سئوکار فریلنسر موفق به فروش می گذارید.

زمان یک منبع است

وقت طلاست. این تنها چیزی است که نمی توانید آن را پس بگیرید. بنابراین مطمئن شوید که از آن عاقلانه استفاده می کنید و برای انجام رایگان کارها تحت فشار نباشید.

صرف زمان برای یک فرآیند جدید، یا یک قطعه محتوا در وب سایت خود می تواند در واقع به این معنی باشد که شما کاری را که برایتان جالب است جذب می کنید.

همه چیز برای اجرا، فکر کردن و به اشتراک گذاشتن نیاز به زمان دارد.

من توصیه می کنم که از تقویم Google خود برای برنامه ریزی مناسب هفته یا ماه خود استفاده کنید . فقط داشتن روزهای خاصی برای کارهای جدید یا جلسات (بین 8-10 صبح یا 4-6 بعد از ظهر) از ابزارهایی مانند Clockify برای ردیابی داخلی پروژه های خود و ثبت مدت زمان انجام کارها استفاده کنید .

بازاریابی و برند شخصی

از نظر فنی شما دو شغل خواهید داشت. کار آزاد شما و بازاریابی یک برند. علیرغم اینکه بسیاری می گویند شما نیازی به بازاریابی ندارید، من استدلال می کنم که این امر به خصوص زمانی که به صورت آزاد کار می کنید ضروری است.

بازاریابی شما افراد همفکری را جذب می کند که کار شما را جالب می دانند. این بدان معنی است که شما ممکن است انواع خاصی از مشاغل را حذف کنید، اما خوب است. چرا می خواهید با کسب و کاری کار کنید که به هر حال طرز فکر شما را ندارد؟

من به شدت توصیه می کنم با آن به عنوان یک شغل برخورد کنید و زمان و انرژی را برای آن اختصاص دهید. در هفته زمان خود را برای کار بر روی وب سایت و برند شخصی خود محدود کنید.

فرآیند و سیستم خود را ایجاد کنید

نیازی نیست فوراً این کار را انجام دهید، اما توصیه می‌ کنم فهرستی از چیزهایی را که برای مشتریان تولید می‌ کنید بنویسید. من این چارچوب ها را (ممیزی، KWR، نقشه برداری URL و غیره) می نامم و سپس شروع به ایجاد الگوهایی برای کاهش زمان صرف شده برای تولید این اسناد بکنید.

این مورد چند کار را انجام می دهد:

 • این به شما کمک می کند تا مشخص کنید که مشتریان واقعا چه چیزی را دریافت می کنند (موارد تحویلی)
 • به شما کمک می کند ارزشی را که مشتری دریافت می کند شناسایی کنید (لیستی از اقدامات اولویت بندی شده، کلمات کلیدی برای کمک به هدف، ساختار URL جدید و غیره)
 • به شما کمک می کند کار را مدیریت کنید و در آینده آن را سریعتر انجام دهید (زمان کار را کاهش دهید اما همچنان همان نرخ را شارژ کنید تا زمان بیشتری برای تمرکز روی چیزهای دیگر داشته باشید)

ایجاد این کار به زمان نیاز دارد، اما توصیه می‌ کنم در ابتدا به این موضوع فکر کنید تا بتوانید روی توسعه این چارچوب‌ ها تمرکز کنید.

باعث صرفه جویی در وقت شما در آینده می شود.

وبسایت یا وبلاگ خود را طراحی کنید

وب سایتی ایجاد کنید که نشان دهنده کار شما و نوع برندهایی باشد که می خواهید جذب کنید، این ویترین فروشگاه شماست و مطمئن شوید که برای بهبود آن زمان می گذارید. امروزه بسیاری برای پیدا کردن بهترین افراد برای انجام پروژه های خود در اینترنت جستجو می کنند، پس این بهترین فرصت است که خود را به دیگران معرفی کنید.

وقتشه که بخونی: آموزش کامل طراحی سایت 

سایت خود را همیشه بروزرسانی کنید

بعد از ایجاد و طراحی سایت برای بالا بردن اعتبار و ارزش سایت و همچنین جذب مشتریان، باید به طور مرتب بروزرسانی انجام دهید. اگر مشتریان وقتی از سایت شما بازدید می کنند متوجه بشوند مدت زیادی سایت را به روز نکرده اید، از اعتماد به شما برای انجام پروژه های خود جلوگیری می کنند.

به طور منظم سایت خود را بروزرسانی کنید، تا سود زیادی را دریافت کنید.

یک لوگوی حرفه ای طراحی کنید

برای جذب مشتری و موفقیت در بازار کار، باید حرفه ای به نظر برسید به همین دلیل طراحی یک لوگو چشم نواز و شیک می تواند ویترین خوبی برای معرفی خودتان به مشتریان بالقوه باشد.

استفاده از یک لوگوی مناسب در کارت ویزیت و وب سایتتان معرف شما و کارتان خواهد بود.

خدمات رایگان در سایت خود قرار دهید

برای جلب اعتماد مشتری و دادن امتیاز به افرادی که از طریق سایت با شما آشنا شده اند، می توانید خدماتی را به طور رایگان ارائه دهید.

بطور مثال: اگر شما طراح سایت هستید می توانید چندین طرح رایگان را در سایت خود قرار دهید. این کار بازدیدکنندگان سایتتان را افزایش می دهد و باعث جلب مشتری می شود.

همچنین می توانید به افرادی که برای اولین بار می خواهند از خدمات شما استفاده کنند تخفیف بدهید.

از شبکه های اجتماعی بهره ببرید

استفاده بهتر از شبکه های اجتماعی برای سئوکار فریلنسر

تاثیر شبکه های اجتماعی و روابط آن بر زندگی افراد بر کسی پوشیده نیست. در هر جایی که زندگی می کنید با استفاده از این شبکه ها می توانید ارتباط خود با دنیای اطرافتان را گسترده تر کنید. عضویت در شبکه های اجتماعی و انجمن های مرتبط با حوزه کسب و کارتان به رشد کاری شما خیلی کمک می کند.

چند شبکه اجتماعی را انتخاب کنید و در راستای هدف و حرفه خود شروع به فعالیت و تولید محتوا کنید.

در وبینارهای دیجیتال مارکتینگ توسط کارشناسان برتر سئو شرکت کنید

در این عصر دیجیتال، همه چیز را می توان درست جلوی کامپیوتر انجام داد. تا زمانی که اتصال اینترنتی پایدار و قابل اعتمادی دارید، می توانید غذا سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید. همچنین می توانید در سمینارهایی از طریق اینترنت که وبینار نامیده می شوند شرکت کنید.

با وبینارها، اگر مشغول کار برای مشتریان خود هستید، همچنان می توانید مهارت های خود را در حین گوش دادن به متخصصان بازاریابی دیجیتال که نکات و مشاوره های آنلاین را به اشتراک می گذارند، تقویت کنید.

خود را در جریان آخرین تغییرات الگوریتم گوگل قرار دهید

گوگل به طور مداوم الگوریتم موتور جستجوی خود را به روز می کند. با این اوصاف، شما نیز باید به‌ روزرسانی شوید، مگر اینکه بخواهید عقب بمانید. تغییرات سریع اتفاق می‌ افتند و حتی اگر به دنیای سئو از قبل هشدار داده شود، تأثیرات چنین تغییراتی اغلب ناشناخته است. عقب ماندن می تواند برای سئوی شما مخرب باشد.

نشانک گذاری وبلاگ های سئو مفید

وبلاگ‌ های سئوی مفید را نشانک‌ گذاری کنید تا بتوانید به راحتی اطلاعات و نحوه انجام آن‌ ها را در مواقعی که به آنها نیاز دارید پیدا کنید. وبلاگ ها همچنین منابع خوبی برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو هستند.

اگر فکر می کنید یک مقاله خاص مرتبط است و ممکن است روزی مفید باشد، آن را نشانه گذاری کنید. انجام این کار ضرری نخواهد داشت.

ساخت دارایی

می‌ توانید برای درآمد غیرفعال خود سرمایه‌ ای بسازید، مانند ایجاد یک دوره آنلاین در مورد نکات سئو فریلنسینگ یا نوشتن یک کتاب الکترونیکی. فروش اقلام علاوه بر خدمات به شما کمک می کند تا به سئوکار بسیار بهتری تبدیل شوید زیرا دانش بازاریابی زیادی کسب می کنید.

شما شروع به تفسیر متفاوت تحقیقات مخاطبین می کنید، کپی رایتینگ را مطالعه می کنید و درک عمیق تری از مشتریان سئو خود به دست می آورید. علاوه بر این، یک دارایی می تواند در آینده به چیزی بزرگتر تبدیل شود.

مراقب سلامت روان خود باشید

شروع به کار آزاد در اوایل ممکن است سخت باشد، بنابراین باید خود را برای سفر طولانی آماده کنید.

در اینجا چند نکته برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی وجود دارد که شما را عاقل نگه می دارد

 • گروهی از افراد را داشته باشید که به شما روحیه می دهند (همسر، دوستان، همکارهای آزاد).
 • تفریحی داشته باشید که با شغل شما ارتباطی ندارد (و ترجیحاً از رایانه استفاده نمی کنید).
 • برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنید.
 • مرزهای مشخصی برای خود تعیین کنید؛ 12 ساعت در روز با لباس خواب کار نکنید.

تمام این جزئیات جزئی تضمین می کند که شما در حال دویدن ماراتن هستید، نه دوی سرعت.

مشتریان مناسب را بپذیرید

شما نمی توانید بر روی هر نوع پروژه سئو موجود کار کنید. شما نمی توانید با انواع مختلف مشتریانی که به شما مراجعه می کنند کار کنید. تلاش برای کمک به همه شما را خسته می کند.

در عوض، باید در مورد آنچه انجام می‌ دهید (مهارت‌ هایتان)، نحوه کمک (خدماتتان) و انواع مشتریانی که با آنها کار می‌ کنید واضح باشید. در ابتدا، “نه” گفتن به فرصت های احتمالی برای شما دشوار خواهد بود. با این حال، در دراز مدت ارزشمند خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله نکاتی برای اینکه بتوانید یک سئوکار فریلنسر موفق شوید، ذکر شده است که می توانید برای ارتقاء سطح خود استفاده کنید و به عنوان یک فریلنسر سئو به موفقیت برسید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد اگر نکته دیگری مد نظر شما می باشد با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا