مقالات سئو

نکات کاربردی و مهم در استراتژی سئو مشاغل کوچک [2022]

استراتژی سئو مشاغل کوچک با مشاغل بزرگ متفاوت است. مشاغل کوچک نباید از مشاغل بزرگ کپی کنند.

سئو یک کسب و کار کوچک می تواند یک سرمایه گذاری فوق العاده و با ارزش باشد، اما آسان نیست، بنابراین برای افزایش شانس موفقیت، باید از همان ابتدا استراتژیک باشید. به عنوان یک کارآفرین نوظهور، احتمالاً بیش از همیشه احساس انگیزه و تعهد می کنید  و باید بدانید بدون یک برنامه واضح و عملی کسب و کار کوچک شما ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شود.

ما قراره در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای سئو مشاغل کوچک بپردازیم.

راه اندازی وب سایت

قدم اول در سئو  راه اندازی یک وب سایت است. وب سایت خو را با توجه به تمام مراحل عنوان شده در طراحی سایت راه اندازی کنید.

  • هدف از ایجاد سایتتان را مشخص کنید.
  • دامنه سایت خود را معلوم کنید.
  • هاست مناسب را تهیه کنید.
  • شروع به تولید محتوا مرتبط کنید.
  • سراغ استراتژی سئو کسب و کار خود بروید.

نکات فنی در استراتژی سئو مشاغل کوچک

 

  • صفحات قدیمی سایت خود را هرس کنید: اگر شما صفحات زیادی داشته باشید که ترافیک دریافت نمی کنند رتبه سایت شما نزول شدیدی خواهد داشت.
  • پیوندهای قدیمی و شکسته را برطرف کنید: برای اینکار دو راه در پیش رو دارید 1.بصورت دستی لینک های شکسته رابرطرف کنید که اینکار بسیار زمان بر و طولانی است. 2.استفاده از ابزار هایی که اینکار را برای شما انجام میدهند. برای مثال  استفاده از ابزار broken link check این ابزار برای وردپرس کاربرد دارد.
  • مقالات سایت خود را بروز رسانی کنید.

 کلمات کلیدی طولانی و سخت تر را انتخاب کنید

تفاوت بین مشاغل بزرگ برای سئو و مشاغل کوچک برای سئو در این است که،‌ مثلا شما کسب کار پر مخاطبی مثل فروش گوشی موبایل دارید و از طرفی یک نفر کسب و کار کوچکتری مثل عایق نانو دارد، سئو کسب و کار بزرگ مسلما بسیار سخت تر است که با صرف هزینه به خط یک گول برسد اما در مشاغل کوچک رسیدن به خط یک گوگل به سختی مشاغل بزرگ نخواهد بود.

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید شما باید کلمات کلیدی مرتبط ولی سخت تر و در واقع کم رقابت تر را برای تولید محتوا انتخاب کنید. آنها به این دلیل اهمیت دارند که فضای رقابتی شما را کوچک تر میکنند و احتمال خط یک گوگل شدن شما را افزایش میدهند.

میتوانید بجای کلمات کلیدی سخت از کلمات کلیدی طولانی تری استفاده کنید مثلا بجای آموزش سئو مقاله خود را باکلمه آموزش سئو محتوا مشهد سئو کنید.

تولید محتوا

شروع به تولید محتوای جذاب و متفاوت کنید. طبق تحقیقات اکثر کاربران تنها 15 ثانیه در وب سایت شما میمانند و این محتوای شما است که باعث میشود شما مخاطب را در سایت خود نگهدارید و از آن مهم تر مخاطب را در آینده نیز نگهدارید.

محتوا سایت همه مطالبی است که چه به صورت مقاله چه در قالب ویدئو و چه در قالب ویس که درسایت شما بارگذاری میشود

محتوای شما ارگانیک باشد، یعنی  منحصر به فرد باشد . از تکرار آنچه قبلا گفته شده اکیدا خودداری کنید چون علاوه بر منسوخ شدن آن محتوا و صرف هزینه و وقت موتور ها جستجو گوگل هم بخاطر تولید محتوای تکراری و در واقع کپی سایت شما را جریمه میکنند و در واقع باعث افت شدید رشد سایت شما خواهند شد.

محتوای شما با توجه به نیاز مخاطب باشد این مسئله خیلی مهم است که محتوایی که شما تولید میکنید در پاسخ به نیاز مخاطب شما باشد، پس این نکته را دست کم نگیرید و و در مورد آن به خوبی تحقیق کنید.

مهم ترین کاری که موتور های جستجو انجام میدهند کمک به کاربران برای پیدا کردن پاسخ سوالاتشان است. بنابراین بهترین استراتژی سئو مشاغل کوچک برای به دست آوردن نرخ ctr بیشتر و رتبه گوگل شدن، ایجاد محتوای خوب است محتوای خوب یعنی فیلم عکس و صوت هایی که به مخاطب برای یافتن پاسخ سوال خود کمک میکند. محتوای  سایت خود را آپدیت کنید تا دچار نزول رتبه خود در گوگل نشوید.

لینک سازی داخلی

افراد معمولا به لینک سازی داخلی اهمیت کمتری میدهند، با وجود اینکه لینک سازی داخلی در سئو مشاغل کوچک بسیار حائز اهمیت است.

لینک سازی داخلی یعنی هر مطلبی از سایتتان که شما را با یک پیوند به مطلب دیگری ولی در همان سایت ارجاع میدهد

شروع به لینک سازی داخلی در سایت خود کنید . شما باید پس از تولید محتوا برای محصول یا هر چیز دیگری شروع به لینک سازی به صفحات هدف خود کنید. اینکار باعث میشود بازدید کنندگان سایتتان به مطالب دیگری که در سایت بارگذاری کردید سر بزنند و در واقع بقیه مطالب سایت شما را بببینند.

باید به این نکته توجه کنید که لینک سازی باید کار مخاطبتان را برای گشت و گذار در سایت راحت تر کند.

سئو محلی انجام دهید

سئو محلی انجام دهید یعنی چی؟ یعنی شما میخواهید یک محصولی بفروشید یا یک خدماتی را ارائه دهید مثلا میخواهید مقاله ای در رابطه با سئو و آموزش آن بنویسید، میتوانید از عنوان محلی آن استفاده کنید . مثلا بگویید آموزش سئو در مشهد چون در این امر اختصاصی عمل میکنید برای اینکار رسیدن به خط یک گوگل کار چندان سختی نیست.

تقریباً یک سوم از تمام جستجوهای تلفن همراه، جستجوهای مبتنی بر مکان هستند.

ثبت موقعیت مکانی

مکان کسب و کار خود را مشخص کنید، این به شما امکان این را میدهد که مکان کسب و کار خود و ساعات حضور و شماره تماس خود را ثبت کنید.این باعث میشود هر کس در نزدیکی شما کسب و کارتان را در گوگل سرچ کند سایت شما در نتایج برای او نمایش داده شود. به عنوان مثال اگر کسب و کار شما اداره یک رستوران است. وقتی کسی در نزدیکی شما آدرس رستوران های نزدیک به خود را سرچ کند گوگل رستوران شما را به او معرفی میکند. حدود 86 درصد از مردم از اینترنت برای یافتن مشاغل محلی خود استفاده میکنند، این رقم قابل توجهی است آن را دست کم نگیرید.

سئو محلی مانند «نزدیک ترین تعمیرگاه ماشین به من» و حتی اگر “نزدیک من” اضافه نشود، الگوریتم گوگل اکنون به طور خودکار گزینه های محلی را اولویت بندی می کند اگر فقط  «تعمیرگاه ماشین » را جستجو کنید، نتایج گوگل کسب و کارهای کوچک را برای موفقیت در سئوی محلی ساپورت میکند، بنابراین این فرصت را از دست ندهید.

بک لینک بسازید

سعی کنید تعداد لینک خارجی به سایت خودتان را افزایش دهید. نکته اساسی در این موضوع این است که اگر با فرض مثال شما سایتی هستید که مقاله ای را انتشار میدهید و سایتی دیگر با همان موضوع مقاله ای انتشار میدهد خب در اینجا شما نباید به مقاله آن سایت که موضوع مشابه به مقاله شما دارد لینک بدهید و در مقابل آن سایت نیز نمیتواند به مقاله شما لینک دهد، باید دو مقاله با موضوع متفاوت انتخاب کنید و به هم لینک بدهید.

بگذارید این مسئله را برای شما در قالب یک مثال بطور کامل توضیح  دهیم. فکر کنید شما یک مقاله با عنوان آموزش سئو دارید و سایتی که قرار است با آن تبادل لینک داشته باشید هم مقاله ای با عنوان آموزش سئو دارد شما نمیتوانید از مقاله خودتان به مقاله سایت او با یک موضوع مشابه که در اینجا «آموزش سئو»  پیشنهاد من به شما این استاست لینک بدهید. شما برای تبادل لینک با آن سایت باید به یک مقاله با موضوعی غیر از موزش سئو لینک بدهید و آن سایت هم باید دقیقا همین کار را انجام بدهد تا گوگل لینک دادن شما به سایت هم را تبانی تشخیص ندهد.

فهرست کلمات کلیدی

یکی از استراتژی های سئو  مشاغل کوچک تهیه فهرستی از کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خودتان است. پیشنهاد من به شما این است حداقل برای شروه بین 50 تا 100 کلمه کلیدی را گردآوری و یاد داشت کنید.

کلمات کلیدی نقش اساسی در استراتژی سئو مشاغل کوچک دارد پس روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کنید این به شما کمک میکند که ترافیک خوبی به سایت شما وارد شود.

محتوا و پیوند ها همچنان عوامل اصلی رتبه بندی گوگل هستند، پس پوشش دادن این کلمات کلیدی در رتبه گرفتن شما از گوگل و پیشی از رقبا نقش اساسی دارند.یک فهرست کلمات کلیدی خوب به طور منظم نظارت و به روز می شود زیرا روند جستجوی افراد همیشه به یک منوال نخواهد بود.

ابزار های پولی سئو  نقش اساسی در این زمینه ایفا میکنند . استفاده از این ابزار ها به صورت اصولی به شما کمک بسیاری میکنند، فقط توجه کنید که در استفاده  از این ابزار ها هم هوشیار باشید و به صورت دستی هم نتایج را بررسی کنید و کلمات و موضوعات نامربوط را حذف کنید.

در مقاله ابزارهای سئو که ارزش هزینه کردن را دارند به برسی کامل این ابزار ها پرداخته ایم،این مقاله نکات کاربردی درزمینه ابزارهای سئو و قابلیت های آنها به شما ارئه میدهند.

توصیه کارکوک به شما:

کسب‌ و کارهای کوچک باید به دنبال فرصت‌های کلمه کلیدی و شکاف‌های محتوایی باشند تا بتوانند با پاسخ دادن به سؤالات خاصی که مشتریانشان دارند، ارزش محتوایی بیشتری نسبت به رقبای خود کسب کنند.

برند خودتون رو معرفی کنید

صدای برند خودتان باشید . سعی نکنید کپی کنید یا شبیه بقیه باشید، شبیه بودن به رقبا باعث پیشرفت شما نمیشود منحصر به فرد و خاص عمل کنید. برای نام برند هم سعی نکنید اسم یک برند دیگر را با تغییرات کم استفاده کنید مثلا وب سیما را بکنید وب کیما این اصلا رفتار حرفه ای نیست. اگر آن اسمی که از آن استفاده میکنید جزو سایت ها یا برند های پر مخاطب باشد کاربر نمیتواند به شما اعتماد کند و حتی فکر میکند که شما فیک هستید و این اتفاق خوبی برای برند شما نیست. خودتان برند خودتان باشید و انقدر روی محتوا کیفیت و تبلیغ برند خود کار کنید تا شما کسی بشوید که دیگران سعی در کپی از برند شما داشته باشند.

از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید

در استراتژی سئو مشاغل کوچک برای معرفی سایتتان از تبلیغات شبکه های مجازی کمک بگیرید. این تبلیغات به شما کمک میکنند بازدید سایت شما افزایش پیدا کند و درواقع باعث معرفی سایت شما به دیگران میشود، اگر سایت فروش محصول دارید باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

در این مورد میتوانید از بلاگرهای محلی کمک بگیرید. آنها گزینه های خوبی برای معرفی شما به هم شهری های شما خواهند بود. از طرفی معرفی یک کسب و کار به همشهری ها باعث اعتماد سازی بیشتری میشود.

سایت خود را با کلمات کلیدی پرنکنید

شاید در قدیم پر کردن سایت با کلمات کلیدی باعث رتبه گرفتن از گوگل میشد اما امروزه چنین چیزی علاوه بر اینکه هیچ سودی برای سایت شما ندارد حتی باعث افت سایت شما و جریمه گوگل نیز میشود. پس توصیه من به شما این است که به هیچ عنوان از این ترفند منسوخ شده استفاده نکنید. به جای پرکردن سایت خود با کلمات کلیدی به توزیع یکنواخت کلمات کلیدی در محتوای خود بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است مقاله چگالی کلمات کلیدی را بخوانید این مقاله به آگاه سازی شما در این زمینه بسیار کمک میکند.

وب سایتی منظم و با سرعت بسازید

یک وب سایت منظم و با سرعت برای کاربران خود داشته باشید. مطمئن شوید که بلافاصله برای بازدیدکنندگان مشخص است که شما چه کسی هستید و چه چیزی را ارائه می دهید.

کلمات کلیدی خود  را در عنوان ها بگذارید. عنوان های برای موتور های جستجو بسیار با اهمیت هستند و باعث میشود رتبه بالایی کسب کنید.

سرعت سایت نیز برای سئو مهم است.  کاربران خود را کندی سایت خود اذیت نکنید. باید مطمئن باشید که سایت شما برای پلتفرم گوشی موبال هم بهینه شده است به تازگی گوگل و موتور های جستجو  سایت هایی که برای گوشی موبایل سئو نشده اند را جریمه میکند.

صبور باشید

نتایج سایت خودتان را چک کنید، معمولا چندین ماه طول می کشد تا در رتبه بندی گوگل نتیجه بگیرید، سئو و رتبه گرفتن شما از گوگل کار یکی دو روز نیست.

یادتان باشد که سئو دائما در حال تغییر است، چیزهایی که امروز کاربرد دارد ممکن است چند روز دیگر کاربرد نداشته باشد. به سمت هدف خود حرکت کنید و در مورد آخرین تغییراتی که در الگوریتم های گوگل به وجود می آید تحقیق کنید.

نتیجه گیری

در هر کسب و کاری که هستیدما به استراتژی مشاغل کوچک در این مقاله بصورت کامل پرداختیم . این نکات را سرلوحه کار خود کنید و به همه این نکات توجه کنید، مطمئن باشید نتیجه ای خوب برای کسب و کار شما رقم خواهد خورد.

اگر تجربه دیگری یا استراتژی دیگری را میتوانید به این لیست اضافه کنید خوشحال میشیم با ما به اشتراک بگذارید. سوالاتتون رو کامنت کنید کارکوکیا پاسخگو شما خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا