مقالات سئو

معرفی بهترین منابع یادگیری سئو از مبتدی تا پیشرفته

منابع یادگیری سئو دارای اهمیت زیادی هستند زیرا اکثر سئو کاران و متخصصین این حوزه به دنبال افزایش دانش خود و افراد مبتدی به دنبال یادگیری سئو و پیشرفت در آن هستند با توجه به اینکه دانش سئو هر روزه در آن تغییراتی به وجود می آید و به روز می شود استفاده از منابع درست برای یادگیری سئو بسیار حائز اهمیت هستند.

آموزش سئو مسئله ای است که با توجه به آپدیت و تغییر الگوریتم ها باید در آن به روز باشید و همواره جدیدترین اطلاعات این حوزه را برای رسیدن به موفقیت بدست آورید. اصول پایه سئو یکی میباشد ولی برای یادگیری آن باید از بهترین و معتبرترین منابع استفاده کنید.

اگر می خواهید دانش سئو را فرا بگیرید و با مهمترین تکنیک های آن آشنا شوید می توانید مقاله آموزش سئو کارکوک را مطالعه و بررسی کنید.

بهترین منابع یادگیری سئو

 • Moz.com
 • Search Engine Journal
 • Google’s Search Central Blog
 • Backlinko
 • neil patel
 • بخش سئو سایت هاب اسپات
 • Yoast SEO
 •  Google’s Search Engine Optimization Guide
 • سایت SEJ

Moz.com

 

سایت یادگیری سئو موز

یکی از بهترین منابعی که برای آموزش سئو توسط متخصصان این حوزه توصیه می شود سایت MOZ است. این سایت دارای مقالات بسیار کاربردی و طولانی می باشد که تمام نکات مهم و کاربردی را به خوبی آموزش می دهد و می توانید به خوبی از آموزش های آن استفاده کنید همچنین آخرین تغییرات به وجود آمده را می توانید در این سایت مشاهده و بررسی کنید و از آن ها با خیر شوید. انجمن های مرتبط و قوی که در این سایت وجود دارد باعث شده این منبع جز بهترین منابع یادگیری در سئو قرار بگیرد.

Search Engine Journal

این سایت یکی دیگر از منابع جامع و کامل برای آموزش سئو است که در آن هر آنچه که بخواهید وجود دارد. در این سایت مقالات طولانی و کاربردی زیادی مرتبط با سئو وجود دارند که به خوبی می توانند جواب سوالات و نیاز های شما را بدهند.

Google’s Search Central Blog

وبلاگ مرکزی موتور جستجوی گوگل دارای مقالات گسترده ای است فاکتور ها و نکات مهمی که سئو کاران باید بدانند در آن وجود دارد. اگر تغییری در الگوریتم های گوگل رخ دهد و به روز رسانی شوند این سایت به طور کامل جزئیات تغییر و پاسخ مدیران وب سایت ها را نمایش می دهد و می توانید به خوبی از تمامی تغییرات و راه حل های موجود استفاده کنید.

Back linko

دوره سئوی (برایان دین) موسس و مدیر سایت بک لینکو یکی از بهترین منابع حاضر برای یادگیری تکنیک های سئو در دنیا محسوب می شود. برایان دین در سایت خود مقاله های جامع و کاربردی رایگان زیادی برای آموزش سئو اشتراک گذاری کرده است و می توانید از آن ها برای یادگیری و پیشرفت خود استفاده کنید.

برایان دین دلیل موفقیت خودش که توانسته با مقالات کم، اعتبار دامنه بالایی را بدست بیاورد را در سایت خود قرار داده است.

برایان دین هر ماه دو و یا سه مقاله را در سایت خود منتشر می کند سبک آموزش های سایت بک لینکو و برایان دین به صورت کیس استادی و یا آموزش های تئوری است.

neil patel

نیل پاتل یکی از متخصصان و افراد معروف در حوزه سئو است. پاتل در سایت شخصی خود مقاله های بسیار کاربردی و جامعی در مورد سئو می نویسد مقاله های neilpatel میتواند در یادگیری سئو به شما بسیار کمک کند و موثر باشد.

بخش سئو سایت هاب اسپات

اگر به دنبال مطالب یونیک، بسیار آموزنده و کاربردی برای یادگیری سئو هستید بخش سئو سایت هاب اسپات یکی از بهترین منابع است در هر سطحی که باشید می توانید با استفاده از مطالب این سایت دانش سئو خود را بهبود ببخشید.

وبلاگ Yoast SEO

این سایت به دلیل افزونه وردپرسی بسیار محبوب و کاربردی خود به نام Yoast SEO بسیار شناخته شده است. اما بلاگ این سایت دارای مقالات بسیار جامع در مورد آموزش سئو وردپرس، محتوا و سئو تکنیکال است که برای یادگیری و افزایش دانش سئو میتواند بسیار مفید باشد.

Google’s Search Engine Optimization Guide

در این سایت فاکتور های مهمی که گوگل به آن ها اهمیت می دهد را می توانید فرا  بگیرید همچنین این سایت برای افرادی که می خواهند از پایه و به صورت مبتدی سئو را آموزش ببینند بسیار مناسب است.

سایت SEJ

اگر به دنبال یادگیری سئو از پایه به طور کامل هستید این سایت میتواند به شما بسیار کمک کند. در سایت SEJ تمام ابزار های کاربردی گوگل مانند SEMrush و غیره معرفی شده اند و همچنین نحوه کار با آن ها به طور کامل آموزش داده شده اند.

اگر بخواهید از منابع و آموزش های این سایت استفاده کنید باید از ابزار های ترجمه استفاده کنید و یا به زبان انگلیسی مسلط باشید.

بهترین منابع کتاب برای یادگیری سئو

 

کتاب های آموزشی یادگیری سئو

کتاب هاب جز بهترین منابع برای آموزش سئو هستند اگر چه ممکن است بعضی از جزئیاتی که در کتاب های سئو وجود دارد دچار تغییر شود اما پایه و اصول اصلی سئو یکی میباشد و می توانید با خواندن این کتاب ها به خوبی با سئو و تکنیک های اصلی آن آشنا شوید.

 • جستجوگرها برای DUMMIES
 • SEO 2020
 • SEO No BS Strategy
 • هنر سئو
 • سئو برای مبتدیان 2020
 • سئو برای رشد

جستجوگرها برای DUMMIES

این کتاب دارای هفت نسخه است که نسخه هفتم و جدید آن در سال 2020 منتشر شد. در نسخه هفتم این کتاب مهمترین تکنیک ها برای کسب جایگاه بهتر در نتایج و همچنین افزایش نرخ بازدید آموزش داده می شود.

در این کتاب می توانید با تکنیک های نوشتن محتوا، فعالیت در شبکه های اجتماعی، تکنیک های رتبه بندی و غیره آشنا شوید.

SEO 2020

کتاب سئو 2020 یکی از جامع ترین کتاب های آموزش سئو است که توسط آدام کلارک نوشته شده است و در سایت آمازون وجود دارد اما به تازگی به زبان فارسی ترجمه شده است و می توانید از آن استفاده کنید.

این کتاب یکی از بهترین منابع برای آموزش و بهبود دانش سئو است.

SEO No BS Strategy

این کتاب توسط Casey Henry  نوشته و ارائه می شود. این کتاب برای افرادی که سایت کوچکی دارند و یا مبتدی هستند بسیار مناسب است با استفاده از این کتاب می توانید به طور کامل با تکنیک های اولیه و مهم سئو آشنا شوید.

هنر سئو

این کتاب یکی از بهترین منابع برای یادگیری سئو در دنیا محسوب می شود که توسط سه تن از بهترین متخصصان سئو ( اریک انگ، استفان اسپنسر و جسی استریکیولا) نوشته و منتشر شده است. در حال حاضر نسخه سوم این کتاب هم در حال نشر و فروش است و همانند دو نسخه اول خود بسیار جامع و کاربردی می باشد.

مبحث اصلی این کتاب جدیدترین و بهترین تکنیک های بهینه سازی موتور های جستجو است.

سئو برای مبتدیان 2020

این کتاب به صورت ساده و روان تمام تکنیک های اولیه سئو را آموزش می دهد. این کتاب نوشته جیمز نایت می باشد و می توانید به خوبی با استراتژی های درون صفحه ای، خارج صفحه ای، تکنیک های افزایش بازدید و دیگر مسائل مورد اهمیت سئو آشنا شوید.

سئو برای رشد

این کتاب برای مبتدیانی که می خواهند بهترین نتایج را بدست آورند بسیار مناسب و کاربردی است در این کتاب می توانید به صورت روان و ساده با درس های پیچیده سئو آشنا شوید.

در این کتاب می توانید با نحوه کار الگوریتم ها و تغییرات آن ها آشنا شوید. همچنین با استفاده از این کتاب می توانید تکنیک های سئو محلی، بهینه سازی سایت در وردپرس و افزایش بازدید را فرا بگیرید.

بهترین منابع ویدیویی برای یادگیری سئو

 

بهترین منابع ویدیویی یادگیری سئو

یکی از بهترین راه های یادگیری و یا بهبود دانش سئو استفاده از منابع ویدیویی است برای اینکه در حوزه سئو به موفقیت برسید باید از بهترین منابع موجود استفاده کنید و بروزترین اطلاعات این حوزه را بدست آورید.

SEO Training Masterclass 2021

این ویدیو توسط Alex Genadinik ساخت و ارائه شده است و یکی از بهترین ویدیو های موجود برای آموزش و یادگیری سئو است. در این ویدیو استراتژی های سئو هوشمند برای تسلط به گوگل و موتور های جستجو آموزش داده می شوند.

با استفاده از ویدیو می توانید با سئو وردپرس، سئو Wix و Shopify و دیگر سیستم عامل های موجود آشنا شوید.

BEST of Search Engine Optimization 2021

در این ویدیو جدیدترین تغییرات سئو، تکنیک های کپی نویسی، 200 فاکتور سئو، بهینه سازی سرچ کنسول و راه های افزایش نرخ بازدید آموزش داده می شود. این ویدیو توسط Tomas Moravek ساخت و ارائه شده است با دیدن این ویدیو می توانید با مهمترین تاکنیک های مهم سئو، تجربه کاربری و سئو موبایل آشنا شوید.

The NEW 2021 Complete SEO Course

این ویدیو یکی از بهترین منابع یادگیری آموزش سئو میباشد که می توانید در آن با تکنیک های افزایش سرعت سایت، افزایش نرخ بازدید، بهینه سازی صفحات و غیره آشنا شوید.

The Complete Beginners SEO Course

اگر مبتدی هستید و می خواهید به طور کامل با اصول سئو آشنا شوید این ویدیو میتواند به شما کمک کند و مفید باشد. در این ویدیو با استراتژی های دامنه، تولید محتوا، بهینه سازی صفحات و موارد داخلی سایت به طور کامل آشنا می شوید.

سایت کارکوک

ما در سایت کارکوک هر روزه در حال رصد کردن بهترین منابع آموزش سئو و همچنین استانداردهای گوگل هستیم، تا بروزترین اطلاعات این حوزه را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم. شما با بررسی هر روزه سایت کارکوک می توانید از جدیدترین آموزش های این حوزه چه به صورت محتوای متنی، صوتی و تصویری آشنا شوید و خودتان را به روز نگه دارید.

جمع بندی

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد اگر می خواهید سئو را فرا بگیرید و یا دانش خود را بهبود ببخشید باید همواره از تمام منبع های موجود معتبر استفاده کنید و به طور پیوسته دانش سئوی خود را در بالاترین سطح نگه دارید و مطالعه را هرگز نباید از یاد ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا