مقالات سئو

منبع برای تولید محتوا ⚡️ از کجا محتوا پیدا کنیم ؟

شاید شما هم به این موضوع برخورده باشید که موقع تولید محتوا دنبال منبع برای تولید محتوا باشید ، چون بعد از اینکه شروع به فعالیت نوشتن محتوا می کنید بعد از گذشت چند وقت و تولید تعدادی محتوا به بن بست محتوایی می رسید . در این مقاله قراره یاد بگیرید که سوژه تولید محتوا از کجا پیدا کنید .

این مقاله در جواب به این سوال که از کجا محتوا پیدا کنیم نوشته شده است . به همین خاطر منابع متعددی را به شما معرفی می کنیم که کار تولید محتوا برای شما یک کار آسان باشد .

سایت های منبع برای تولید محتوا

فکر کنید که قرار است شما در حوزه گوشی موبایل شروع کنید به نوشتن محتوا یونیک ، یک سری عنوان رو خودتون از قبل بر اساس تجربه و دیده ها و شنیده ها تون آماده دارید ، اما بعد از تولید کردن چند محتوا دنبال موضوع هستید که بتونید محتواهای تازه ای رو برای سایت خودتون منتشر کنید .

خب راه کار چیه ؟ راه کار اینه که از یکسری منبع برای تولید محتوا ایده بگیرید . و بعد از مطالعه کردن محتواهای آنها برداشت خودتون رو به عنوان یک محتوای یونیک استفاده کنید .

اینستاگرام

خیلی از بلاگر هایی که در اینستاگرام فعالیت می کنند اکثرا محتواهایی را با استفاده از تجربه و آزمون و خطا به دست آورده اند و این افراد خودشون سایت شخصی ندارند که اطلاعات را به صورت متن منتشر کنند ، به همین خاطر می توانید از این پیج ها ایده بگیرید و با کمی تغییرات برداشت خودتون رو در سایتتون منتشر کنید .

تلگرام

منبع بعدی تلگرام هست ، با توجه به این که محتوای تلگرام و اینستاگرام در گوگل به صورت عمده ایندکس نمی شود ، به همین خاطر می توانید با خیال راحت از این محتوا استفاده کنید .

همیشه کمی تغییرات در ناب ترین محتوا ها هم ایجاد کنید که یک سبک شخصی برای خودتون داشته باشید.

ویکی پدیا

ویکی پدیا یک منبع کاملی هست که همیشه برای هر موضوعی محتوا دارد ، شما می توانید از محتوا هایی که در ویکی پدیا هستند الهام و ایده بگیرید و آن ها را در سایت خودتون استفاده کنید .

حال سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که ویکی پدیا توسط مردم دیگه کنترل می شود یعنی یک شخص می تواند یک محتوایی در این سایت منتشر کند و یا محتواهای دیگران را ویرایش کند . پس نمی تواند یک منبع برای تولید محتوا به حساب بیاید .

شما قرار است از این سایت ها ایده بگیرید و خودتون در منابع دیگه ای که در این صفحه برای شما مشخص شده هم یک جستجو تحقیقی برای تولید محتوا داشته باشید . همچنین در پایین سایت ویکی پدیا برای هر مطلب یک لینکی وجود دارد که شما می تواند از آن لینک ها هم استفاده کنید .

یوتیوب

همانند شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام ، سایت یوتیوب یک منبع برای تولید محتوا به حساب می آید که اتفاقا مطالب بکری می توانید در این سایت پیدا کنید .

اکثر یوتیوبرها سایتی برای انتشار دادن محتوای خود ندارند ، حالا اگر از یوتیوبرهای خارجی کمک بگیرید که مطالب یکتایی را می توانید به دست بیارید .

دیدگاه های سایتهای معتبر

به عنوان مثال شما قرار است برای کسب درآمد با گوشی شروع به نوشتن محتوا کنید ، برای این کار خیلی بهتر است که دغدغه اصلی مردمی که واقعا به دنبال رسیدن به انتفاع مالی با استفاده از گوشی همراهشون هستند را بدانید .

خب ما که به همه مردم جامعه دسترسی به صورت فیزیکی نداریم که شروع کنیم از همه افراد سوال بپرسیم ، حتی اگر دسترسی هم داشتیم وقت خیلی زیادی را از ما می گرفت که دیگه زمانی برای تولید محتوا برای ما باقی نمی ماند .

اما در دنیای امروزی این دسترسی به همراه صرفه جویی زمان برای ما کار راحتی شده است ، چون ما با چند کلیک به همه منابع موجود دسترسی داریم .

ما می توانیم وارد سایت های معتبر که در زمینه موضوع فعالیت ما مطالبی دارند شویم و در قسمت نظرات کاربران متوجه شویم که دغدغه اصلی مردم چی هست ، اینطوری می توانیم محتوا یونیک و مورد نیاز کاربر را ایجاد کنیم .

خواندن دیدگاه یکی از بهترین منابع برای تولید محتوا به حساب می آید ، نباید این موضوع را دست کم بگیرید ، می توانید وارد اینستاگرام شوید و موضوع خود را جستجو کنید و بعد وارد پیج هایی که در این زمینه فعالیت دارند شوید و در قسمت نظرات ، ببینید که سوالات پرتکرار مردم در مورد چه چیزهایی هست .

شاید شما این موارد را در هیچ سایت دیگه ای پیدا نکنید ، اینطوری می تونید دست اول ترین محتوای ممکن که نیازی از مخاطب شما را برآورده می کند را تولید کنید .

سایت هایی که در این زمینه میتونه شما رو کمک کنه :

  • سایت های پرسش و پاسخ
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • کوارا
  • فیس بوک

استفاده از سایت های خارجی

یکی دیگه از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که با استفاده از جستجوی موضوع خود به زبان های دیگه در گوگل به یک سری از سایت های خوب برسید .

خیلی از سایت های برند ایرانی الگو گرفته و کپی برداری از سایت های برند و معروف خارجی است ، به عنوان مثال آپارت کپی برداری از سایت یوتیوب است . یا سایت نمناک الگو گرفته از سایت ویکی هو است . خب گفتن این موضوعی چه کمکی به شما می کند .

شما هم می توانید از سایت های فارسی استفاده کنید و هم اگر محتوای خوبی را به دست بیاورید می توانید وارد سایت اصلی شوید و به دلیل گسترده بودن حوزه محتوایی ایده های بسیار زیادی در هر زمینه ای که دوست دارید به دست بیاورید.

کاربران بهترین منبع برای تولید محتوا

ما در هر کانالی که اقدام به تولید محتوا می کنیم هدف نهایی ما کاربران ما هستند ، که از محتوای ما چه به صورت متن ، تصویر یا صوت استفاده کنند و برایشان مفید باشد .

خب راه حل اصلی سوال این مقاله درون خود آن نهفته است ، شما می توانید از مخاطبان خود سوال بپرسید .

این کار را می توانید یا در شبکه های اجتماعی خود انجام دهید ، یا هم در سایت خود ، یک فضای را برای مخاطب درست کنید ، چه در بخش نظرات و چه در یک باکس سوال به صورت جداگانه ، و از مخاطب خود دعوت کنید که موضوعاتی که دوست دارند راجع به آنها محتوا در سایت منتشر شود را به شما اعلام کند .

با این کار شما به هدف نهایی خود رسیده اید چون دقیقا چیز هایی را تولید می کنید که مخاطب شما دنبال آنهاست و یک تعامل خیلی خوبی بین شما و مخاطبتان ایجاد می شود .

گوگل و ترند های گوگل

یک روش دیگه هم که برای این کار وجود دارد و یک منبع برای تولید محتوا به حساب می آید ، البته بیشتر راه کاری است برای ایده گرفتن ، می تواند از ترند های گوگل بفهمید که مردم دنبال چه چیز هایی هستند و بعد در مورد آنها شروع به تحقیق و نوشتن کنید .

استفاده از کتاب ها و pdf ها

منبع بعدی که منبع وسیعی هم به شماره می رود استفاده از کتاب ها و pdf های موجود است که می توانید با مطالعه آنها ، محتوا خود را تکمیل کنید . البته یادتان باشد که گوگل توانایی خواندن کتاب های pdf را دارد ، پس سعی نکنید که مطالب این کتاب ها را بدون کوچک ترین تغییری کپی کنید .

استفاده از پادکست ها

پادکست ها هم مانند کتاب های الکترونیک یک منبع خوبی برای تولید محتوا به حساب می آید به دلیل اینکه افراد کمتری به سراغ پادکست های آموزشی می روند و سایت های زیادی برای پادکست وجود دارد ، پس شما با دریایی از اطلاعات مواجه هستید . کافی است که این پادکست ها را گوش کنید و برداشت خودتان را به تبدیل به یک محتوای با کیفیت کنید .

در ادامه این مقاله قصد دارم اشاره ای به سوژه هایی که می توانید برای تولید محتوا از آنها کمک بگیرید داشته باشم .

مصاحبه با افراد

شما می توانید افرادی که در حوزه مورد بحث شما فعالیت می کنند را پیدا کنید و با ایجاد تعامل ، گفتگویی با ایشان داشته باشید و این گفتگو را در قالب یک مصاحبه در سایت خود منتشر کنید .

این جور محتوا به دلیل اینکه همیشه به دست خودتون تولید می شود همیشه جذابیت و یکتا بودن را دارد که بسیار برای سایت شما می تواند مفید باشد .

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× از کارکوک سوالی دارید ؟