مقالات سئو

آموزش لینک سازی داخلی حرفه ای 100% تاثیرگذار

لینک سازی داخلی بخش مهمی از استراتژی های سئو موفق است. پیوندهای داخلی ساده ولی قدرتمند هستند و به هدایت کاربران از طریق محتوای دیجیتالی شما کمک می‌ کنند و به خزنده‌ های موتور جستجو اطلاعاتی درباره نحوه عملکرد وب‌ سایت شما می‌ دهند.

پیوندهای داخلی تقریباً در هر صفحه در اینترنت یافت می شوند. احتمالاً در حال استفاده از آنها هستید، حتی اگر آن را نمی دانید. (نکته: چند مورد در این مقاله گنجانده شده است.)

اگر می‌ خواهید محتوای خود را برای سئو بهینه کنید، باید بدانید که لینک‌ های داخلی چگونه کار می‌ کنند، کجا قرار دهید و چرا اهمیت دارند. در این مقاله، به پیوندهای داخلی می پردازیم و بهترین شیوه ها را شرح می دهیم.

پیوند داخلی چیست؟

پیوندهای داخلی پیوندهایی از یک صفحه به صفحه دیگر در یک دامنه واحد هستند.اینها با پیوندهای خارجی که به صفحاتی در یک وب سایت متفاوت اشاره می کنند،تفاوت دارند. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله  آموزش لینک سازی خارجی را مطالعه نمایید.

هر وب سایتی که بیش از یک صفحه دارد باید از طریق پیوند داخلی به هم متصل شود. به صفحه اصلی وب سایت خود فکر کنید. در پیمایش بالا، احتمالاً منویی دارید که به سایر صفحات داخلی پیوند می دهد. می تواند صفحات درباره ما،خرید و تماس با شما باشد.

این ساختار پیوند داخلی برای سئو سایت ضروری است چون معماری سایت را تشکیل می دهد و ارزش لینک شما را بهبود می بخشد. داشتن چندین صفحه وب متصل به یک دامنه واحد، شانس شما را برای رتبه بندی در موتورهای جستجو افزایش می دهد.

پیوند داخلی یک موضوع ساده در طراحی و معماری سایت است و موتورهای جستجو از آن انتظار دارند. همه وب سایت ها دارای طراحی و معماری هستند که ساختار منطقی آنها را حفظ می کند. البته، معماری و ساختار سایت می تواند بسیار پیچیده تر شود.

اما تا زمانی که ساختار پیوند داخلی قوی داشته باشید، وب سایت شما توسط موتورهای جستجو خزیده، نمایه و رتبه بندی می شود. پیوند داخلی نیز بخش مهمی از تجربه کاربری شما است، زیرا به کاربران امکان می دهد اطلاعات مرتبط را کشف کنند یا آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند، که زمان ماندن را بهبود می بخشد.

4 دلیل که لینک سازی داخلی برای سئو خوب است

پیوند سازی داخلی یکی از با ارزش ترین سلاح های سئو است. الگوریتم یادگیری ماشینی گوگل از روزهای اولیه سئو پیشرفت زیادی داشته است. امروزه بازی کردن با سیستم تقریبا غیرممکن است.

همانطور که الگوریتم پیشرفته است، هنوز تغییرات ساده ای وجود دارد که بدون بازی کردن با موتورهای جستجو، سئو را سریعاً تقویت می کند. پیوند داخلی یکی از آنهاست. این یک ترفند یا حقه نیست، و مطمئنا انجام آن سخت نیست. در این قسمت به برخی از مزایای آن اشاره می کنیم.

1. به گوگل کمک می کند تا سایت شما را فهرست کند

خزنده گوگل مسیرهای پیوند را در سرتاسر اینترنت دنبال می کند تا وب سایت ها را پیدا و فهرست کند. اگر وب سایت شما دارای پیوندهای داخلی قوی است، خزنده گوگل راحت تر می تواند محتوای جدیدی را که منتشر می کنید پیدا کند.

ربات های گوگل به طور مرتب وب را برای محتوای تازه می خزند. اگر محتوای شما با چندین لینک داخلی همراه باشد، خزیدن بسیار سریعتر اتفاق می افتد. در نتیجه، محتوای شما نیز سریع‌ تر ایندکس می‌ شود. خزیدن و نمایه سازی بهبود یافته می تواند سئوی شما را تقویت کند.

2. پیوند داخلی، قدرت سایت را به صفحات داخلی گسترش می دهد

هنگامی که شما لینکی از صفحه اصلی به صفحات داخلی سایت می دهید ، صفحات داخلی از صفحه اصلی اعتبار دریافت می کنند ،این کار به ایندکس شدن بهتر صفحات کمک شایانی می کند.

این موضوع در مورد لینک سازی داخلی از مقاله ای به مقاله ی دیگر نیز صدق می کند. به عنوان مثال زمانی که شما از مقاله آموزش سئو به مقاله افزایش بازدید سایت لینک می دهید ، اعتبار یک صفحه را به صفحه دیگر می دهید و کمک در درک بهتر گوگل می کنید .

البته یادتان باشد در لینک سازی داخل مقاله باید لینک داخلی به متن کاملا مرتبط باشد. هرچه ساختار یک وب سایت (از طریق پیوند داخلی) محکم تر باشد، عملکرد کلی سایت در جستجو بهتر خواهد بود.

3. پیوند داخلی با متن لنگر بهینه برای SEO خوب است

پیوند داخلی یک رشته ساده از HTML است که یک صفحه وب سایت را به صفحه دیگر پیوند می دهد. هنگامی که یک پیوند داخلی با متن لنگر ایجاد می کنید، برخلاف تصویر یا متن ناوبری، ارزش پیوند داخلی بالا می رود.

Achonr Text ( متن لنگر ) با افزودن کلمات کلیدی و محتوا به فرآیند پیوند، ارزش پیوند را بهبود می بخشد. گوگل فقط به تگ A HREF نگاه نمی کند. آنها همچنین به متن لنگر که بخشی از آن پیوند است نگاه می کنند.

دوران پر کردن کلمات کلیدی انکر تکست ها خیلی گذشته است. اما، بهینه سازی انکر تکست داخلی شما ارزش دارد. متن لنگر که به خوبی با محتوای کلی جریان دارد، در مقابل متن لنگر بیش از حد بهینه شده، بهتر است.

4. ارزشی را برای کاربران شما فراهم می کند

این مهمترین نکته است. پیوند سازی داخلی یک تکنیک سئو است، بله. اما، بیش از این است. در نهایت، لینک سازی داخلی برای کاربران مفید است. به این روش فکر کنید: وقتی در حال تحقیق در مورد یک موضوع هستید، یک منبع یا چند منبع را بررسی می کنید؟

آیا از کاوش در محتوای دیگری که درک شما از موضوع را تقویت می کند لذت می برید؟ شاید، شما فقط سبک نوشتن مقاله ای را که می خوانید دوست داشته باشید و بخواهید آثار بیشتری از همان نویسنده بخوانید.پیوند داخلی در یک سایت با پشتیبان گیری از ادعاها و هدایت کاربر به اطلاعات مرتبط، ارزش هر یک از مطالب را افزایش می دهد.

در حالی که ممکن است مستقیماً باعث ایجاد تبدیل نشود،اما پیوند داخلی در قیف بازاریابی جایی دارد و افراد را به مقصد مورد نظر می برد. به عنوان یک امتیاز اضافی، می توانید به خوانندگان کمک کنید تا مدت بیشتری در سایت بمانند و با استفاده از پیوند سازی داخلی اعتماد آنها را به خودتان افزایش دهید. اگر به ارزش فنی پیوندهای داخلی اهمیت نمی دهید، حداقل این کار را برای کاربران خود انجام دهید.

بهترین روش های پیوند داخلی

اکنون، زمان آن است که وارد ماجرا شوید. چگونه لینک داخلی را انجام می دهید؟ بهترین روش برای ایجاد بیشترین ارزش با لینک ها چیست؟

ابتدا به دو چیز نیاز دارید:

  1. محتوای نوشته شده در سایت: حتی اگر یک مقاله داشته باشید، اشکالی ندارد. این محل شروع شماست.
  2. نوشتن مداوم محتوای جدید برای سایت: قرار گرفتن در یک برنامه منظم انتشار برای مؤثر بودن پیوند داخلی مهم است.

بهترین لینک های داخلی آنهایی هستند که یک مقاله را به مقاله دیگر متصل می کنند. این یک ساختار پیوند داخلی قوی در عمق سایت ایجاد می کند.

اگر معماری سایت خوبی دارید، پیوندهای کافی به صفحات اصلی سایت مانند صفحه اصلی، صفحه درباره، صفحه تماس و غیره خواهید داشت. شما به پیوندهای بیشتری به این صفحات نیاز ندارید.

بدیهی است، اگر می‌ خواهید با استفاده از یک صفحه فشرده یا صفحه فروش، تبدیل‌ ها را افزایش دهید و فرصت مناسب است، به آن پیوند دهید.

در بیشتر موارد، تیم کارکوک ایجاد پیوند در مقالات طولانی و در میان آنها را توصیه می کند. این به طور خودکار پیوند داخلی شما را به طور طبیعی گسترش می دهد.

ایجاد پیوندهای متنی با استفاده از Anchor Text

چه نوع لینک سازی داخلی بهتر کار می کنند؟

ساده است. پیوندهایی با متن لنگر توصیفی.

منظور ما از انکر تکست توصیفی چیست؟

احتمالا شما با انکر تکست آشنا هستید. Anchor Text به کلمه یا کلماتی گفته می شود که به صفحه دیگری پیوند دارند. آنها معمولاً به صورت متن آبی برای خواننده ظاهر می شوند.

پیوندهای داخلی شما باید از انکر تکست استفاده کنند، اما نه هر انکر تکست. عباراتی را بگنجانید که توضیح دهد پیوند هدف در مورد چیست.

در اینجا سه ​​مورد وجود دارد که نباید با پیوند داخلی خود انجام دهید:

سعی نکنید مطابقت دقیقی بین متن لنگر و هدف پیوند ایجاد کنید. این تکنیک، که به عنوان «تست انکر متن دقیق» شناخته می‌ شود، از طریق به‌ روزرسانی پنگوئن با جریمه‌ های سئو مرتبط است. موتورهای جستجوی امروزی به استفاده منظم از متن لنگر تطابق دقیق حساس هستند، زیرا اغلب در محتوای معمولی اتفاق نمی افتد و غیرطبیعی به نظر می رسد.
از عباراتی مانند «اینجا کلیک کنید» استفاده نکنید. این هیچ ارزشی اضافه نمی کند. انکر تکست باید به نحوی با صفحه پیوند داده شده مرتبط باشد.
بیش از یک جمله را پیوند ندهید. کل یک پاراگراف هایپرلینک شده نامطلوب است و تجربه کاربری ضعیفی را ایجاد می کند. هنگام استفاده از انکر تکست برای اشاره به یک پیوند داخلی، فقط به چند کلمه یا عبارت بچسبید.

تعداد مناسبی لینک در هر صفحه اضافه کنید

هنگامی که یک محتوای جدید می نویسید، باید پنج یا چند پیوند به مقالات قدیمی اضافه کنید. این برای استراتژی پیوند داخلی شما و نحوه بررسی و رتبه بندی محتوای شما توسط موتورهای جستجو بسیار مهم است.

وب‌ سایت‌ ها دارای «مقدار تازگی» هستند که گوگل آن را شناسایی کرده و به عنوان بخشی از الگوریتم رتبه‌ بندی خود استفاده می‌ کند. پینگ کردن صفحات قدیمی با یک لینک جدید به زیاد شدن احتمال افزایش رتبه در SERP کمک می کند. با این حال، مراقب باشید که محتوای خود را بیش از حد با پیوندها پر نکنید.

به گفته Moz، خزنده های موتورهای جستجو دارای محدودیت 150 لینک در هر صفحه هستند. پس از آن، آنها از عنکبوت متوقف می شوند. پر کردن بیش از حد صفحه شما با لینک ها می تواند بر سئوی شما تأثیر منفی بگذارد. حتما لینک کنید، اما زیاده روی نکنید. این هم به خزنده های جستجو و هم به تجربه کاربری شما کمک می کند.

مقالات قدیمی را با پیوندهای داخلی جدید به روز کنید

اگر آن را با یکی دیگر از تکنیک های سئو ترکیب کنید، یعنی به روز رسانی محتوای قدیمی، بیشترین قدرت را از پیوند داخلی خواهید داشت. هنگامی که محتوای قدیمی را به روز می کنید، خزنده Google دوباره آن را می بیند، دوباره آن را فهرست می کند و ممکن است رتبه آن را در SERP ها افزایش دهد.

ما همیشه توصیه می کنیم مقالات قدیمی خود را به طور مرتب به روز کنید. در اینجا یک روند خوب برای دنبال کردن مقالات قدیمی وبلاگ شما وجود دارد: در ابتدا یک پاراگراف جدید از محتوا اضافه کنید و به‌روزرسانی‌ های خود را توضیح دهید. چندین پاراگراف جدید اضافه کنید، اطلاعات اضافی یا به روز شده را اضافه کنید.

حذف یا جایگزینی آمار یا اطلاعات قدیمی

چندین پیوند داخلی جدید به محتوایی که اخیراً ایجاد کرده اید اضافه کنید. پیوندها را در جاهایی که منطقی و ارزش افزوده است اضافه کنید.
به یاد داشته باشید، پیوند داخلی تنها به معنای پیوند دادن محتوای جدید به محتوای قدیمی نیست. همچنین در مورد بازگشت به محتوای قدیمی تر و ایجاد پیوندهای داخلی است که به کار جدیدتر شما متصل می شود.

شما با این کار دو چیز را انجام می دهید. محتوای قدیمی را به روز می کنید که ارزش رتبه بندی آن را بهبود می بخشد. این یک پیوند داخلی بین یک صفحه قدیمی تاسیس شده در سایت و یک صفحه جدید نه چندان تثبیت شده ایجاد می کند.

پیوندها را در جایی که منطقی است اضافه کنید

اکنون که چیزهای زیادی در مورد پیوند داخلی آموخته اید، احتمالاً از خود می پرسید که لینک های داخلی خود را کجا باید قرار دهید؟

این وسوسه انگیز است که تنبل شوید و آنها را در انتهای یک مقاله قرار دهید: “برای محتوای عالی تر، اینجا را کلیک کنید!” اینکارو لطفا انجام ندهید.

در عوض، به دنبال مناطقی در محتوا باشید که موضوع با هم همپوشانی دارد. اینها نقاط اتصال منطقی برای ایجاد یک لینک داخلی هستند. به عنوان مثال، می توانید پیوندهایی را برای تعریف اصطلاحات پیچیده یا توضیح یک موضوع مرتبط اضافه کنید. پیوندهای داخلی را به عنوان یک نقطه مرجع در نظر بگیرید که تجربه خواننده را بهبود می بخشد.

فقط پیوندهای Dofollow را اضافه کنید

تگ nofollow را به لینک های داخلی خود اضافه نکنید. لینک های Nofollow هیچ تاثیری در رتبه بندی سایت مقصد در موتورهای جستجو ندارند.علاوه بر این، گوگل رتبه صفحه یا لنگر متن را در بین لینک های nofollow منتقل نمی کند. حتی آنها را نمی خزد.

در حالی که برخی از داده‌ های Ahrefs نشان داده‌اند که پیوندهای nofollow هنگام استفاده خارجی می‌ توانند مفید باشند، دلیلی برای استفاده از آنها در استراتژی پیوند داخلی خود وجود ندارد.

پیوند به صفحات با تبدیل بالا

آیا صفحاتی در وب سایت خود دارید که بازدیدکنندگان را بیشتر از سایر صفحات تبدیل می کند؟ اگر چنین است، به این صفحات پیوند دهید.

اینجاست که لینک سازی داخلی بیش از ارزش سئو است. می تواند ارزش درآمدی نیز داشته باشد. هرچه بازدیدکنندگان بیشتری بتوانید به یک صفحه با تبدیل بالا هدایت کنید، تبدیل های بیشتری خواهید داشت.

ناوبری سایت و معماری اطلاعات را در نظر بگیرید

ناوبری سایت و پیوند داخلی دست به دست هم می دهند. لینک های داخلی معماری و سلسله مراتب سایت را تعریف می کنند.در نهایت، این بخش مهمی از UX/UI شما است و بر مدت زمانی که افراد در صفحات وب شما می‌ مانند و هر چند وقت یک‌ بار باز می‌ گردند، تأثیر می‌ گذارد.

هنگام ایجاد یک استراتژی پیوند داخلی، مهمترین محتوای سایت خود و نحوه تبلیغ آن را در نظر بگیرید.اگر محتوایی دارید که می‌ خواهید بیشتر به آن توجه کنید، پیوندهای داخلی بیشتری را به آن نشان دهید.

روش های پیوند داخلی که باید از آنها اجتناب کنید

اکنون که می‌دانید چگونه از پیوندهای داخلی به درستی استفاده کنید، برخی از روش‌ هایی را که باید اجتناب کنید را مرور می‌کنیم.

افزودن لینک های زیاد به محتوای شما می تواند برای امتیاز شما مضر باشد. به یاد داشته باشید، گوگل صفحاتی که بیش از 150 لینک دارند را نمی خزند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که پیوندهای سرصفحه، پاورقی و منو در تعداد پیوندهای داخل صفحه شما گنجانده شده است.

زیاده روی نکنید

پر کردن کلمات کلیدی در انکر تکست یکی دیگر از روش‌های پیوند داخلی است که باید از آن اجتناب کنید. این تاکتیک کلاه سیاه در گذشته محبوب بود، زیرا SEO فکر می کرد که شانس رتبه بندی آنها را بهبود می بخشد.این روزها، الگوریتم‌های جستجوی پیچیده، پر کردن کلمات کلیدی در متن لنگر را جریمه می‌ کنند. بنابراین، آن را انجام ندهید.

همچنین باید از استفاده از پیوندهای داخلی در متن هدر خودداری شود. پیوندهای موجود در هدرها هرزنامه را به خزنده‌های Google ارسال می‌کنند و می‌توانند بر SEO شما تأثیر منفی بگذارند.

در نهایت، مطمئن شوید که همه لینک های داخلی خود را قبل از ارسال آنها بررسی کنید. لینک های شکسته هیچ لینکی را پخش نمی کنند و به گوگل نشان می دهند که وب سایت شما کیفیت پایینی دارد.

سوالات متداول  درباره پیوند داخلی

در هر مقاله چند لینک داخلی باید وارد کنم؟
هیچ عدد مشخصی وجود ندارد، اما 5 الی 10 تا برای هر 2000 کلمه خوب است. به یاد داشته باشید، گوگل صفحاتی با بیش از 150 لینک را نمی‌ خزد، بنابراین مراقب پر کردن بیش از حد محتوای خود باشید.

نمونه ای از لینک سازی داخلی چیست؟
پیوند داخلی پیوندی است که به صفحه دیگری در همان دامنه اشاره می کند. پیوندهای داخلی به صورت هایپرلینک نشان داده می شوند.

آیا لینک های داخلی بک لینک هستند؟
خیر، لینک های داخلی در دامنه وب سایت شما باقی می مانند، آنها از منبع خارجی نمی آیند. بک لینک ها لینک های خارجی هستند که به دامنه شما اشاره می کنند.

جمع بندی

لینک سازی داخلی بخش اصلی یک استراتژی سئو است. هنگامی که به درستی انجام شود، تجربه کاربر را افزایش می دهد و می تواند به شما کمک کند در SERP رتبه بالاتری داشته باشید.

در حالی که پیوندهای داخلی بخشی از هر طراحی وب سایت قوی هستند، یافتن راه هایی برای گنجاندن پیوندهای داخلی در محتوای خود بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که بیشترین بهره را از محتوای خود می برید. اطمینان حاصل کنید که از تگ های لنگر بهینه شده (اما نه بیش از حد بهینه سازی شده) استفاده می کنید و پیوندهای داخلی را اضافه کنید که اطلاعات بیشتری را در مورد موضوعی که به آن علاقه دارند در اختیار کاربران قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا