مقالات سئو

افزایش بازدید سایت با تکنیک های جادویی در سال 2022

افزایش بازدید سایت ، مبحثی که برای هر صاحب سایت یا کسب و کار اینترنتی بسیار مهم است. در این مقاله از سایت کارکوک به راه کارهای طلایی افزایش بازدید می پردازیم.

اگر شما یک وب سایت را به تازگی راه اندازی کرده باشید، مطمعنا میدونید که افزایش بازدیدکنندگان سایت در روزهای ابتدایی کار بسیار سخت و طاقت فرساست .

برای افزایش ترافیک سایت راه کارهای مختلفی وجود دارد، شما می توانید هزینه کنید و از تبلیغات استفاده کنید و یا اینکه از تکنیک های رایگان استفاده کنید که می تواند بازدید هدفمندی را برای سایت شما به ارمغان آورد .

در ادامه به معرفی تکنیک هایی می پردازیم که با استفاده از آنها می توانید بازدید سایتتان را بدون ریالی هزینه افزایش دهید .

مخاطب هدف خود را بشناسید

اولین راه کار برای افزایش بازدید سایت این است که مخاطب هدف خود را بشناسید . بدترین کار این است که شما بازدیدکننده ای را به سایتتان بیاورید که اصلا علاقه ای و یا ارتباطی به سایت شما ندارد . مخاطب هدف سایت شما باید مشخص باشد .

باید بدانید چه کسی است این مخاطب هدف ،کجا هست ، از چه سایت هایی دیدن می کند، با چه شبکه های اجتماعی کار می کند، سن و جنسیتش چیست ،از کدام کشور است ، از چه شهری است و…  همه ی این ها به شما کمک می کند تا شناخت دقیقی نسبت به مخاطب هدف اصلی کسب و کار خودتان داشته باشید .

وقتی این شناخت را داشته باشید می توانید به راحتی بازدیدکننده هدفمندی را برای سایتتان جذب کنید. پس اولین کار این است که مشخص کنید مخاطب هدف شما چه کسی است .

می توانید یک پروفایل از مشتری ایده آلتان بسازید و در واقع سایت هایی که کاربران و مخاطبین هدف شما در آن سایت ها بیشتر وقتشان را می گذرانند و یا شبکه های اجتماعی که بیشتر وقتشان را در آن می گذرانند را مشخص کنید، سایت های رقیبتان را پیدا کنید . قسمت نظرات را بررسی کنید ببینید نیازها و مشکلات اصلی مخاطبین هدف شما در حوزه کاریتان چیست . اینگونه می توانید دید خیلی خوبی نسبت به مخاطب هدفتان داشته باشید.

بررسی مشکلات و نیازهای مخاطب

برای اینکه بتوانید نیاز و مشکلات مخاطب هدفتان را پیدا کنید ، باید بروید به همان سایت ها و شبکه های اجتماعی که در راه کار اول توضیح دادم .

شما می توانید از سایت های رقیب استفاده کنید و بخش کامنت ها را ببینید و نظرات را بخوانید و مشکلات و نیازهای مخاطبین هدفتان را پیدا کنید .

یکی دیگر از راه افزایش بازدید سایت این است که فروم های تخصصی موجود در حوزه کاریتان را پیدا کنید . پیدا کردن این فروم ها کار ساده ای است . کافی است موضوع سایت خود را در گوگل به اضافه عبارت فروم سرچ کنید و فروم های تخصصی را پیدا کنید .

گاهی وقتا در فروم های عمومی هم می توانید در واقع تاپیک هایی را پیدا کنید که مرتبط با حوزه کاریتان هستند . دوتا از فروم های عمومی خیلی عالی فروم p30world و فروم پرشین تولز است که می توانید از این فروم ها استفاده کنید و تاپیک های مختلفی که مرتبط با حوزه کاریتان هستند را بررسی کنید، تا بتوانید نیاز مخاطبین هدف را پیدا کنید .

راه دیگری که می توانید مشکلات و نیازهای مخاطبین هدفتان را پیدا کنید ، استفاده از سایت های سوال و جواب است .

در گوگل اگر سرچ کنید سایت های سوال و جواب ، سایت های زیادی هستند که می توانید با بررسی این سایت ها و سوالاتی که در حوزه مورد نظر شما پرسیده شده شناخت دقیق تری را نسبت به مشکلات و نیازهای اصلی مخاطبین هدفتان پیدا کنید .

بهترین محتوا را برای نیاز مخاطب تولید کنید

حالا که شناخت دقیقی نسب به مخاطبین هدفتان و نیازهای آنها دارید، سومین کاری که باید انجام دهید این است که بهترین محتوایی که می توانید را تولید کنید .

این محتوا می تواند متن ، ویدیو و یا شامل تصویر باشد. محتوا باید به گونه ای تولید شود که از محتوای سایت های رقیبتان به مراتب بهتر باشد .

بطور مثال اگر سایت رقیب راجب موضوع مورد نظر 1000 کلمه نوشته شما باید 2000 کلمه بنویسید . اگر از ویدیو استفاده نکرده ، شما حتما باید از ویدیو هم استفاده کنید . اگر امکانش را دارید از تصاویر اختصاصی هم حتما در محتوای خود استفاده کنید . یک محتوای جامع مرحله به مرحله و عالی را برای سایتتان و موضوع مورد نظر و نیاز کاربرتان تولید کنید .

کاری که باید انجام دهید این است که از عبارت های کلیدی که کاربران شما جستجو می کنند ، حتما در محتوای خود استفاده کنید و به عبارتی محتوای خودتان را سئو یا بهینه سازی کنید .

همانطور که می دانید سئو کردن یعنی اینکه بر روی وب سایت خود یک سری کارها و بهینه سازی هایی رو انجام دهیم که کاربران را به صورت رایگان از طریق موتور جستجوی گوگل وارد سایتمان بکنیم .

مهمترین کاری که در سئو کردن باید انجام دهیم ، تولید محتوا کردن است .

وفتشه که بخونی : سئوکار حرفه ای کیست

از عناوین جذاب استفاده کنید

از هر 10 نفری که وارد سایت شما می شوند و عناوین سایت شما را می بینند، فقط 2 نفر شاید روی عنوان شما کلیک کنند و مقاله شما را بخوانند .

اگر عنوان جذابی تولید کنید برای محتوای خود، می توانید کاربران را ترقیب کنید به اینکه نه تنها روی سایت شما در نتایج جستجو کلیک کنند،بلکه وقتی وارد سایت شما می شوند مقالات شما را بخوانند و با مقالات شما تعامل داشته باشند . پس حتما از عناوین جذاب برای محتوای خود استفاده کنید .

عنوان بسیار بسیار مهم است و یکی از نکات در نوشتن عنوان این است که اگر شما دو ساعت زمان می گذارید برای تولید محتوا 6 ساعت وقت بگذارید برای نوشتن یک عنوان جذاب .

سعی کنید برای هر مقاله 5 عنوان جذاب بنویسید. زمانی که می خواهید مقاله خود را در سایت منتشر کنید ، می توانید یکی از این 5 عنوان را که از نظرتان بهترین است و می تواند جذاب باشد برای کاربران، به عنوان ؛ عنوان اصلی در سایت قرار دهید . بعد از مدتی می توانید این عنوان را تغییر دهید و از عناوین دیگری که مشخص کرده اید ، استفاده کنید .

با استفاده از تکنیک  A/B Testing بهترین عنوان را انتخاب کنید.

با این تکنیک ببینید کدام یک از عنوان ها توانسته کلیک و بازدید بیشتری را برای سایتتان جذب کند.

بنابراین به نوشتن یک عنوان جذاب برای سایتتان توجه ویژه ای داشته باشید.

وقتشه که بخونی : بهینه سازی عنوان

محتوا را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

محتوایی که تولید کرده اید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این شبکه های اجتماعی می تواند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و لینکدین باشد.

بهترین شبکه های اجتماعی برای به اشتراگ گذاری محتوا لینکدین و تلگرام است.

بک لینک با کیفیت دریافت کنید

بک لینک یعنی اینکه یک سری سایت های دیگر به وبسایت شما لینک بدهند.

هر چقدر تعدا وبسایت های بیشتری به محتواهای شما لینک بدهند، از نظر گوگل یعنی شما مرجع تر هستید . از نظر گوگل یعنی محتوای شما ارزشمندتر است که تعداد افراد زیادی به شما اشاره می کنند.

یک نسخه PDF از محتوا تهیه کنید

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که یک نسخه PDF از محتوا تهیه کنید و آن را به رایگان در ازای دریافت ایمیل کاربر برای دانلود قرار دهید .

حتی می توانید قسمتی از مقاله خود را در فروم ها یا شبکه های اجتماعی قرار دهید و بعد لینکی را بدهید که کاربر بتواند با کلیک روی آن لینک مقاله شما را به صورت کامل در سایتتان مطالعه کند و به این ترتیب می توانید بازید سایت را افزایش دهید.

از محتوای خود ویدیو تهیه کنید

می توانید از مقاله خود ویدیو تهیه کنید و یا اگر ویدیویی ساخته اید می توانید این ویدیو را در شبکه های اشتراک گذاری ویدیو مثل آپارات یا یوتیوب به اشتراک بگذارید و لینک مقاله را در قسمت توضیحات قرار دهید تا کاربران بتوانند برای مشاهده و یا در واقع مطالعه مقالات و ویدیو های بیشتر به سایت شما بیایند .

به این ترتیب با استفاده از این سایت ها شما می توانید بازدیدتان را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهید .

از افزونه های اشتراک گذاری محتوا استفاده کنید

شما وقتی محتوا را تولید کردید و منتشر کردید، علاوه بر این که خودتان باید محتوا را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، باید حتما از افزونه های اشتراک گذاری هم استفاده کنید تا این امکان را به کاربران سایت بدهید تا مقالات شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند .

یکی از بهترین افزونه ها ، افزونه ی MONARCH است که می توانید با نصب و فعال سازی این افزونه بر روی سایتتان ، این امکان را برای کاربران فراهم کنید تا با کلیک روی آیکون شبکه های اجتماعی کنار مقالات سایتتان ، مقاله شما را به اشتراک بگذارند و به این ترتیب افزایش بازدید سایت داشته باشید .

استفاده از تکنیک پوش نوتیفیکیشن

با استفاده از تکنیک پوش نوتیفیکیشن شما به کاربرانتان این امکان را می دهید که زمانی که وارد سایتتان می شوند یک اعلانی برای آنها نمایش داده شود که می گوید اگر می خواهید آخرین مطالب سایت را ببینید روی گزینه بله کلیک کنید .

اگر کاربران روی گزینه بله کلیک کنند، این امکان را به سایت شما می دهند که هر زمان مقاله و محتوای جدیدی را در سایتتان منتشر می کنید ، با استفاده از پوش نوتیفیکیشن ها برایشان یک اعلان ارسال می شود که این اعلان روی مانیتور کامپیوتر یا لپ تاپ و موبایل نمایش داده می شود که سایت شما یک مقاله جدیدی را منتشر کرده است .

این تکنیک بسیار عالی است برای افزایش بازدیدکننده سایت و بازگرداندن بازدیدکننده های قبلی به سایت شما .

برای استفاده از پوش نوتیفیکیشن می توانید از سایت فارسی زبان نجوا استفاده کنید که این امکان را در اختیار شما قرار می دهد و کاملا رایگان است .

کافی است در این سایت ثبت نام کنید و وبسایتتان را معرفی کنید و بعد کدی که در اختیارتان قرار داده می شود را در سایتتان کپی کنید تا این امکان در سایت شما فعال شود .

محتوا و مطالب را آپدیت کنید

گوگل خیلی به این موضوع دقت می کند که آیا ما هر چند وقت یک بار سر می زنیم به محتوایی که تولید کرده ایم و آن را آپدیت می کنیم یا نه .

آپدیت کردن یعنی مثلا بعد از یک ماه یا دو ماه که محتوا منتشر شده سر بزنیم به آن و اگر نیاز است یک سری اطلاعات و دیتا ازش حذف یا اضافه شود .

خیلی وقتا نیازمند این است که مثلا 100 کلمه یا 500 کلمه دیگر به آن محتوا اضافه شود. شاید نیاز باشد عکسی داخل آن اضافه کنیم یا ویدیویی برای آن محتوا تولید کنیم .

یا اینکه بعضی چیزها ممکن است قدیمی شده باشد و بخواهیم آن را از محتوا حذف کنیم . در کل تغییراتی که در محتوا انجام داده می شود را آپدیت کردن محتوا می گویند .

گوگل به آپدیت کردن مهم خیلی اهمیت می دهد. تجربه ثابت کرده است که محتواهایی که آپدیت می شوند در مقایسه با محتواهایی که از قبل وجود دارند، می توانند امتیاز بیشتری را در گوگل کسب کنند .

از کدهای schema استفاده کنید

کد اسکیما در اصطلاح یک سری کدها و زبان های نشانه گذاری است بین وبسایت و موتور جستجو، که تمام موتورهای جستجو می توانند کدهای اسکیما را بخوانند و ارتباط بهتری با وبسایت و محتواهای شما برقرار کنند .

به عنوان مثال کدهای اسکیما برای ویدیو وجود دارد، درست است که گوگل خودش آن ویدیو را تشخیص می دهد اما اگر از کدهای اسکیمای ویدیو در مطلبتان استفاده کنید گوگل بهتر می تواند ویدیوی شما را درک کند و به راحتی می تواند تشخیص دهد،طول ویدیوی شما چقدر است ، ابعاد رزولوشن ویدیو شما چقدر است و کلی مشخصات و پارامترهای دیگر .

هر چقدر گوگل یا موتورهای جستجو دیگر بتوانند راحت تر کدهای اسکیما شما را بخوانند و با سایت شما ارتباط برقرار کنند، قطعا خیلی راحت تر هم می توانند به وبسایت شما رتبه بدهند .

اضافه کردن کد اسکیما خیلی راحت است و نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد .

اگر از سایت های وردپرسی استفاده می کنید ، افزونه هایی مثل یواست سئو و رنک مث و حتی افزونه های اختصاصی اسکیما گذاری این کار را بطور خودکار و اتوماتیک برای شما انجام می دهند .

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تمام نکاتی که در افزایش بازدید سایت نقش دارند را مورد بررسی قرار دهیم. می توانید از این نکات استفاده کنید و قطعا می توانید بازدیدکنندگان خیلی خوبی را جذب کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا