دیجیتال مارکتینگ

آموزش یوتیوبر شدن و بهترین راه های موفقیت در یوتیوب

آموزش یوتیوبر شدن و تمامی راه ها برای موفقیت و کسب درآمد از یوتیوب را می خواهیم در این مقاله از سایت کارکوک برای شما عزیزان بررسی کنیم .

چرا یوتیوبر شویم؟

همانطور که می دانید یوتیوب در سال 2005 تاسیس شد و در این بازه زمانی 17 ساله تبدیل به بزرگ ترین سرویس اشتراک گذاری ویدیو در دنیا شده است.

شما در یوتیوب می توانید به صورت رایگان تولید محتوای خود را به اشتراک بگذارید و به درآمد زیادی برسید.

یوتیوب به دلیل محبوبیت و بازدید زیادی که دارد می تواند راه خوبی برای برند سازی باشد شما می توانید با تلاش خود و موفقیت در یوتیوب برای خود برند سازی کنید و شناخته شوید.

اولین قدم در یوتیوبری

برای شروع یوتیوبر شدن در مرحله نخست باید به صورت مبتدی کار خود را شروع کنیم و به تدریج و بعد از کسب تجربه به صورت حرفه ای کار خود را ادامه بدهیم.

اگر دلیل فعالیت شما در یوتیوب و یوتیوبر شدن تنها کسب درآمد باشد هیچگاه به موفقیت نخواهید رسید. هر چند ما در مقاله آموزش کسب درآمد از یوتیوب به صورت کامل به اینکه چطوری از یوتیوب به درآمد برسید را توضیح داده ایم.

مهترین کار در یوتیوب برای به موفقیت رسیدن داشتن صبر زیاد و اعتماد به نفس است.

برای مثال ما نباید انتظار داشته باشیم از ابتدا مانند یوتیوبر های معروف چندین هزار سابسکرایت (دنبال کردن مخاطب از چنل یا کانال) داشته باشیم .

شاید چند ویدیو ابتدایی شما کیفیت یا هیچ بازدید کننده ای نداشته باشد شما با صبر به کار خود ادامه دهید و مطمئن باشید با صبر به موفقیت خواهید رسید.

یوتیوب یک فضای بسیار بزرگ با رقیبان بزرگ و افراد معروف است ما باید با تلاش و پیشرفت خود به تدریج به موفقیت برسیم و هیچگاه نا امید نشویم.

به چه کسانی یوتیوبر گفته میشود

شاید این سوال هم برای شما به وجود آمده باشد که به چه کسانی یوتیوبر گفته میشود؟

افراد بسیار زیادی خودشان را یوتیوبر می دانند. یوتیوبر به کسانی گفته می شود که در یوتیوب فعالیت مداوم و فعال دارند و توانسته اند با حرفه یا کار خود به معروفیت برسند و شناخته شوند.

یوتیوبر ها با اشتراک گذاری ویدیو در حوزه های بسیار وسیع و فعالیت در این زمینه برای تفریح یا بیزنس در یوتیوب توانسته اند درآمد بسیار خوبی را بدست بیاورند.

درآمد یوتیوب باعث شده بسیار از افراد مشهور و شناخته شده و همچنین افراد معمولی به یوتیوبری روی بیاورند .

راه های کاربردی و طلایی برای یوتیوبر شدن

 • هدف جدی
 • موضوع مشخص
 • کیفیت
 • فعالیت مستمر
 • آگاهی بر موضوع
 • ادیت ویدیو
 • سئو کردن محتوا در یوتیوب و بهینه سازی

هدف جدی

اگر قصد دارید یوتیوبر شدن را به صورت جدی دنبال کنید باید هدف خود را مشخص کنید.گاهی تنها علاقه دلیل بر موفقیت نمی باشد .

برای شروع بهتر است تمامی اهداف خود را مشخص کنید و روی یک کاغذ بنویسید که بتوانید طبق آن عمل و تولید محتوا کنید.

به عنوان مثال :اگر کار اصلی یا تخصص شما گوشی موبایل است می توانید با پکیج های معرفی گوشی های موبایل کار خود را شروع کنید.

توجه داشته باشید برای فعالیت در یوتیوب باید هدف جدی داشته باشید در غیر این صورت بعد از کم شدن هیجانات اولیه اشتیاق شما به تولید محتوا و یوتیوبر شدن بسیار کم میشود.

موضوع مشخص

یکی از مهمترین نکات در یوتیوبر شدن انتخاب موضوع مشخص است.اگر می خواهید در یوتیوب فعالیت داشته باشید باید در یک حوزه مشخص کار کنید.

موضوع کانال را می توانید بر اساس علاقه و تخصص خود انتخاب کنید و اینکه موضوع انتخاب شده جز موضوعات پر طرفدار در یوتیوب باشد.

به عنوان مثال اگر در حوزه ورزش می خواهید فعالیت کنید می توانید آموزش فوتبال ،اخبار مهم فوتبال و غیره فعالیت کنید.

توجه کنید اگر موضوع تولید محتوای شما به یکباره تغییر کند باعث میشود شما تعداد زیادی سابسکرایت و دنبال کننده را از دست بدهید.

به عنوان مثال شما در مورد آموزش فوتبال و گیم پلی فوتبال تولید محتوا می کنید و تعداد زیادی دنبال کننده دارید که بخاطر این موضوع چنل شما را دنبال می کنند.

شما به یکباره در مورد آشپزی یا سفر خود تولید محتوا می کنید.مخاطبان شما به موضوع های جدید شما علاقه ای ندارند و از چنل شما خارج می شوند.

سعی کنید موضوع و حوزه فعالیت خود را با دقت زیادی انتخاب کنید تا بتوانید در آن به موفقیت برسید.

کیفیت

همانطور که می دانید یوتیوب یک سرویس اشتراک گذاری با ویدیو می باشد پس باید ویدیو ما از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردار باشد.

ویدیو ما باید کیفیت تصویری و کیفیت صدایی خوبی داشته باشد. یکی از مهمترین بخش های جذب مخاطب کیفیت ویدیو است.

کیفیت ویدیو به دوربین، میکروفن،مکان ضبط ویدیو و نور بستگی دارد و ما باید تا جایی که امکان پذیر است شرایط ضبط و ساخت یک ویدیو خوب را داشته باشیم.

برای ساخت یک ویدیو با کیفیت برای شروع نیاز به یک استودیو حرفه ای و مجهز نیست ما می توانیم با یک گوشی موبایل و چندین راهکار و استفاده از نرم افزار های پیشرفته یک تولید محتوای با کیفیت داشته باشیم.

فعالیت مستمر

برای موفق شدن و رسیدن به هدفتان در یوتیوبری باید فعالیت مستمر و منظم داشته باشید.

در ایتدای کار خود سعی کنید فعالیتتان زیاد باشد .یوتیوب به افرادی که فعالیت بیشتری دارند و کانالشان بیشتر ویدیو آپلود میکند بهای بیشتری می دهد.

سعی کنید به هیچ عنوان به صورت گسسته و نامنظم شروع به فعالیت نکنید .برای مثال اگر می خواهید روزی یک تولید محتوا انجام بدهید. سعی کنید اینکار را هر روزه و به صورت منظم انجام بدهید.

اگر به صورت تفریحی بخواهید در یوتیوب فعالیت کنید هیچگاه موفق نخواهید شد. برای موفق شدن در یوتیوب و یوتیوبر شدن باید وقت زیادی را روی کیفیت و پیشرفت خود بگذارید.

این شغل یا حرفه پایبند بودن در آن ضروری است تمامی یوتیوبر های معروف اگر در روند آپلود ویدیو خود تاخیر داشته باشند.

در ویدیو های بعدی خود دلیل را بازگو و معذرت خواهی می کنند. این کار به این دلیل است که نمی خواهند مخاطبان خود را از دست بدهند و احترام زیادی را برای مخاطبان خود قائل هستند .

آگاهی بر موضوع

آگاهی بر موضوع تولید محتوا یکی از مهمترین نکته ها در یوتیوبری است. شما باید اطلاعات کامل داشته باشید.

تولید محتوا شما باید نیاز مخاطب را کامل بر طرف کند. تا مخاطب به چنل رقیبان شما برای محتوای جامع تر کشانده نشود پس سعی در تولید یک محتوای جذاب و جامع داشته باشید .

مهمترین هدف یوتیوب برطرف کردن نیاز کامل مخاطبانش است.

مخاطبان در یوتیوب با سرچ کردن محتوای مورد نظر خودشان را یافت می کنند. پس سعی کنید در هر حوزه ای که فعالیت دارید به جذاب ترین موضوعات و حاشیه های آن موضوع بپردازید تا به تدریج بتوانید شناخته شوید.

سعی کنید چنل های رقیبان و یوتیوبر های معروف را بررسی کنید. شما با این کار می توانید آگاهی خودتان را افزایش بدهید و در حوزه خود چیز های زیادی را فرا بگیرید.

کامنت ها و نظرات ویدیو های رقیبانتان را برسی کنید. این کار هم کمک زیای به شما در آگاهیتان خواهد کرد.

ادیت ویدیو

ادیت به شما کمک می کند تا ویدیویی جذاب و بدون نقص و ایراد آپلود کنید. ادیت شاید برای شروع کار کمی سخت و زمان بر باشد.

برای ادیت میتوانید از چندین نرم افزار پیشرفته استفاده کنید. تا به شما کمک کنند ویدیو بهتری را بسازید.

اگر تجربه کار با نرم افزار های ادیت را ندارید. سعی کنید ادیت را به صورت مبتدی شروع به فراگیری کنید.

با کسب تجربه میتوانید در این کار پیشرفت کنید. اگر بخواهید ویدیو خود را به ادیتور بسپارید مطمئنا مبالغ بسیار زیادی را باید هزینه کنید و این کار به ضرر شما است.

سئو کردن محتوا در یوتیوب و بهینه سازی

سئو در یوتیوب

در مفهوم کلی (seo) یا Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است.

همانطور که می دانید یوتیوب موتور جستجو است. یعنی شما با استفاده از سئو یوتیوب که به معنی استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و جذاب در قسمت های مختلف تولید محتوا است.

بتوانید ویدیو خود را به موتور های جستجو یوتیوب معرفی کنید. تا یوتیوب بتواند شما را بیشتر به مخاطبان مرتبط معرفی کند.

شما ابتدا کلمات کلیدی مرتبط و کاربردی خود را پیدا کنید. و سپس آن را در قسمت تیتر تولید محتوای خود و توضیحات محتوای خود استفاده کنید.

یک یوتیوبر موفق در عنوان و توضیحات خود از کلمات کلیدی و ترغیب کننده استفاده می کند. این را توجه کنید با فراگیری سئو در یوتیوب میزان موفقیت شما چند برابر میشود.

بهینه سازی

همانطور که گفتیم اکثر مخاطبان ویدیو مورد نظر خود را در یوتیوب با سرچ کردن جستجو می کنند. شما باید در ویدیو خود از هشتگ ها و تگ کردن با استفاده از سئو یوتیوب استفاده کنید.

بهینه کردن محتوا به این معناست که شما با استفاده از کلمات کلیدی در تیتر محتوا ،توضیحات محتوا ،هشتگ ها و تگ کردن بتوانید محتوای خود را برای راحت پیدا کردن توسط مخاطب اشتراک گذاری کنید.

کلمات کلیدی خود را سعی کنید با سرچ کردن در یوتیوب و گوگل با توجه به موضوع خود پیدا کنید. کلمات کلیدی باید بیشترین بازدید و طرفدار را در آن بازه زمانی یا بیشترین کاربرد در مورد موضوع را داشته باشد تا بتوانند برای جذب مخاطب به شما کمک کنند.

شما حتی می توانید کلمات کلید مرتبط خود را در تولید محتوای خود بازگو کنید. اینکار هم باعث میشود یوتیوب شما را در نتایج موضوع مرتبط قرار بدهد.

کلید واژه مرتبط را سعی کنید در اول عنوان و توضیحات قرار بدهید .

نکته های مهم در یوتیوبری

 • تعامل با رقیبان در یوتیوب
 • مدت و تایم ویدیو
 • انتخاب عنوان در ویدیو
 • طراحی Thumbnail
 • استفاده از لوگو وتیزر

تعامل با رقیبان در یوتیوب

تعامل با رقیبان باعث شناخته شدن شما و افزایش سابسکرایت شما میشود. سعی کنید تا جایی که امکان دارد با رقیبان خود ویدیو های مشترک تولید کنید.

شاید برای بعضی از دوستان سوال شود که چگونه با داشتن چند سابسکرایبر با رقیب خود تعامل داشته باشیم؟

اگر تازه کار هستید باید با شناخت و اشنایی با کسی که در سطح شما یا مقداری بالاتر در یوتیوب مشغول است ارتباط داشته باشید.

در غیر اینصورت برای همکاری با رقیبان خود در سطح بالا باید هزینه ای را برای همکاری به آنان یپردازید که شاید بسیار هزینه بر باشد.

مدت و تایم ویدیو

بسیاری از کسانی که وارد یوتیوب و یوتوبری می شوند. این تفکر را دارند که با ویدیو با تایم بالا می توانند مورد تایید مخاطب قرار بگیرند.

این فکر کاملا اشتباه است ویدیو طولانی باعث خسته شدن مخاطب میشود. بهترین تایم برای ویدیو بین 10 تا 15 دقیقه است.

این تایم برای ویدیو طبق برسی ویدیو های تمامی یوتیبر های شناخته شده داخلی و خارجی بدست آمده است پس سعی کنید از تولید ویدیو های بسیار بلند و کوتاه بپرهیزید.

انتخاب عنوان در ویدیو

یکی از مهمترین نکته هایی که باید در ویدیو دقت شود.انتخاب یک نام راست و جذاب برای ویدیو است.

تیتر ویدیو نباید طولانی و دروغین باشد تیتر بلند و سخت باعث میشود مخاطب با سرچ کلمه مورد نظر خود چنل شما را یافت نکند.

از نام های دروغین در ویدیو خود به هیچ  عنوان استفاده نکنید. اینکار باعث افت چنل شما میشود و باعث میشود مخاطب اعتمادش را نسبت به شما از دست بدهد.

می توانید اول عنوان خود را با تیتری جذاب شروع کنید. و بعد از توضیح کوتاه با…. ادامه دهید تا مخاطب برای دیدن ویدیو شما کنجکاو و مجاب شود.

دقت کنید عنوان یا تیتر تولید محتوای شما نباید بیش از 60 کاراکتر باشد حداکثر عنوان برای تیتر شما در یوتیوب 100 کاراکتر است اما بیشتر از 60 کاراکتر نمایش داده نمیشود.

طراحی Thumbn​​​​ail

یکی از مهمترین کارها انتخاب Thumbnail (تصویر بند انگشتی) است. منظور از تصویر بند انگشتی همان عکسی است که برای پیش نمایش ویدیو نشان داده می شود.

تصویر بند انگشتی یک عامل مهم برای انتخاب مخاطب از بین چندین ویدیو است پس سعی کنید یک تصویر جذاب و مرتبط به موضوع برای تصویر بند انگشتی استفاده کنید.

سعی کنید به هیچ عنوان تصویر بند انگشتی خود را از چنل های مرتبط با حوزه خود کپی نکنید و یک عکس با کیفیت بالا انتخاب و استفاده کنید.

استفاده از لوگو و تیزر

لوگو

سعی کنید برای خود یک لگو طراحی کنید و آن را در عکس ها و ویدیو های خود به اشتراک بگذارید این کار به شما برای شناخته شدن در بین مخاطبان کمک بسیاری خواهد کرد.

با این کار چشم مخاطب به لگوی شما عادت می کند و در ذهن مخاطب نقش می بندید. این کار باعث میشود حتی در صورت عدم اپلود کلیپ شما توسط مخاطب با ویدیو و برند شما اشنا شود.

تیزر

تیزر جذاب از ویدیو باعث میشود مخاطب با خلاصه ویدیو شما جذب شود و محتوای شما را به محتوای رقیبانتان ترجیح بدهد.

جمع بندی :

در اخر اینکه شما عزیزان می توانید با استفاده از راه کار های این مقاله و داشتن هدف و تولید محتوای جذاب و کاربردی و همچنین صبر و اعتماد به نفس به یک یوتیوبر موفق تبدیل شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا