مقالات سئو

رتبه اول گوگل شوید با روش های کاملا تضمینی [فقط انجام بده]

رتبه اول گوگل برای وبمستران از جذابیت بالایی برخودار است و همچنین این مسیر چالش های زیادی را دارد ، شما در این مقاله روش هایی کاملا تضمینی را یاد خواهید گرفت .

چه نیازی به رتبه اول گوگل داریم ؟

ما در اول مقاله گفتیم که رتبه اول گوگل از جذابیت زیادی برخوردار است اما واقعا دلیل آن چیست ؟ شما تصور کنید که یک سایت فروش فیلم های سینمایی ایرانی را دارید  و در سایت خود سیستم همکاری در فروش دارید ، به این صورت که به عنوان مثال شما با فروش سریال جوکر در خط اول گوگل هستید .

و در ازای هر فروش مبلغی به عنوان پورسانت به شما تعلق می گیرد . قطعا عوامل سازنده این سریال ها شروع به تبلیغات محیطی گسترده ای می کنند و شما در هر جایی از اینترنت یا محیط های بیرونی بنر های تبلیغاتی این سریال را می بینید.

با توجه به این فرهنگ جستجو در گوگل این روزها در بین ایرانیان هم زیاد شده است ، مردم هر چیز جذابی را که مشاهده می کنند سریعا در گوگل جستجو می کنند .

حال افراد زیادی سریال جوکر را در گوگل سرچ می کنند و اگر سایت شما خط اول گوگل باشد ، طبق یک تجربه که در این خصوص داریم احتمال خرید روزانه بالای 1000 نفر وجود دارد . و این یعنی یک سود خوب برای شما .

راه کار عملی برای رسیدن به خط اول گوگل

در این جا چند راه کار را به شما معرفی میکنیم که اگر دست به اقدام بزنید می توانید رتبه اول گوگل را تجربه کنید ، برخی از راه کارها زود بازده و برخی دیگه نیاز به صبوری دارد .

  • تبلیغات گوگل
  • برند سازی
  • سئو

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل برای رسیدن به خط اول گوگل

گوگل در ازای دریافت مبلغی شما رو در عرض چند ساعت به خط اول خودش میرسونه ، این تبلیغات به این صورت است که شما کلمات کلیدی هدف خود را برای گوگل مشخص می کنید ، این کلمات همان هایی هستند که شما قرار است با آنها به خط اول گوگل برسید .

گوگل بعد از بررسی حوزه کاری شما و میزان سختی کلمات شما مبلغی را برای هر کلیک شما در نظر می گیرد و بعد شما را در صورت نبود رقیبی که از گوگل ادورز استفاده کرده باشد به خط اول می رساند ولی اگر همزمان با شما کسی از تبلیغات گوگل ادورز استفاده کرده باشد مزایده برگزار می شود و شما باید هزینه هر کلیک را افزایش دهید تا در صدر این رقابت قرار بگیرید .

بهتر است از شرکت هایی که تبلیغات گوگل انجام می دهند استفاده کنید .

وقتی شما به رتبه اول گوگل رسیدید ، هر نفری که روی آدرس سایت شما کلیک کند هزینه کلیک از شارژ شما کسر می شود .

این روش یک روش زودبازده است ، اما در همه حوزه ها صرفه اقتصادی نداره ، چون به عنوان مثال در همین زمینه فروش فیلم و سریال ، هم رقابت زیاد هست و هم اینکه بازدید زیادی از سایت ها انجام میشه .اینطوری سریع شارژ شما تمام میشه و در کل برای شما سود آوری نخواهد داشت .

این روش مناسب استفاده در برخی از حوزه هایی است که فروش یک محصول یا خدمات سود زیادتری برای مدیر سایت داشته باشد .

برند سازی

برند سازی یعنی اینکه سایت شما هم از دید کوگل و هم از دید کاربران یک سایت قابل اعتماد هست . سایتی که به راحتی می توان محصول با کیفیت را از آن پیدا کرد و همچینن با خیال راحت می توان اطلاعات کارت بانکی را در اختیارش قرار داد .

یکی از تکنیک هایی که شما در نتایج گوگل می توانید به راحتی جایگاه های خوبی را کسب کنید ، برند بودن سایت شماست .

چطوری سایت خودمون رو برند کنیم ؟  شما باید محتوا و محصولات با کیفیتی را ارائه دهید تا رضایت کامل مخاطب را داشته باشید ، تا در جستجوهای بعدی وقتی مخاطب دنبال محصول مشابهی می گردد در انتهای جستجوی خود نام برند شما را هم جستجو کند .

به عنوان مثال آموزش سئو کارکوک 

یکی از خدمات سایت کارکوک آموزش سئو هست ، وقتی کاربر دنبال آموزش سئو هست به شیوه بالا در گوگل جستجو کند. این یعنی سایت ما برند شده است و کاربران به سایت ما اعتماد دارند .

سئو

اما یکی از جذاب ترین کارها که می تواند سایت شما را به رتبه اول گوگل برساند سئو وب سایت است . مورد قبلی که راجب به برند صحبت کردیم هم در این موضوع سئو خیلی می تواند به شما کمک کند ، سایتی که دارای اعتبار باشد به راحتی می تواند سئو شود .

اما بپردازیم به فاکتور هایی که برای سئو سایت نیاز است .چیزهایی را در اینجا مطرح می کنیم که شما با انجام دادن آنها بتوانید در مدت زمان کمتری به خط اول گوگل بیایید و اما در کل این حوزه نیاز به صبر و حوصله دارد .

مشخص کردن استراتژی و کلمات درست 

خیلی از افراد هیچ هدفی خاصی ندارند اما حرف از سئو می زنند و انتظار دارند که سایت آنها در نتایج برتر گوگل قرار بگیرید. آنها مقاله یا محصولات خود را روی سایت قرار می دهند اما هیچ کلمه کلیدی هدفی برای خود ندارند .بهتر است قبل از نوشتن محتوا به استراتژی بازاریابی محتوایی خود فکر کنید و کلمات کلیدی هدف خود را مشخص کنید .

روی کلمات طولانی تمرکز کنید (long tail)

اشتباهی که گاها دیده می شود این است که افراد دوست دارند با کلمات کوتاه تر در زمان کمتر نتیجه خوبی بدست بیاورند اما یادتان باشد به دلیل اینکه رقابت روی کلمات کوتاه تر همیشه زیاد تر است مسیر رسیدن شما به نتایج بالا و رتبه اول گوگل سخت تر است .

منظور ما از کلمات کوتاه : آموزش سئو

منظور ما از کلمات طولانی تر : آموزش سئو پیشرفته رایگان

شما وقتی به روی کلمات طولانی تر تمرکز می کنید شانس خود را برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل افزایش می دهید .

بیشتر از رقبا تلاش کنید

یکی دیگه از کارهایی که نیاز هست انجام دهید این است که نسبت به رقیبان خود مقالات بیشتری را تولید کنید . تعداد صفحات ایندکس شده شما هر چقدر نسبت به رقیبان بیشتر باشد اعتبار سایت شما را افزایش می دهد .البته هدف فقط تولید محتوا نباشه ، هدف باید رضایت کاربر باشه و محتوایی را تولید کنید که برای مخاطب شما جذاب باشد .

عناوین جذاب و ترغیب کننده

برای اینکه درصد ctr و کلیک کردن روی لینک سایت شما در نتایج گوگل افزایش پیدا کند می توانید از عنوان های ترغیب کننده و جذاب حتی شده همراه با یک ایموجی استفاده کنید . اینطوری وقتی به عنوان مثال شما در خط 10 صفحه اول باشید اما عنوان شما جذاب باشد ، افراد بیشتری روی سایت شما کلیک می کنند .

این کار به مرور باعث میشه که درصد CTR سایت شما نسبتا به رتبه های بالاتر افزایش پیدا کند و کم کم شما به رتبه اول گوگل نزدیک بشید .

روی سئو محلی کار کنید

یکی دیگه از روش هایی که شما می توانید خط اول گوگل را تجربه کنید این است که روی سئو محلی کار کنید به عنوان مثال شما خدمات سئو را در مشهد کار می کنید می توانید با کلمه آموزش سئو مشهد خودتون رو به جایگاه برتر گوگل برسونید .

با اینکار هم شما مشتریان محلی خاص خود را پیدا می کنید و هم رقابت بر سر این کلمات کمتر است و در مدت زمان کوتاه تری می توانید به نتایج بالاتر برسید .

استفاده از لینک سازی های اصولی

شما نیاز هست که هم لینک سازی داخلی و هم لینک سازی خارجی اصولی داشته باشید ، لینک سازی داخلی باعث میشه ربات های گوگل مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند و ارتباط معانی مقاله های شما را با هم درک کنند.

همچنین لینک سازی خارجی باعث میشه که :

  • گوگل راحت تر صفحات سایت شما را ایندکس کند
  • باعث اعتبار دادن به صفحات سایت شما می شود

دلایلی که به جایگاه اول گوگل نمی رسید

با توجه به راه کار هایی که گفتیم اما خیلی از افراد همیشه گلایه دارند که با وجود رعایت کردن برخی از این روش ها بازم به صفحه اول گوگل نمی رسند . می خواهیم در اینجا چند مورد رو با هم بررسی کنیم :

سرعت پایین سایت

پایین بودن سرعت سایت یکی از دلایلی هست که گوگل اهمیت کمتری به سایت شما می دهد و به همین خاطر شما را به رتبه های برتر نمی آورد . دلیل این کار هم خیلی مشخص است ، گوگل همیشه سعی در جلب رضایت کاربر دارد .

سایتی که برای کاربر دیر باز می شود باعث بهم ریختگی اعصاب مخاطب می شود و معمولا کاربران از این سایت ها سریعا خارج می شوند . به همین خاطر سعی دارد در نتایج خود سایت هایی را قرار دهد که سرعت بالایی دارند .

نو ایندکس بودن صفحات

یکی از دلایلی که سایت شما در نتایج گوگل ظاهر نمی شود این است که چه به عمد و چه ناخودآگاه شما متوجه این نیستید که سایت شما و یا برخی از صفحات سایت شما برای ربات های گوگل نو ایندکس شده است ، و همین مورد باعث می شود که گوگل اهمیت به این سایت ها ندهد و این صفحات را ایندکس نکند .

پس تمامی صفحات سایت خود را بررسی کنید که نو ایندکس نباشند .

حوزه پر رقابت

ممکن است حوزه ای که شما در آن فعالیت می کنید یک حوزه پر رقابت باشد به همین خاطر شما نیاز هست که خیلی جدی تر روی سئو سایت خود کار کنید و اگر هم تا الان نتیجه ای ندیدین ، علت این است که رقیبان شما از شما بیشتر تلاش می کنند .

یعنی به طور خیلی خلاصه استراتژی و میزان فعالیت شما در این حوزه جوابگوی این نیست که به رتبه اول گوگل برسید .

هدفمند نبودن محتوای شما

گاها افراد دست به تولید محتوای زیاد می کنند اما هیچ کدام از محتوایی که تولید می کنند هدفمند نیست و این محتوا نه نیازی از کاربر را برآورده می کند و نه استانداردهای گوگل را دارد .

محتوا آنها نه کلمه کلیدی خاصی دارد که به یک هدف خاصی برسند و نه متن محتوا به میزان مناسب نوشته شده است .این طور محتواها از دید کاربر مناسب نیست و از دید گوگل هم بی ارزش است .

صبور نیستید 

یکی از عمده دلایلی که شما نتیجه نمی گیرید این است که شما فرد عجولی هستید ، دوست دارید در ماه های اولی که سایت خود را راه اندازی کردید در همه کلمات حوزه خود در رتبه های برتر قرار بگیرید و این کار عملا ناممکن و یا خیلی سخت است .

در این بین افرادی هم هستند که به تکنیک های کلاه سیاه رو می آورند تا با هر روشی که شده نتایج سریعی را برای خود به ارمغان بیاورند اما این مسیری جز سیاهی و پنالتی شدن چیزی برای شما نخواهد داشت .

حتی اگر برای مدتی هم شما در نتایج گوگل قرار بگیرید ، دیر یا زود گوگل متوجه اسپم بودن سایت شما می شود و اینطوری ضربه ای جبران ناپذیر به برند خود وارد می کنید .

نتیجه گیری

درسته که رتبه برتر در گوگل همیشه جذاب بوده و هست و اگر در خط اول قرار بگیریم اتفاقات خوبی برای ما رقم خواهد خورد اما حواستون باشه که برای رسیدن به این جایگاه از تکنیک های کلاه سیاه استفاده نکنید . همیشه مسیر سئو نیاز به صبر و حوصله دارد .

مطمئن باشید که کم کم با رعایت نکاتی که گفته شد شما هم می توانید جایگاه اول گوگل را بدست بیاورید . اگر سوالی برای موارد گفته شده داشتید در قسمت نظرات مطرح کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا