مقالات سئو

معرفی کاربردی ترین ابزار برای یافتن کلمات کلیدی رقیبان

یافتن کلمات کلیدی رقیبان با توجه به اهمیت کلیدواژه ها در روند بهبود سئو و افزایش ترافیک ورودی سایت امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

هدف اصلی از آنالیز و یافتن کلمات کلیدی رقیبان این است که ما بتوانیم مهمترین کلمات کلیدی رقیبان ، که توانسته اند بیشترین ورودی را  به وسیله آن ها کسب کنند را پیدا کنیم، تا با استفاده از آن جایگاه و رتبه بهتری را در نتایج بدست آوریم و کاربران هدفمندی را برای خود جذب کنیم.

مهمترین دلایل تحلیل کلمات کلیدی رقیب

یکی از بهترین مراحل برای پیشرفت و جذب مشتری از رقیبان، پیدا کردن کلمات کلیدی و بهترین صفحات موجود آن ها است که توانسته اند توسط آن ها بیشترین خروجی و ترافیک را  بدست آورند .

مطمئنا در هر حوزه ای که مشغول به فعالیت باشید این طبیعی است که رقبایی داشته باشید که از شما موفق تر باشند برای اینکه شما بتوانید هم سطح و یا بهتر از آن ها شوید نیاز دارید از تکنیک و کلماتی که باعث موفقیت آن ها شده است آگاه شوید و بتوانید با شناخت و استفاده از آن ها به موفقیت بیشتر برسید.

برندهای معتبر زیادی همواره به دنبال یافتن مهمترین کلمات کلیدی رقیبان خود هستند تا بتوانند مشتری و کاربران آن ها را برای خود جذب کنند.
با یافتن کلمات کلیدی رقیبان خود که در آن بیشترین ترافیک ورودی و بازدید را داشته اند می توانید نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کنید و با بررسی آن ها باعث بهبود رتبه سایت خود در نتایج شوید.

مهمترین ابزار برای یافتن کلمات کلیدی رقبا

 • Word-stream
 • Semrush
 • BuzzSumo
 •  Spyfu
 • Ahrefs
 • Serpstat
 • KWfinder
 • similar web

Word-stream

این ابزار به صورت رایگان مهم ترین کلمات کلیدی رقیب که بیشترین بازدهی را داشته است به صورت یک لیست برای شما نمایش میدهد.

شما برای پیدا کردن کلمات کلیدی در این ابزار در قسمت مربوطه، کلمه کلیدی مورد نظر خود و یا URL را قرار می دهید و سپس حوزه فعالیت خود را مشخص می کنید و در آخر کشور و یا منطقه مورد نظر خود را انتخاب می کنید .لیستی برای شما نمایش داده میشود که به ترتیب کلمه مورد نظر ،مقدار هزینه برای هر کلیک و میزان رقابت در کلمه کلیدی مورد نظر را برای شما نمایش میدهد. ترتیب لیست مورد نظر از کمترین مقدار بازدید و میزان سختی کلمه افزایش میابد و میتوانید با توجه به لیست کلمات کلیدی مورد نظر خود را آنالیز کنید.

Semrush

Semrush یک ابزار بسیار هوشمند است که از نظر کارایی مانند ابزار معرفی شده قبلی عمل میکند. برای استفاده از سمراش نیاز است با استفاده از فیلترشکن وارد این سایت شوید تا بتوانید از امکانات این سایت استفاده کنید.شما با استفاده از آنالیز دامنه و سایت می توانید سایت رقبا و سایت خود را از نظر محتوا، بک لینک ها، بازدید، صفحات و غیره بررسی کنید.

شما با استفاده از این ابزار می توانید کلمات کلیدی که رقبای شما به وسیله آن ها به ترتیب بهترین نتایج و بازدید را بدست آورده اند را به صورت لیست و نمودار مشاهده کنید. برای استفاده از این ابزار کافی است کلمه کلیدی و یا URL خود را قرار دهید و منطقه و یا کشور خود را انتخاب کنید.

BuzzSumo

ابزار buzz sumo

Buzzsumo یکی از بهترین ابزار های موجود برای یافتن مهم ترین کلمات کلیدی رقیبان شما است. یکی از ویژگی های خاص این ابزار پیدا کردن و شناسایی رقیبان بالقوه شماست که شاید شما هیچگاه هیچ شناختی نسبت به آن ها نداشته باشید.شما با استفاده از نام دامنه و سایت می توانید به طور کامل رقبای موجود در حوزه کاری خود را شناسایی و بررسی کنید.

Buzzsumo دارای قابلیت هشدار است یعنی هر زمانی که محتوای جدیدی در رابطه با کلمه کلیدی مورد نظر شما منتشر شود به شما هشدار میدهد و شما را آگاه میسازد .

برای یافتن کلمات کلیدی رقیبان خود کافیست کلمه کلیدی و یا URL را در قسمت مربوط قرار دهید تا بیشترین بازدید ماهانه،میزان سرچ توسط کاربران و عوامل دیگر را به صورت جدول به شما نمایش دهد.

همچنین شما با استفاده از این ابزار می توانید اینفلوئنسر های حوزه کاری خود را بشناسید و اطلاعات لازم در مورد بیشترین اشتراک گذاری ،موضوعات و بازدید پست آن ها را بدست بیاورید. در آخر Buzzsumo با بررسی شبکه های اجتماعی و سایت ها مهمترین نیاز و دغدغه کاربران را شناسایی و به شما کمک میکند تا مهمترین نیاز های مخاطبان خود را بشناسید تا بتوانید محتوای مفید تری تولید کنید.

Spyfu

Spyfu یک ابزار رایگان و هوشمند است که به تحقیقات هوش رقابتی اختصاص دارد.شما با استفاده از کلمه کلیدی و URL می توانید رقیبان حوزه کاری خود را بشناسید و آن ها را آنالیز کنید.

شما با SpyFu با وارد کردن نام سایت رقیبان خود و یا هر سایتی اطلاعات کامل، چون رتبه سایت در کلمات کلیدی و تفاوت سایت با دیگر سایت های مورد نظر را می توانید مشاهده کنید.شما با این ابزار می توانید با وارد کردن کلمه کلیدی خود اطلاعات مربوط به وضعیت کلمات کلیدی ،بازدید ماهانه و سرچ ارگانیک را بدست بیاوید.

Ahrefs

ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی رقیب

این سایت مجموعه ای از ابزار های مهم و کاربردی برای تجزیه تحلیل رقیبان، لینک سازی ،جستجوی کلمات کلیدی و غیره میباشد.این ابزار به سئو کاران کمک میکند مسیر شفاف تری را برای استراتژی های سئو خود پیدا کنند و به طور کامل با رقیبان و مهمترین کلمات کلیدی آن ها آشنا شوند.

در Ahrefs شما به دو روش می توانید رقیبان خود را آنالیز و بررسی کنید.

در روش اول شما در قسمت مربوط نام دامنه مورد نظر خود را وارد می کنید و منطقه خود را مشخص می کنید سپس لیستی از رقیبان شما به ترتیب بازدید و سختی کلمه برای شما نمایش داده میشود.

در روش دوم همانند ابزار های دیگر کلمه کلیدی و یا URL مورد نظر خود را وارد می کنید و Ahrefs اطلاعات دقیق کلمه مورد نظر را در اختیار شما قرار میدهد.

 • میزان سرچ کاربران
 • مقدار کلیک در یک برهه زمانی مشخص
 • مقدار کلیک و سرچ ارگانیک
 • مقدار کلیک در هر جستجو
 • Paid traffic research: در این بخش شما می توانید روش ها و نتایج بدست آمده از تبلیغات رقیبانتان را بررسی کنید.
 • Backlink checker: شما با قرار دادن URL رقیبان خود در این قسمت می توانید بک لینک های آن ها را به طور کامل بررسی کنید.

ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی رقیب

serpstat

Serpstat اولین بار در سال 2019 مورد استفاده قرار گرفت و تا به امروز برای تجزیه و تحلیل و یافتن کلمات کلیدی رقیبان از آن استفاده میشود.

مهمترین اطلاعاتی که این ابزار برای شما نمایش می دهد:

 1. میزان رقابت
 2. میزان ترافیک و یا جستجو (Search volume)
 3. هزینه به ازای هر کلیک (CPC)
 4. نشان دادن مقدار سطح و دشواری کلمه (Keyword difficulty score)

کلمه کلیدی و یا URL مورد نظر خود را در قسمت مربوط قرار می دهید و کشور و منطقه مورد نظر خود را انتخاب می کنید و نتایج برای شما نمایش داده میشود . در لیست برای شما مقدار سختی کلمه کلیدی و جایگاه صفحه،دامنه های رجوع کننده و بک لینک های موجود در 10 سایت اولیه که در لیست قرار دارد به شما نشان داده میشود.

Serpstat برای تحقیق کلمات کلیدی کسب و کارهای کوچک و ایجاد لینک های جدید هم کاربرد دارد . ثبت نام در این ابزار رایگان است اما ماهیانه حدودا 20 دلار را برای خرید اشتراک باید بپردازید.

KWfinder

این ابزار به دو صورت پولی و رایگان عرضه میشود و شما برای آنالیز کردن رقیبان خود و همچنین برای پیدا کردن مهمترین کلمات کلیدی می توانید از آن استفاده کنید و از امکانات فراوان آن بهره ببرید.

بعد از ثبت نام در این ابزار مشخصات خود را وارد کنید و منطقه و یا کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر می خواهید مهمترین کلمات کلیدی رقیبان خود که توانسته اند با آن بیشترین ورودی و بازدید را بدست آوردند پیدا کنید کافیست به قسمت search by domain بروید و URL مورد نظر خود را در آنجا قرار دهید.

این ابزار لیستی دقیق برای شما نمایش میدهد که شما در آن می توانید مهمترین اطلاعات مورد نظر را کسب کنید.

 • تاریخچه جستجوی ماهانه
 • میزان سرچ کلمه مورد نظر
 • مقدار هزینه تقریبی هر کلیک را مشخص میکند
 • مقدار رقابت موجود در کلمه کلیدی را مشخص میکند
 • مقدار سختی موجود کلمه کلیدی را برای شما نمایش میدهد

Keyword Difficuity این گزینه در سمت راست قرار دارد و با استفاده از آن می توانید اطلاعات لازم برای کلمه کلیدی مورد نظر خود را کسب کنید یا اگر ساده تر بخواهیم بیان کنیم میزان سختی کلمه مورد نظر را برای شما مشخص میکند.

SERPOVERVIEW شما با استفاده از این گزینه می توانید با توجه به سرچ کلمه کلیدی مورد نظر خود جایگاه رقیبان خود را به ترتیب مشاهده و آنالیز کنید .این گزینه به ترتیب سایت هایی که بهترین رتبه و جایگاه را در آن کلمه کلیدی کسب کرده اند را برای شما مشخص میکند.

Monthly searches این گزینه میزان جستجو و ترند بودن کلمه کلیدی مورد نظر توسط کاربران را در ماه های اخیر مشخص میکند.

استفاده رایگان از ابزار تنها 10 روز است که می توانید در هر روز 4 کلمه کلیدی را آنالیز و بررسی کنید.

Similar Web

سیملار وب یک ابزار جدید محسوب که به طور کامل می توانید از آن برای تجزیه تحلیل سایت خود و یافتن کلمات کلیدی رقیبان خود استفاده کنید.

شما با قرار دادن کلمه کلیدی و یا URL مورد نظر خود در قسمت Find keyword می توانید اطلاعات لازم برای شناخت مهمترین واژه های کلیدی رقیبانتان را کسب کنید.

در این قسمت اطلاعاتی چون میزان بازدید ماهانه ، میزان ترند بودن و صفحات برتر  را می توانید مورد بررسی قرار دهید.

keyword Gap برای یافتن کلمات کلیدی است که رقبای شما روی آن کار نکرده اند و شما می توانید با استفاده از آن کلمات نتایج بهتری را بدست بیاورید .

با این ابزار میتوانید بفهمید رقیبان خود در شبکه های اجتماعی بهتر عمل می کنند و یا به وسیله سئوی سایت خود توانسته اند ترافیک بیشتری را کسب کنند.

این ابزار به صورت رایگان ارائه میشود اما برای دسترسی به تمامی امکانات نیاز است که هزینه ای را بپردازید. این نکته را به یاد داشته باشید که برای استفاده از این ابزار نیاز است که از فیلترشکن استفاده کنید.

similar web یک ابزار مناسب برای این است که بتوانید واژه های و راه های کاربردی که رقیبانتان توانسته اند بیشترین ترافیک و بازدید را کسب کنند شناسایی کنید.

جمع بندی

امیدوارم این مقاله برای شما عزیزان مفید باشد. پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا میتواند برای جذب مخاطبان و افزایش بازدید و ترافیک ورودی سایت شما بسیار مفید باشد .

شما به وسیله ابزار معرفی شده و آشنایی با آن ها می توانید با استراتژی های تبلیغاتی و کلمات کلیدی پر بازده رقبای خود آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا