دیجیتال مارکتینگ

کسب درآمد از سایت با روش های کاربردی و تضمینی در ایران

کسب درآمد از سایت امروزه با پیشرفت و فراگیری فضای مجازی و فروش اینترنتی یک گزینه خوب و کاربردی برای کسب درآمد است. شما برای کسب درآمد از سایت نیاز ندارید حتی از خانه خارج شوید و باید بدانید که اینکار نیاز به یک آدم کاملا متخصص و حرفه ای ندارد و با داشتن اندک اطلاعاتی و یا مشاوره با یک مدیر سئو خودتان میتوانید در این کار به تخصصی که نیاز دارید برسید اما فراموش نکنید کسب درآمد از یک منبع اینترنتی تلاش زیادی را میطلبد شما باید صبور و با پشتکار باشید. برای شروع باید هزینه تامین یک دامنه و هاست مناسب را داشته باشید.

بودجه لازم برای طراحی سایت

برای داشتن سایت شما نیاز به هزینه های گزافی ندارید ولی هزینه هایی هست که در اول کار باید آنها را در نظر بگیرید. روش های بسیار ساده و ارزانی برای طراحی سایت وجود دارد راحت ترین و ارزان ترین روش در این حوزه استفاده از سایت های وردپرسی هست. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا ارزان است که بیشتر خدمات آن رایگان است و برای بعضی از خدمات خود مبلغ خیلی خیلی پایینی باید پرداخت کنید که این مبلغ برای اشتراک یک ساله شما است.

روش های کسب درآمد از سایت در ایران

روش های زیادی برای کسب درآمد از وب سایت وجود دارد. همه این روش ها در ایران کاربردی هستند شما در نهایت خودتان دو یا سه روش را که با استاندارد های آن مطابقت لازم را دارید انتخاب کنید و شروع به کسب درآمد از سایتتان کنید.

یک نکته اساسی که قبل از معرفی این روش ها به آن میپردازیم این است که برای هر کار اینترنتی شما نیاز به صبر و پشتکار اساسی در این راستا دارید فقط با صرفا طراحی یک سایت شما نمیتوانید به درآمد مطلوب خود برسید. این را نیز بدانید که یک شبه نمیتوان با درآمد سایت میلیونر شد باید تایم، مهارت و استراتژی های زیادی را بکار بگیرید تا در نهایت یک خروجی رضایت بخش عاید شما بشود.

کسب درآمد از سایت از طریق تبلیغات

بدست آوردن درآمد از سایت در بیشتر موارد متکی بر تبلیغات است . راه های زیاد برای تبلیغات در سایت وجود دارد ولی مستلزم همه این روش ها داشتن محتوای کاربردی و بهینه در سایت شما است زیرا تا وقتی  محتوای سایت شما کاربردی و در پاسخ به سوالات و دغدغه های کاربران نباشد، این محتوا ارزشی ندارد چرا که کسی نیاز به آن ندارد پس شما نیاز به یک محتوا سئو شده و کاربردی دارید که نرخ CTR آن بالا باشد یعنی در اصطلاح کلیک خور باشد کلیک خور بودن یک مطلب به معنی افزایش بازدید سایت شما است و این یعنی شما از تبلیغات نتیجه خواهید گرفت. روش های متفاوتی برای تبلیغات وجود دارد که به توضیح آنها میپردازیم:

تبلیغات به ازای هر کلیک

وقتی سایت خود را بهینه سازی میکنید ترافیک سایت شما افزایش میابد تبلیغات کلیکی همانطور که از نامش پیداست به ازای هر کلیک روی تبلیغات مبلغی برای شما منظور میگردد که این مبلغ از پیش تعیین شده است. کسب درآمد از نرخ کلیک (PPC) یک روش پرطرفدار در سایت های پربازدید است. برای این تبلیغات میتوانید به شرکت های تبلیغاتی که به ازای نرخ کلیک پرداختی دارند ثبت نام کنید.

تبلیغات همسان یا NATIVE

یک راه دیگر برای بدست آوردن درآمد از سایتتان تبلیغات NATIVE است. در تبلیغات همسان تبلیغ منتشر شده با محتوای سایت هماهنگی دارد یعنی چی؟ یعنی اگر شما سایتی با محتوای تکنولوژی دارید در سایتتان تبلیغاتی مثل خرید لباس زنانه منتشر نمیکنید که چرا که این موضوع هیچ سنخیتی با سایت شما ندارد و نرخ بازدید آن بسیار پایین است شما در این سایت میتوانید تبلغاتی در حوزه تکنولوژی منتشر کنید مثلا فروش پکیج سئو سایت یا فروش گوشی موبایل  استفاده از تبلیغاتی موازی با محتوای سایت باعث افزایش اعتماد سازی پیدا کردن مشتری هدف و در نتیجه افزایش بازدید از آن تبلیغ و کسب درآمد شما خواهد شد.

تبلیغات ویدئویی

همه شما ویدئو هایی که قبل از پلی شدن ویدئو اصلی سایت ها نمایش داده میشوند دیده اید این ویدئو ها بصورت ویدئو های تبلیغاتی و گاهی تیزر های تبلیغاتی پلی میشوند و شما عموما بعداز 5 یا ده ثانیه میتوانید تبلیغ را رد کنید. تبلیغات ویدئویی معمولا در سایت هایی که محتوای ویدئویی دارند منتشر میشوند پس اگر سایتی دارید که محتوای ویدئویی تولید میکنید از کسب درآمد با این روش اصلا قافل نشوید. نرخ بازدید این تبلیغات در سایت های ایرانی 1 میلیارد بازدید است و این نرخ خوب و قابل توجهی است.

اجاره فضای خالی قسمتی از سایت برای تبلیغات

در این روش ناشر آن سایت قسمتی از سایت خود را در مدت زمان معمول به یک کسب و کار اجاره میدهد و آن کسب و کار در قبال این به ناشر اجاره بها میپردازد. این تبلیغات در ایران نسبت به تبلیغاتی که در ازای 1000 کلیک پرداخته میشود بیشتر استقبال کننده دارد. پیشنهاد من به شما این است که اگر وب سایتی با ترافیک بالا دارید بجای تبلیغات کلیکی از این  تبلیغات استفاده کنید زیرا این تبلیغات هر ماه مبلغ ثابتی را به حساب شما واریز میکند.

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی نوعی تبلیغات است.  ریپورتاژ آگهی در واقع در سایت هایی با اعتبار بالا یعنی سایت ها خبری یا سایت هایی با نرخ بازدید بالا که احتمال کلیک روی تبلیغ افزایش پیدا میکند انجام میشود. برای اطلاع از اینکه ریپورتاژ آگهی چیست؟ میتوانید به مقاله ریپورتاژآگهی چیست مراجعه کنید.

ایجاد یک انجمن ویژه در وب سایتتان

شما میتوانید یک انجمن گفتگو در سایتتان راه اندازی کنید و به دو روش کسب درآمد کنید.

  • بصورت تبلیغات در انجمن

در این روش شما ورود به انجمن را برای همه کاربران خود آزاد و بصورت رایگان قرار میدهید و همه کاربران امکان دسترسی به همه محتویات سایت شما را دارند ولی شما از شرکت هایی تبلیغات میگیرید و این تبلیغات را که بصورت عکس یا متن است را در گروه آن انجمن آپلود میکنید. عموما این تبلیغات مرتبط با موضوع آن انجمن صورت میگیرد و هم تبلیغ کنندگان به دلیل ورود به جمعی از کاربران مرتبط با کسب و کارشان از این تبلیغات رضایت دارند از طرفی کاربران از ثبت نام رایگان در این انجمن ها رضایت دارند. پس این یک تعامل عالی در راستای سئو و پیشرفت سایت شما کسب درآمد و رضایت کاربرانتان خواهد بود.

  • بصورت ثبت نام

این مورد که مدل ثبت نامی نامیده میشود شما دسترسی به انجمن را برای همه کاربران آزاد نمیگذارید و در ازای عضویت در انجمن و ثبت نام از کاربر حق عضویت دریافت میکنید. این روش برای تمامی موضاعات بازخورد خوبی نخواهد داشت و امکان ریسک بالایی دارد چرا که کاربرانی که به اینترنت مراجعه میکنند انتظار دریافت خدمات رایگان را دارند. در این روش سعی کنید برای عضویت کاربرتان برنامه ریزی کنید بصورتی که عضویت او در این انجمن ارزش پرداخت هزینه ثبت نام را داشته باشد و همچنین اطلاعات بقدری کاربردی باشد که کاربران قبلی عضویت خودشان را تمدید کنند.

کسب درآمد از طریق بازاریابی پورسانتی

بازاریابی پورسانتی اولین بار توسط وب سایت آمازون در سال 1996 راه اندازی شد. بازاریابی پورسانتی یا همکاری در فروش به این صورت است که برندهای زیادی وجود دارند که خواهان این هستند فروش خود را افزایش دهند و یکی از بستر های پربازدید برای فروش محصولات آن ها سایت هایی هستند که ترافیک بالایی دارند.

در این سیستم سایت تبلیغ دهنده را Merchant می نامند. سیستم کار به این صورت است که Merchant تبلیغ خود را که این تبلیغ در قالب بنر، عکس یا متنی میتواند باشد به سایت منتشر کننده تبلیغات می دهد. سایت منتشر کننده تبلیغ را در سایت خود قرار می دهد و در ادامه در ازای نرخ کلیک هر نفر که با لینک مورد نظر مخصوص به آن سایت وارد تبلیغ دهنده شود و در آن جا محصولی را خریداری کند به سایت منتشر کننده تبلیغ درصدی از فروش پرداخت میشود. میزان پورسانت به توافقات بین دو طرف بستگی دارد.

کالاهای دیجیتالی تولید کن و بفروش

در این روش شما کالا های دیجیتالی مثلا کتاب الکترونیکی یا مثلا یک پکیج آموزشی در حوزه ای که مهارت لازم را دارید درست میکنید و در سایت خودتان میفروشید، چون در این موضوع هم تولید کننده و هم  بستر مناسب برای عرضه کالا خود دارید شما میتوانید سود خالص آن را بدست بیاورید. بیاد داشته باشید فروش این محصولات آنقدرها هم راحت نیست شما احتیاج به تولید محتوا اصولی و کاربردی دارید و با مسائلی برای بازاریابی آن محصول روبرو خواهید بود تا  اعتماد مخاطب را جلب کنید و فروش خوبی از خدمات ارائه شده خود بدست آورید.

همچنین در این روش شما میتوانید فیلم ها و آهنگ های محبوب و بروز را بصورت پولی در سایت خود قرار بدهید این نیازمند به قراردادی با آن ارتیست و رضایت آن است به این صورت که شما پورسانت خود را از دانلود و پرداخت هزینه آن فایل توسط مخاطب خود از آن ارتیست یا شرکتی که حق نشر آن آلبوم را خریداری کرده است دریافت میکنید.

دریافت کمک مالی از کاربران سایت

شاید ابتدا برای شما غیر عادی باشد ولی این یک شیوه کسب درآمد از سایت است. در این روش شما از بازدیدکنندگان خود میخواهید که برای شما پول واریز کنند این روش در دو حالت بیشتر انجام میشود

  • گیمر ها در فضای مجازی بازی میکنند و شما طرفدار آن گیمر هستید. بازدیدکنندگان برای اینکه طرفدار آن گیمر هستند در واقع به واسطه فن بودن آن ها به حساب آن گیمر پول واریز میکنند.
  • اگر شما سایت ارزشمندی هستید که همه محتویات آموزشی خود را و همه خدمات سایتتان را به صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهید شما میتوانید در قبال چنین خدماتی از کاربران خود کمک های مالی دریافت کنید.

این شیوه کسب درآمد از سایت شبیه به شیوه های دیگری که برایتان توضیح داده ام نیست در این شیوه شما نیاز به این دارید که در سایتتان درآمد دیگری نداشته باشید یا خیلی جزئی باشد وگرنه کاربر حاضر به پرداخت کمک مالی به شما نخواهد بود.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

شما میتوانید یک فروشگاه اینترنی راه اندازی کنید و از آن کسب درآمد کنید. اگر سایت شما بازدید خوبی دارد و از طرفی میتوانید محصولی، ترجیحاً مرتبط با وب سایت خود تهیه کنید میتوانید یک فروشگاه اینترنتی راه بیاندازید و از طریق فروش محصولاتتان کسب درآمد کنید. ولی فراموش نکنید با شنیدن واژه راه اندازی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا را در ذهن خود با فروش خیلی بالا در شبانه روز را به یاد نیاورید داشتن چنین فروشگاهی “یک شبه” اتفاق نمی‌افتد و نیازمند صرف وقت انرژی و برنامه ریزی دقیق است ولی این به معنی این نیست که شما قرار نیست از فروشگاه خود سود به دست بیاورید فقط صبور و با پشتکار باشید مطمئنا پاسخ تلاش های خود را خواهید گرفت.

در مقاله طراحی سایت به آموزش صفر تا صد طراحی یک سایت برای شما پرداخته ایم.

فروش لید

لید چیست؟ وقتی شخصی برای اولین بار به کسب و کار ما مراجعه میکند و به این معنی است که امکان دارد به مشتری ثابت ما تبدیل شود به آن لید میگویند در واقع  لید مشتری راغب به خرید است. چطوری از فروش مشتری لید پول دربیارم ما فرض را بر این میگذاریم که شما سایتی دارید در رابطه با آموزش عکاسی مبتدی که بازدید بالایی دارد و برای ثبت نام نیاز است که مشترکان سایت شما نام و شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را وارد کنند.

شما کم کم صاحب جامعه آماری خواهید شد که همه آنها علاقه مند به عکاسی هستند این جامعه آماری میشود مشتری های راغب یا لید برای کجا؟؟ برای کسی که مثلا فروش پکیج فتوشاپ دارد یا فروش ابزارآلات عکاسی را دارد این سایت ها با خرید لیست لید شما میتوانند سعی در فروش محصولات و بازاریابی خود بر روی محصولات لید کنند چون مشتری نیازمند خدمات آنها است امکان فروش آنها بسیار بالا می رود.

فروش مقالات سایت

فروش مقالات در سایت ها شاید کمی برای شما غریب باشد زیرا این را جزوه امکانات رایگان سایت ها می دانید و از طرفی  بطور کلی ما از گوگل انتظار پرداخت هزینه برای رسیدن به پاسخ سوالات و خدمات مورد نیاز خود نداریم. درست است معمولا در سایت ها همه مقالات خود را بصورت پولی قرار نمیدهند و فقط بعضی از مقالات که به صورت تخصصی است و حاوی اطلاعات مفید و آموزشی است را در میان مقالات رایگان بصورت پولی قرار می دهند.

مثلا اگر شما سایت پر بازدیدی در زمینه آموزش سئو دارید می توانید در کنار مقالات رایگانی در این زمینه قرار میدهید دسته ای در این سایت مشخص کنید که امکان ورود به مقالات آن دسته ملزم به ثبت نام و پرداخت  هزینه از طرف کاربر به صورت اشتراکی است و در آن دسته شما شروع کنید به ناگفته هایی که در مقالات عادی سایت بیان نکرده اید از تکنیک هایی که باعث جذب مخاطب میشود استفاده کنید مثلا در وسط مقاله مرتبط  رایگان بنویسید برای دیدن ادامه این نکات باید مشترک شوید یا مثلا  در ادامه یک مقاله جذاب خود دقیقا در اوج آموزش بنویسید ادامه آموزش درصورت خرید اشتراک و  در لینک زیر قابل مشاهده است با این تکنیک ها میتوانید به کسب درآمد خوبی از سایت خود برسید.

ممنونم که تا اینجای مقاله همراه ما بودید منتظر آپدیت های این مقاله باشید هنوز روش های زیادی برای کسب درآمد از سایت وجود دارد که من قصد دارم در این مقاله همه این روش ها را به شما معرفی کنم. سوالاتتون رو کامنت کنید کارکوکیا پاسخگو شما خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا