کارکوکیا

شغل های دیجیتال مارکتینگ در سال 2021 و معرفی پولسازترین آنها

شغل های دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی اینترنتی که در سال های اخیر بسیار پر درآمد بوده را می خواهیم در این مقاله از سایت کارکوک مورد برسی قرار بدهیم.

همانطور که می دانید با پیشرفت علم و تکنولوژی اکثر کسب و کار و تفریح مردم و کاربران به اینترنت وابسته است به قدری که تصور زندگی بدون اینترنت سخت و گاهی غیر ممکن میشود.

بسیاری از صاحبان مشاغل و کارها این موقعیت را غنیمت شمرده اند و با استفاده از اینترنت توانستند پیشرفت زیادی در معرفی و پیشرفت شغلی خود داشته باشند.

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ یک روش بازاریابی به روش مدرن است که براساس اینترنت و مخاطبان فراوان آن به وجود آمده است.

به زبان عامیانه تر کار دیجیتال مارکتینگ معرفی محصولات به کاربران در فضای مجازی و اینترنت است.

با توجه به گسترش اینترنت در کشور و علاقه مردم و کاربران می تواند شروع کار در دیجییتال مارکتینگ بسیار جذاب و پر درآمد باشد.

نحوه معرفی محصولات و خدمات در دیجیتال مارکتینگ

 • تبلیغات کلیکی
 • گیم مارکتینگ
 • گوگل آنالیتیکس
 • ویدئو مارکتینگ
 • ایمیل مارکتینگ
 • سوشال مارکتینگ

این شش روش جز محبوب ترین و پرکاربرد ترین روش های معرفی محصول در دیجیتال مارکتینگ است که کمک بسیار زیادی را به ما در معرفی محصول در این حوزه می کند.

در دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات از روش های جذاب و کاربردی استفاده میشود .برای مثال امکان دارد شما در خیابان بدون توجه از چندین بنر بزرگ عبور کنید.

اما با دیدن یک انیمیشن کنجکاوانه و مشتاق تر به آن دقت کنید و باعث شود محصول تبلیغ شده در انیمیشن مورد توجه شما قرار بگیرد.

مزیت های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ با توجه به بازدهی و کاربرد زیادی که دارد مقرون به صرفه تر از روش های سنتی است.

در دیجیتال مارکتینگ وسعت و ارزش کسب و کار در آن اهمیتی ندارد. به عنوان مثال یک سوپر مارکت کوچک و یا یک فروشگاه زنجیره ای هر دو می توانند از امکانات دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند و کسب و کار خود را گسترش و به پیشرفت برسند.

شغل های پر درآمد در دیجیتال مارکتینگ

در این قسمت می خواهیم شغل هایی که در سال های گذشته و به خصوص سال 2021 میلادی بیشترین درآمد را در دیجیتال مارکتینگ کسب کرده اند را به شما معرفی کنیم.

 • مدیر بازاریابی دیجیتال
 • متخصص  SEO (سئو)
 • کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • کارشناس بازاریابی ایمیل
 • نویسنده و تولید محتوا گر
 • کارشناس گوگل ادز
 • تحلیلگر داده

مدیر بازاریابی دیجیتال

مدیر بازاریاب دیجیتال مارکتینگ باید توانایی مدیریت و کنترل یک تیم بازاریابی را به صورت هدفمند داشته باشد.

مدیر بازاریابی باید یک هدف را برای تیم در دوره های زمانی مشخص کند و تیم را برای رسیدن به آن هدف راهنمایی و هدایت کند.

برای موفقیت، یک مدیر بازاریابی باید کاملا با برنامه ریزی هدف هر یک از افراد بازاریاب را مشخص کند و باید به درستی قدرت تجزیه و تحلیل را داشته باشد.

وظایف مدیر بازاریابی

 • جذب مشتری
 • بهبود محصول
 • برقراری ارتباط
 • افزایش آگاهی از نام تجاری

این ها از مهمترین وظایف یک مدیر بازاریابی است که باید بتواند همواره برای موفقیت تیم به درستی انجام دهد.

اگر شما هم خصوصیت های یک مدیر بازاریابی را دارید می توانید این کار را آغاز کنید.برای شروع بهتر است با مدیران موفق این حوزه به گفتگو بپردازید و در کلاس های مدیریت بازاریابی شرکت کنید.

متخصص (سئو) SEO

درآمد سئو

همانطور که می دانید سئو به معنای بهینه سازی موتور جستجو است . سئو ابزاری است که ما می توانیم با استفاده درست از آن رتبه و جایگاه سایت خود را در موتور جستجوی گوگل افزایش دهیم.

برای شروع کار در حوزه سئو می توانید با استفاده از دوره های آموزش سئو و گفتگو با سئو کاران موفق به صورت مبتدی شروع به فعالیت کنید و با کسب تجربه و مهارت به موفقیت و پیشرفت برسید.

شاید برای شما این سوال پیش آمده که کار متخصص سئو چیست؟ زمانی که یک متخصص سئو به درستی بتواند صفحه شما را با اصول و فن های سئو بهینه کند سایت شما می تواند در نتایج گوگل  جز اولین سایت ها قرار بگیرد و باعث شود شما تعداد زیادی مشتری و فروش داشته باشید.

متخصص سئو کامل ترین اطلاعات هر سایت را به صورت واضح و مفید با استفاده از ابزار و تکنیک های سئو در اختیار کاربر مربوط قرار می دهد.

تخصص سئو کار در افزایش رتبه و جایگاه سایت است متخصص سئو باید از تمامی الگوریتم های گوگل آگاه باشد. و بتواند هر سایت را با توجه به موضوع و حوزه کاری و با توجه به الگوریتم های گوگل جز اولین سایت های پیشنهادی گوگل قرار دهد.

متخصص سئو می تواند بدون هزینه های زیاد تبلیغات سایت شما را بهینه کند و جز سایت های برتر در نتایج گوگل قرار دهد.

متخصص سئو در سال 2021 جز پر در آمد ترین شغل های دیجیتال مارکتینگ شناخته شد.

کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های مجازی و اینترنتی امروزه جزئی از مهمترین کارهای روزمره بسیاری از مردم است.

اکثر مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و با آن ها در ارتباط هستند حال برای بازاریابی و تبلیغات چه چیزی بهتر از شبکه های اجتماعی وجود دارد.

کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی باید با تمامی رسانه های اجتماعی و بخش های مختلف آن آشنایی داشته باشد.

کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی باید مهارت تولید محتوا جذاب و کاربردی برای هر کدام از شبکه های اجتماعی را داشته باشد.

شبکه های اجتماعی

 • اینستاگرام
 • یوتیوب
 • فیسبوک
 • تلگرام
 • و……..

کسانی که در این حوزه فعالیت دارند باید با تمامی این شبکه ها آشنایی کامل داشته باشند به عنوان مثال ویدیو های طولانی یوتیوب قابل استفاده در اینستاگرام نیستند و برعکس ویدیو های اینستاگرام قابل استفاده در یوتیوب نیستند.

کارشناس شبکه های اجتماعی با تولید محتوا و ویدیو های تبلیغاتی جذاب و کاربردی برای شبکه های اجتماعی کار بازاریابی شبکه های اجتماعی را انجام میدهد.

برای فعالیت در این حوزه ابتدا باید اطلاعات کامل نسبت به شبکه های اجتماعی داشته باشید و مهارت بازاریابی خود را تقویت کنید .سپس با استفاده از خلاقیت خود و بدست آورردن تجربه در این حوزه به فعالیت بپردازید و با صبر و تلاش خود به موفقیت برسید.

کارشناس بازاریابی ایمیل

کارشناس بازاریابی ایمیل یکی دیگر از شغل های دیجیتال مارکتینگ است که نیاز به تخصص ،مهارت و خلاقیت فردی دارد.

شما به عنوان فردی که در حوزه کارشناس بازاریابی ایمیل فعالیت دارید باید ایمیل های تبلیغاتی خود را برای کسانی بفرستید که در حوزه موضوع ایمیل شما فعالیتی را دارند و یا به آن موضوع علاقه و توجه خاصی دارند.

برای مثال کسی که در حوزه گوشی موبایل فعالیت دارد مشتاق است ایمیل های مربوط به ابزار موبایل یا انواع قیمت های گوشی موبایل را ببیند .

شما با آگاهی خود با ارسال ایمیل به این فرد میتوانید فرد را برای مشاهده ایمیل تبلیغاتی خود ترغیب و کنجکاو کنید.

کارشناسان بازاریابی ایمیل دارای خلاقیت زیادی هستند .آنها باید قسمتی از ایمیل های تبلیغاتی که قبل از باز کردن قابل مشاهده هستند را با جملات جذاب ،کاربردی و ترغیب کننده تولید کنند تا کاربر با کنجکاوی و مشتاقانه ایمیل را مشاهده کند.

نویسنده و تولید محتواگر

آشنایی با وظایف نویسنده

نویسندگی و تولید محتواگر یکی دیگر از شغل های پر درآمد و پرکاربرد حوزه دیجیتال مارکتینگ است.

برای بازدید هر سایت یا هر شبکه اجتماعی نیاز به محتوا برای معرفی محصول ،سایت،شخص و یا غیره است.

نویسنده و یا تولید محتواگر که می تواند یک شخص باشد باید با استفاده از مهارت و اطلاعاتی که دارد یک متن یا محتوای جذاب تولید کند.

نویسنده برای سایت میتواند با متن جذاب و استفاده از ابزار های سئو در پیشرفت سایت و افزایش رتبه آن نقش بسزایی داشته باشد.

نویسنده می تواند برای افزایش بازدید ویدیو های شما در شبکه های اجتماعی با ایجاد یک کپشن زیبا به وسیله مهارت و هنری که دارد کمک کند.

نویسنده باید آگاهی کامل به موضوع و مخاطب داشته باشد و بداند موضوعی که در مورد آن تولید محتوا انجام می دهد مربوط برای چه رده سنی و برای چه نوع مخاطبانی است.

کارشناس گوگل ادز

کارشناس گوگل ادز یکی دیگر از شغل های دیجیتال مارکتینگ است که بازار کار بسیار خوبی دارد و جز مشاغل پر درآمد این حوزه شناخته میشود.

کارشناس گوگل ادز باید کلمات کلیدی و مهمی را که بیشترین کاربرد در حوزه تبلیغاتی مربوطه و یا بقیه موضوعات دارد را پیدا کند و در اختیار تولید کنندگان محتوا و یا سایت ها قرار بدهد.

کارشناس گوگل ادز با در اختیار گذاشتن کلمات مربوط به سایت های تبلیغاتی یا تولید کنندگان محتوا باعث میشود که سایت و یا تبلیغات با بیشترین بازدهی در اختیار کاربران مربوطه قرار بگیرد.

کارشناس گوگل ادز مانند صیادی است که در اقیانوس بزرگ موضوع های تبلیغاتی یا موضوعات سایت ها باید به دنبال صید بهترین کلمات کلیدی باشد.

شاید در نگاه اول کاری به نسبت ساده به نظر بیاید اما شغلی با مهارت و دقت بالا است که نیازمند تحقیق و مهارت های لازم است.

کارشناس گوگل ادز باید بتواند با استفاده از کلمات درست در زمان و مکان مناسب کاربران را به مشتریان دائمی تبدیل کند .

تحلیلگر داده

کارشناس تحلیلگر داده باید در مورد یک شرکت یا سازمان تبلیغاتی تمام تحقیقات و اطلاعات لازم و موجود را کسب کند.

کارشناس تحلیلگر داده با جمع آوری اطلاعات و برسی کردن آن ها به طور دقیق باید اهداف بازار یابی را مشخص کند.

به عنوان مثال کارشناس تحلیلگر داده در یک شرکت تبلیغاتی محصول باید تمام اطلاعات در مورد محصول ،مشتریان،هزینه ها و دخل و خرج و غیره را کسب کند. که بتواند با توجه به این اطلاعات هدف های بازاریابی را برای افراد بازاریاب مشخص کند که طبق آن استراتژی بازاریابی را انجام بدهند.

این اطلاعات می تواند شامل رده سنی افراد استفاده کننده از محصول و یا میزان تحصیلات مشتریان و پرفروش ترین محصول و یا غیره باشد.

مهارت هایی که برای مشاغل دیجیتال مارکتینگ لازم است

 • مهارت نویسندگی
 • قدرت فروش
 • قدرت مدیریت
 • توانایی حل مسائل
 • داشتن ایده های جدید و کاربردی

مهارت نویسندگی

مهارت نویسندگی یکی از مهمترین اصول برای بازاریابی اینترنتی است.شما باید توانایی نوشتن یک متن جذاب و کاربردی برای متقاعد کردن مخاطبان داشته باشید.

برای مهارت نویسندگی شما باید اطلاعات ،خلاقیت و تمرکز بالایی داشته باشید تا بتوانید یک متن جذاب و مخاطب پسند را تولید کنید.

حتی برای نوشتن تیتر ویدیو ،انیمیشن و بنر باید از خلاقیت و متن های جذاب برای ترغیب کردن مخاطب استفاده کنید.

قدرت فروش

برای اینکه شما بتوانید در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی از رقیبان خود موفق تر باشید باید مهارت فروش داشته باشید.

قدرت فروش یکی از مهمترین ابزار هایی است که میتواند کمک زیادی را به شما در پیشرفت و فروش در بازاریابی داشته باشد.

مهارت و قدرت فروش با مشورت با افراد با تجربه و یادگیری مهارت های لازم بدست می آید.

قدرت مدیریت

قدرت مدیریت

شما با داشتن مهارت مدیریت می توانید مدیریت تیم خود را بر عهده بگیرید و تیم را با داشتن هدف های مشخص به موفقیت برسانید.

شما با داشتن قدرت مدیریت می توانید تیم خود را از حاشیه و انجام کارهای بیهوده دور کنید.

شما در مدیریت باید وظایف تمام اعضای گروه را مشخص کنید و برای هر کدام هدف های خاصی را در نظر بگیرید .

توانایی حل مسائل

شما در دیجیتال مارکتینگ باید در هنگام بروز مشکلات با داشتن اعتماد به نفس،ایده و خلاقیت خود توانایی حل مسائل را داشته باشید.

امکان دارد مشکلاتی پیش بینی نشده برای تیم شما در یک زمان حساس به وجود بیاید شما باید قدرت حل کردن مشکل را داشته باشید تا تیم یا مجموعه دچار ضرر نشود.

سعی کنید در مواقع بروز مشکلات با افراد باتجربه مشورت کنید و از آنها راه کارهایی را بیاموزید که باعث طولانی شدن مشکل نشود.

داشتن ایده های جدید و کاربردی

برای موفقیت در بازاریابی و یا دیجیتال مارکتینگ شما همواره در حوزه های مختلف و دوره های گوناگون باید با داشتن ایده های جدید و کاربردی از رقیبان خود متمایز باشید .

شما با داشتن خلاقیت و ایده های جدید و تکرار نکردن روش های قدیمی می توانید سریعتر به پیشرفت برسید.

جمع  بندی :

در این مقاله تمام راه های کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ با استفاده از مهارت های لازم را برسی کردیم. شما با فراگیری مهارت های لازم و کسب تجربه می توانید دراین حوزه فعالیت کنید و با صبر خود به موفقیت برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×