مقالات سئو

بروز رسانی محتوا و تاثیر آن در سئو

بروز رسانی محتوا یک استراتژی است که به شما کمک می کند بدون کار اضافی ، رتبه خود را در گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش دهید.

شما می توانید به نوشتن و تولید محتوای بیشتری ادامه دهید. اما این کار زمان زیادی می برد و پیچیده است.در عوض، می‌ توانید محتوای قدیمی خود را به‌ روزرسانی کنید،کار کمتری می طلبد و نتایج سریع تری ارائه می دهد .

برای افزایش اثربخشی تلاش‌ های سئو و افزایش بازدید از سایت ،فقط می‌ توانید محتوای قدیمی خود را به‌ روزرسانی کنید و به خود امتیاز بهتری بدهید.وقتی به گوگل می گویید محتوایتان جدید است، افزایشی در ترافیک خواهید داشت .

بروز رسانی کردن محتوا مزایای بسیار متفاوتی را به همراه دارد. در این مقاله 11 دلیلی که باید محتوای قدیمی خود را به روز کنید و اینکه چگونه باعث افزایش ترافیک موتور جستجو می شود، آورده شده است .

1. نرخ کلیک خود را بهبود بخشید

اگر تقریباً برای هر عبارتی در گوگل جستجو کنید، به سرعت متوجه خواهید شد که نتایج برتر معمولاً در سال گذشته منتشر شده است .

آیا شما ترجیح نمی دهید به جای مقاله ای از سال 1390، مطالبی را که در سال گذشته منتشر شده است بخوانید. البته که شما این کار را می کنید.

حقیقت این است که ما بیشتر روی مقالاتی که اخیراً منتشر شده‌ اند کلیک می‌ کنیم. این بدان معناست که نرخ کلیک مقاله‌ ای که منتشر می‌ کنید با به‌ روز رسانی آن افزایش می‌ یابد .

در الگوریتم گوگل، اگر افراد بیشتری روی محتوای شما از صفحه نتایج موتور جستجو کلیک کنند، احتمالاً رتبه بالاتری خواهید داشت.

بنابراین به‌ روز رسانی محتوای شما آن را جذاب‌ تر می‌ کند و این جذابیت به Google می‌ گوید که منبع بهتری است که باید رتبه بالاتری داشته باشد.

اما این فقط تاریخ نیست که نرخ کلیک شما را افزایش می دهد.

همچنین می‌ توانید یک عنوان و توضیح قانع‌ کننده بنویسید که توجه خواننده‌ گان را جلب کند و آنها را به سمت خود بکشاند،این به شما کمک می‌ کند در نتایج Google جایگاهی قوی داشته باشید .

به گفته Convince and Convert، می‌ توانید با کمی پنهان‌کاری و روشن کردن موضوع، عنوانی مناسب برای کلیک ایجاد کنید .

همچنین مهم است که عنوان را در حدود هشت کلمه یا 60 کاراکتر نگه دارید،تا مطمئن شوید بازدیدکنندگان شما می‌ توانند کل عنوان را در نتایج جستجو بخوانند .

با بروز رسانی محتوا ، افراد بیشتری را به کلمات خود جذب خواهید کرد؛در نتیجه رتبه های بالاتری را در موتورهای جستجو کسب خواهید کرد.

2. اشتباهات گرامری و املایی را برطرف کنید

وقتی در حال خواندن مقاله قدیمی خود هستید و متوجه یک اشتباه املایی می شوید ، آن را نادیده نگیرید و اشتباهات را اصلاح کنید .

مت کاتس، رهبر سابق تیم ضد هرزنامه گوگل، اظهار داشت که املا و دستور زبان یکی از 200 فاکتور رتبه بندی گوگل نیستند، اما هنوز هم باید در نظر گرفت .

گرامر و املای ضعیف بر تجربه کاربر تأثیر منفی می گذارد، که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در رتبه بندی تاثیر دارد .

3. به گوگل نشان دهید که محتوای شما تازه است

بر کسی پوشیده نیست که گوگل محتوای تازه را دوست دارد،محتوایی که اخیراً منتشر شده است. به ویژه برای موضوعاتی که مرتباً تغییر می کنند و به روز رسانی می شوند ، رتبه بالاتری در نظر می گیرد.

بنابراین اگر فقط محتوای جدید منتشر می کنید و بروز رسانی محتوا انجام نمی دهید، فرصت بزرگی را از دست می دهید . قطعات قدیمی شما با مرگ آهسته در رتبه بندی موتورهای جستجو خواهند مرد.

در عوض، می توانید آن محتوا را احیا کنید. حقیقت این است که محتوای به روز شده راهی آسان برای دو برابر کردن ترافیک شماست .

این یک راه آسان برای بهبود رتبه شما با نشان دادن محتوای تازه است.

4. دقت محتوای خود را بهبود بخشید

در پایان، هر به‌ روزرسانی Google حول یک چیز متمرکز است که آن ، بهبود تجربه کاربر می باشد.

اگر سایت شما برای ایجاد یک تجربه کاربری عالی طراحی شده است، با تغییرات الگوریتم های متعدد گوگل و اصلاح مداوم فاکتورهای رتبه بندی آنها موفق خواهید شد .

می‌ توانید با بروز رسانی محتوای خود برای ارائه اطلاعات جدید یا محتوای به‌ روز، محتوای خود را برای بازدیدکنندگان قابل استفاده‌ تر و مفید تر کنید .

برای انجام این کار، باید به دنبال یافتن اطلاعات جدید و به روز در مورد مقاله ای باشید که می نویسید و آن را درج کنید و همانطور که منبع ارزشمندتری ایجاد می کنید، به دنبال افزایش سرسام آور رتبه های خود باشید.

5. تازگی کل سایت خود را بهبود بخشید

این یک واقعیت است که سایت های تازه رتبه بهتری دارند.

اگر همه چیز یکسان باشد، سایت هایی که محتوای خود را مرتباً به روز می کنند، اولویت بیشتری برای گوگل خواهند داشت.

این یکی از دلایلی است که سایت های متروکه پس از چند سال رتبه خوبی ندارند.

اگر گوگل تشخیص دهد که سایت شما اخیراً به روز نمی شود، به رتبه بندی تمام صفحات سایت شما آسیب می رساند.

برای تغییر این موضوع، باید با زنده کردن محتوای قدیمی، ترافیک خود را افزایش دهید. چند به روز رسانی در مقالات کلیدی می تواند به گوگل نشان دهد که کل سایت شما معتبر است.

گوگل بروز رسانی محتوا را به عنوان ارزش بالاتری به تمام مقالات سایت شما تعبیر می کند و رتبه بندی هر چیزی را که تا به حال منتشر کرده اید بهبود می بخشد.

6. با حذف لینک های شکسته ارزش را نشان دهید

یکی از خسته کننده ترین بخش های محتوای قدیمی، یافتن لینک های شکسته است.

اغلب اوقات، منابع مفیدی که در مقاله اصلی به آنها پیوند داده اید، دیگر در دسترس نیستند. شاید وب سایت بسته شده باشد یا URL تغییر کرده باشد.

در هر صورت، به رتبه شما در گوگل لطمه می زند و شما را بیشتر در صفحه نتایج موتور جستجو پایین می آورد.

ابزار تعمیر لینک های شکسته

خوشبختانه، تعمیر لینک های شکسته خیلی سخت نیست.

برای انجام این کار،دو ابزار رایگان وجود دارد. اولین مورد سایت آنلاین Broken Link Checker است.

وارد آن شوید و URL دامنه خود را تایپ کنید. سپس روی «یافتن پیوندهای شکسته» کلیک کنید.

زمانی که از شما خواسته شد کد امنیتی را وارد کنید و روی «اکنون پیوندهای شکسته را پیدا کنید» کلیک کنید.

پس از چند دقیقه، هر پیوندی را که پیدا کرد، اعلان دریافت خواهید کرد. شما باید وارد شوید و آنها را تعمیر کنید.

Broken Link Checker

دومین ابزار Broken Link Checker برای گوگل کروم است. این یک افزونه رایگان است که در مرورگر کروم شما زندگی می کند .

برای شروع، باید با کلیک بر روی دکمه «+ افزودن به کروم» در صفحه افزونه، آن را در کروم دانلود کنید .

وقتی کروم از شما درخواست کرد، «افزودن افزونه» را انتخاب کنید .

این یک نماد کوچک در نوار هدر مرورگر شما ایجاد می کند .

برای استفاده از ابزار، کافیست به مقاله ای که می‌خواهید بررسی کنید بروید و روی نماد کلیک کنید. یک کادر کوچک در بالای صفحه نمایش داده می شود .

با این کار تمام لینک های موجود در صفحه مرور می شود و هر لینکی که خراب است را پیدا می کند. به شما تعداد کل پیوندها را می دهد، هم کارآمد و هم شکسته.

تمام پیوندهایی که به درستی کار می کنند با رنگ سبز برجسته می شوند. هر موردی که گم شده باشد یا به 404 صفحه منتهی شود، همراه با مشکل در یافتن پیوند، صورتی نشان داده می شود .

برای تعمیر پیوند شکسته، باید صفحه اصلی را که به آن پیوند داده‌ اید پیدا کنید و به دنبال راه‌ های دیگری برای انتشار باشید . این ساده ترین راه برای بهبود اوضاع است .

اگر مقاله واقعاً خارج از وب است، باید اقدامات جدی تری انجام دهید. به دنبال یافتن منبع دیگری باشید که از نظر کیفیت با دیگری مطابقت داشته باشد و در عوض به آن پیوند دهید .

اگر به هیچ وجه نمی توانید آن را پیدا کنید، و هیچ چیز مشابهی وجود ندارد، می توانید پیوند را به طور کامل حذف کنید . بهتر است پیوندی نداشته باشید تا اینکه یک پیوند مرده داشته باشید .

در هر صورت، اصلاح یا حذف لینک های شکسته، صفحه را در نظر گوگل ارزشمندتر می کند و به افزایش رتبه شما کمک می کند .

7. چند رسانه ای را برای رتبه بندی بهتر در محتوای خود بگنجانید

یکی از بهترین راه‌ ها برای بهبود رتبه‌ بندی موتورهای جستجو، افزودن انواع مختلف رسانه است .

از آنجایی که محتوای آنلاین متنوع‌ تر می‌ شود، امتیاز ویژه‌ ای برای محتوای جدید که شامل انواع مختلف تصاویر، به‌ علاوه صدا و تصویر است، در نظر گرفته می‌ شود .

انواع مختلفی که می خواهید استفاده کنید به ترجیح شما بستگی دارد.

این ایده خوبی است که برای هر 350 کلمه یا بیشتر یک تصویر اضافه کنید.

مهم نیست از چه تصاویری می خواهید استفاده کنید، باید پیوندی به محتوای اصلی اضافه کنید. این باعث می شود دیگران راحت تر بدانند که تصویر از کجا آمده است.

همچنین به شما این امکان را می دهد که تصاویر را مرور کنید و اگر بعداً نیاز داشتید به راحتی قطعات به روز شده را پیدا کنید.

ایجاد تصویر جذاب

اگر خودتان برای ایجاد تصاویر جالب تلاش می کنید، می توانید به راحتی آنها را با جستجو در سایت هایی مانند StumbleUpon به صورت آنلاین برای یافتن گرافیک هایی که ثابت شده توجه را جلب می کنند، پیدا کنید .

این یک راه ساده برای جذاب‌ تر کردن محتوای شما بدون کار اضافی است .

تمرکز بر انواع رسانه‌ های جدید، محتوای شما را جذاب‌ تر می‌ کند و محتوای شما در صفحات نتایج موتور جستجوی Google بهبود می‌ یابد .

8. افزایش تعداد دفعاتی که گوگل سایت شما را ایندکس می کند

همانطور که برای بهبود محتوای قدیمی که در وب سایت خود منتشر کرده اید تلاش می کنید، در واقع مزایایی را در کل مجموعه محتوا مشاهده خواهید کرد، نه فقط در مقالاتی که به روز کرده اید.

دلیل این امر این است که گوگل کل سایت شما را برای دیدن آخرین به روز رسانی های شما بررسی می کند.

سپس از آن به عنوان معیاری استفاده می‌ شود که نشان می‌ دهد چند وقت یک‌ بار گوگل زمانی را برای خزیدن سایت شما اختصاص می‌ دهد.

با بروز رسانی محتوای قدیمی، می‌توانید گوگل را وادار کنید تا سایت شما را بیشتر بخزد بدون اینکه نیازی به انتشار بیشتر باشد .

هرچه گوگل سایت شما را بیشتر بخزد، احتمال بیشتری دارد که جدیدترین اطلاعات شما پس از انتشار در نتایج جستجو نشان داده شود، که به شما در رتبه بندی نتایج موتور جستجوی شما برتری می دهد .

9. محتوای خود را به اشتراک بگذارید و دوباره آن را تبلیغ کنید

اکنون که پست قدیمی خود را به روز کرده اید، وقت آن است که آن را مانند یک مقاله کاملا جدید تبلیغ کنید .

برای شروع، مطمئن شوید که دکمه های اشتراک گذاری زیادی در صفحه دارید. که اگر مقاله در بین مخاطبان ما محبوب واقع شد آن را به اشتراک بگذارند.

محتوای خود را از طریق روش های معمولی که می خواهید یک محتوای جدید را تبلیغ کنید، توزیع کنید.

این ممکن است از طریق اشتراک گذاری آن با لیست ایمیل خود و ارسال آن در رسانه های اجتماعی باشد. همچنین توصیه می‌کنم درباره پستی که نوشته‌ اید با اینفلوئنسرها تماس بگیرید.

این یک راه عالی برای دریافت بک لینک از پست های جدیدی است که به تازگی منتشر شده اند.

این صفحات پیوندی اخیر به گوگل نشان می دهد که خود صفحه نیز تازه است زیرا پیوندهای تازه نشان دهنده محتوای تازه است.

یک راه آسان برای تضمین بک لینک های بیشتر استفاده از ego-bait است.

این یک استراتژی است که در آن شما به شخص دیگری که در صنعت شما ظاهر بزرگی دارد ارجاع می دهید و به آنها اطلاع می دهید که از آنها نقل قول کرده اید .

از آنجایی که آنها به برجسته شدن افتخار می کنند (از این رو اصطلاح “طعمه خود”) به اشتراک می گذارند .

از آنجایی که این یک استراتژی است که می توانید به راحتی با مقالات قدیمی پیاده سازی کنید.
به سادگی با ارجاع و پیوند به اینفلوئنسرهای جدید، می توانید یک پروفایل بک لینک قوی ایجاد کنید .

دوباره محتوای خود را به اشتراک بگذارید و شاهد افزایش سرسام‌آور رتبه‌بندی خود باشید .

10. محتوای خود را برای بک لینک های بیشتر تغییر دهید

برای اینکه بیشترین تأثیر را از مقاله قدیمی ای که به روز می کنید داشته باشید ، باید انواع محتوای متفاوتی را از کار اصلی که انجام داده اید ایجاد کنید .

به جای اینکه به عقب برگردید و اطلاعات جدید پیدا کنید، فقط تحقیقاتی را که قبلاً انجام داده اید تغییر دهید و بروز رسانی محتوا انجام دهید.

راه‌ های بی‌ شماری برای استفاده مجدد از محتوای قدیمی‌ تان وجود دارد، و من توصیه می‌ کنم هر کاری که با آن راحت‌ تر هستید را انجام دهید .

به سادگی با خواندن محتوای قدیمی خود با صدای بلند و ضبط آن، می توانید یک پادکست، برای بروز رسانی محتوا ایجاد کنید .

این کار نیازی به تجهیزات فانتزی یا گران قیمت ندارد. فقط می توانید با استفاده از میکروفون داخلی رایانه خود ضبط کنید یا با گوشی موبایلتان.

یکی دیگر از راه های آسان برای ایجاد محتوای جدید از یک پست قدیمی، ایجاد یک ارائه Slideshare است. فقط پست را به چند بخش مختلف از اطلاعات تقسیم کنید .

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که یک اسلاید جداگانه از هر قسمت از محتوای مقاله خود ایجاد کنید، مانند تقسیم مقاله به نقاط فرعی .

نمایش اسلاید خود را در Slideshare منتشر کنید و دوباره آن را تبلیغ کنید .

اینها راه های آسانی برای افزایش بازدید از مقاله شما هستند و هنگامی که دیگران به محتوای دیگر شما لینک می دهند، می توانید بک لینک های جدیدی را با آنچه منتشر می کنید به دست آورید .

بک لینک ها تضمینی به عنوان یکی از بزرگترین فاکتورهای رتبه بندی برای گوگل و سایر موتورهای جستجو هستند .

11. از ارزش محتوای قدیمی خود استفاده کنید

یک دقیقه به این فکر کنید که چه مقدار از محتوای شما قدیمی است و چه مقدار از آن جدید است .

این احتمال وجود دارد که 90٪ یا بیشتر از کل محتوای شما بیش از چند ماه گذشته باشد و هر دقیقه، ارزش خود را از دست می دهد .

راه حل این است که ارزش جدیدی به محتوای قدیمی خود تزریق کنید. آن پست های قدیمی در حال حاضر به عنوان منابع قوی ارزش دارند. شما برای آنها تحقیق کرده اید و چیزی را خلق کرده اید که ارزشمند است .

به احتمال زیاد، شما حتی شروع به ایجاد بک لینک های زیادی برای محتوا کرده اید .

پس چرا اجازه بدیم هدر بره؟

در عوض، باید به دنبال به روز رسانی محتوا باشید .

گوگل به دنبال محتوای با کیفیت است. بنابراین حتی اگر سایت شما اخیراً به روز شده باشد، گوگل همچنان محتوای با کیفیتی را که سال ها پیش منتشر شده است ترجیح می دهد .

با بروز رسانی محتوای قدیمی‌ تان، می‌ توانید به آن زندگی دوم بدهید و آن را به محتوایی تبدیل کنید که همچنان ترافیک گسترده موتورهای جستجو را هدایت کند .

اجازه ندهید کار قدیمی شما به هدر برود. با کمی تازه‌ سازی، می‌ توانید رتبه‌ بندی موتور جستجوی خود را با محتوای قدیمی که ظاهری جدید و ارتباط بروز یافته است، افزایش دهید .

نتیجه گیری

اگر می خواهید سئوی خود را تقویت کنید، به دنبال به روز رسانی محتوای قدیمی خود باشید.

این راه عالی برای افزایش ترافیکی است که وب سایت شما از موتورهای جستجو دریافت می کند، و تضمین می شود که بهبود زیادی در رتبه بندی محتوای شما ایجاد می کند.

برای شروع، محتوای جدید قانع کننده ای ایجاد کنید تا به مقالات قدیمی خود اضافه کنید.
منابع جدید را وارد کنید، پیوندهای خراب در سایت خود را پاکسازی کنید و چند رسانه ای را در آن قرار دهید.

همچنین باید برای بهبود دقت محتوای خود تلاش کنید و مطمئن شوید که با جدیدترین و حیاتی ترین اطلاعات به روز است.

هنگامی که محتوا را تازه‌ سازی کردید، مطمئن شوید که جدیدترین الزامات بروز رسانی‌ های الگوریتم Google را برآورده می‌ کند.

دامنه دسترسی مقاله خود را با استفاده مجدد از آن در انواع مختلف رسانه افزایش دهید. حتی کلمات کلیدی را که برای آنها بهینه سازی شده است را تغییر دهید .

پس از به‌روزرسانی محتوا، زمان اشتراک‌ گذاری مجدد آن فرا رسیده است. سعی کنید آن را به همان روشی که قبلا انجام دادید تبلیغ کنید و ارزش جدید را به خوانندگان و طرفداران به طور یکسان نشان دهید .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا