مقالات سئو

نکات شگفت انگیز در تولید محتوا سایت عکاسی کاملا بروز [2022]

تولید محتوا سایت عکاسی نیاز به دانش و تجربه درباره عکاسی دارد. با گسترش سوشال مدیا در سطح جهان کم کم کسب و کارهایی که به عکاسی مرتبط هستند بیشتر و بیشتر میشود. امروزه ما شاهد رشد آنلاین شاپ ها در سطح کشور هستیم و این یعنی نیاز اساسی و مهم به عکاسی حرفه ای در این مسیر، چیزی که شما در این راه برای شروع به آن نیاز دارید محتوایی جذاب برای مخاطبتان است. محتوای جذاب یعنی چی؟ محتوای جذاب محتوایی است که برای مخاطب جالب و منحصر به فرد باشد از تکرار دور باشد و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشد در ادامه این مقاله به نکات و ایده هایی برای تولید محتوا برای عکاسی میپردازیم.

با این مضامین برای تولید محتوا پیش برو

شخصیت: شخصیت خود را بیان کنید

تخصص: آنچه را که می دانید به اشتراک بگذارید

ارائه خدمات: آنچه را که ارائه می دهید را با مخاطب به اشتراک بگذارید

ارزش ها: به مخاطبان خود بگویید چه چیزی برای شما مهم است

داستان های مشتری: صحبت از پشت صحنه کار یا اتفاقات جالبی که در طی کار می افتد یا گرفتن پشت صحنه.

تولید محتوا می تواند خسته کننده باشد یا وقت و انرژی زیادی از شما بگیرد اما نگران نباشید با قدم های کوچک شروع کنید خودتان شاهد گام های بلند خود خواهید بود فقط صبور باشید و با برنامه پیش بروید.

هدفت چیه؟

طراحی سایت فقط طراحی ظاهر یک سایت نیست، بلکه نحوه عملکرد یک سایت را نیز در بر می گیرد. طراحان وب هوشمند می توانند از راه اندازی سایت برای تأثیرگذاری بر تصمیمات بازدیدکنندگان، تشویق اقدامات خاص و حتی بهبود فروش استفاده کنند. اما قبل از انجام هر یک از اینها، باید بدانید که اولویت های شما چیست. هدف اصلی وب سایت عکاسی شما چیست؟ جذب مشتریان جدید؟ فروش؟ نشان دادن نمونه کارهای خود به مشتریان احتمالی؟ تحت تاثیر قرار دادن متصدیان و مدیران هنری گالری های هنری؟ ترتیبی که شما برای این اهداف قرار می دهید، بهترین استراتژی های طراحی وب سایت شما را تعیین می کند. این سوالات را به صورت مکرر از خود بپرس و پاسخ آن ها را پیدا کن. در ادامه نکاتی وجود دارد که به آن میپردازیم:

  • انتخاب حوزه عکاسی: اگر عکاسی کودک را انتخاب کنی حوزه عکاسی تو میشود عکاسی کودک و اگر عکاسی عروسی را انتخاب کنی حوزه عکاسی تو میشود عکاسی عروسی پس ژانر مورد نظر خودت را در عکاسی انتخاب کن و با توجه به آن شروع به برنامه ریزی برای تولید محتوای خود در آن زمینه کن. از انتخاب چند ژانر هم اکیدا خودداری کن چرا؟ چون چندگانگی در یک حوزه باعث میشود تو در همه آن زمینه ها به بهترین خودت تبدیل نشوی  این یعنی تو وقت و هزینه زیادی را صرف کردی اما در همه آن حوزه ها در حد متوسط پیش رفتی و در هیچ کدام حرفه ای نیستی یک ژانر را انتخاب کن و در آن حرفه ای شو و ژانر های دیگر عکاسی را در صورت علاقه در حد متوسط یاد بگیر.
  • هزینه ای که در این راه قرار است صرف کنی.
  • امکاناتی که در اختیار داری.

17 روش تولید محتوا سایت عکاسی

در اینجا با 17 روش کاربردی به شما نشان میدهیم چگونه برای سایت عکاسی خود تولید محتوا کنید اما به یاد داشته باشید این ها فقط مسیر را به شما نشان میدهند برای رسیدن به هدف خود باید از مسیر ها کمک بگیرید آزمون و خطا انجام دهید تا در نهایت به چیزی که در ذهن دارید برسید.

هیچ موفقیتی یک شبه به وجود نیامده است.

 1. خودت را معرفی کن

اولین قدم برای ارتباط با مخاطب خود معرفی خودتان است خودتان را برای کاربران معرفی کنید. بخصوص برای عکاسی های شخصی مانند عروسی، عموما مردم نمی خواهند یک فرد کاملا نا آشنا را انتخاب کنند. اما این کمی پارادوکس است، چرا که مگر چند نفر با یک عکاس حرفه ای دوست هستند و کاملا او را میشناسند؟ پس بهتر است توضیحات مختصری درباره خودتان در سایتتان به اشتراک بگذارید دقت کنید که از زیاده گویی پرهیز کنید، چرا که افراد علاقمند به خواندن زندگی نامه یک غریبه نیستند. سعی کنید نکات مهم و تخصص خودتان را بصورت صادقانه بیان کنید از گزاف گویی یا تعریف های اغراق آمیز درباره خودتان اکیدا خودداری کنید زیرا اعتماد مخاطب به خودتان را از دست خواهید داد. نوشته خودتان را گرم و صمیمی و در عین حال شیک بنویسید در هر حالتی توصیه من به شما این است که کلاس کاری خودتان را حفظ کنید.

حتما اطلاعات تماس و منطقه ای که در آن فعالیت میکنید را وارد کنید این کار به مخاطب شما میفهماند که این عکاس یک انسان است و قصد کلاهبرداری ندارد در واقع باعث اعتماد سازی خواهد شد و وارد کردن لوکیشن در سئو محلی برای سایت شما بسیار کارآمد خواهد بود.

2.چگونه وارد بازار کار شویم

یک بحث جذاب در حوزه عکاسی این است که بعد از فراگیری مهارت عکاسی چگونه میتوانیم وارد بازار کار شویم؟ چگونه میتوانیم درآمد خوبی از عکاسی کسب کنیم؟ این سوال خیلی از مخاطبان شما خواهد بود. روش های زیادی برای درآمدزایی وجود دارد شما میتوانید روی تولید محتوا در موارد زیر برای کسب درآمد کار کنید.

  • عکاسی عروسی: برای شروع این ژانر عکاسی بهتر است در ابتدا بصورت همکاری با یک نفر این کار را شروع کنید.
  • عکاسی تجاری: عکاسی که در جهت بازاریابی و تبلیغات محصول است.
  • عکاسی پرتره: این ژانر جزوه قدیمی ترین ژانرهای عکاسی است و اگر سبک خاص خودتان را پیدا کنید بازخورد خوبی خواهید گرفت.
  • عکاسی مسافرتی: هم مسافرت است و هم پیدا کردن لوکیشن های خاص و منحصر به فرد.
  • فروش عکس ها: عکس های خود را در اپلیکیشن های istock یا Adobe بفروشید.

3. سوال کاربران در چه زمینه ای است؟

اولویت شما در هر کاری مخاطب شماست، این مخاطب میتواند یک فالور اینستاگرام باشد می تواند یک کاربر جستجو کننده در سایت باشد میتواند یک مشتری باشد، پس مخاطب هدف خودتان را پیدا کنید و ببینید چه سوالاتی دارد و به دنبال چیست؟ شما باید در تولید محتوا سایت عکاسی به پاسخ سوالات مخاطب خود بپردازید و سعی کنید ابهامات آن را پاسخ دهید سعی کنید مقاله های خود را همراه با عکس یا فیلم های مرتبط منتشر کنید و بصورت واضح و عملی پاسخ سوالات کاربران خود را بدهید. این بهترین کار برای افزایش بازدید از سایت شما و در نتیجه کسب درآمد بیشتر است.

4.تاریخچه عکاسی

تاریخچه عکاسی

میتوانید بخشی را مرتبط با تاریخچه عکاسی بگذارید. در این قسمت میتوانید درباره تاریخچه عکاسی بنویسید درباره عکاسان معروف و رزومه کاری آنها و عکسهایی از هر عکاس در آن بخش به اشتراک بگذارید. میتوانید از تاریخچه ابداع عکاسی اولین دوربین های عکاسی اولین عکسی که ثبت شده اولین عکاسان و بهترین عکاسان حال حاضر صحبت کنید مخاطبی که سایت شما را دنبال میکند قطعا اگر عکاس نیست فردی علاقمند به عکاسی است، پس این مطالب برای او جذاب خواهد بود و خوشحال خواهد شد اطلاعات خودش را در مبحث مورد علاقه خود بالا ببرد.

5. اخبار عکاسی

بروز باشید بروز باشید و بازهم میگویم که به روز باشید. اخبار عکاسی را دنبال کنید و رویدادهای مهم عکاسی را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید این باعث می شود هم مخاطبتان در جریان اخبار روز و فناوری قرار بگیرد هم اعتبار سایتتان به دلیل بروز بودن افزایش پیدا میکند. این  اخبار میتواند هر روز یا هفته ای یکبار بروز شود و در قسمتی واضح در صفحه اصلی سایتتان قرار بگیرد که دسترسی به آن بسیار راحت باشد.

6. راز های مگو عکاسی را بازگو کنید

رازهای عکاسی را بگویید. هر حرفه ای راز های مربوط به خود را دارد سعی کنید رازهای مربوط به حرفه خودتان را بگویید هر شخصی فوت کوزه گری کارش را برای خودش نگه میدارد، شما هم منطقی است که این کار را انجام دهید ولی برای همه فنون کارتان اینکار را نکنید، سعی کنید آموخته ها و تجربیاتتان را با مخاطبتان به اشتراک بگذارید. گاهی حتی مخاطب شما یک عکاس نیست و قصد ندارد از آموزش شما استفاده کند ولی بیان چنین مطالبی اگر با لحن درست یا ویدئو کاربردی باشد برایش بسیار جذاب است و از تماشای آن لذت میبرد. باور کنید گفتن بعضی از نکات باعث محبوبیت بیشتر شما و همچنین بالا رفتن صداقت شما و اعتماد مخاطب به شما خواهد شد. پس رازهای مگو کمی برای خود نگهدارید و رازهای کوچک خود را با کاربران به اشتراک بگذارید.

7.داستان عکاس شدن خودتان را تعریف کنید

در تولید محتوا سایت عکاسی برای مخاطبتان بسیار جذاب است که بدانند چه شد که شما عکاس شدید و چه چیز هایی الهام بخش شما برای عکاسی بوده و هست. کلا داستان سرایی در هر حوزه و کاری در صورتی که مخاطب بتواند با آن داستان ارتباط برقرار کند همیشه خوب بوده و طرفداران زیادی داشته، شما اگر نگاهی به صفحات پر بازدید اینستاگرام بیندازید خواهید دید خیلی از پیج های پرطرفدار دارای یک داستان خیلی ساده در پشت صحنه هستند و این داستان باعث ارتباط گرم و بهتری با مخاطبانشان خواهد شد.

8. ابزار های عکاسی را معرفی کن

ابزارهای عکاسی

عکاسی جزوه آن دسته از کارهایی است که به ابزار های زیادی احتیاج دارد. شما میتوانید برای تولید محتوا سایت عکاسی شروع به معرفی ابزارآلات عکاسی کنید. خیلی از کسانی که می خواهند عکاسی را شروع کنند نمیدانند به چه ابزارهایی نیازمندند. هر ژانر از عکاسی ابزار مورد نیاز خود را میطلبد و برای گرفتن عکس های خلاقانه ما نیاز به نور ها و گاهی لنز های مختلفی داریم، این فرصت و در واقع نیاز خوبی از مخاطب شما است که درباره آن شروع به تولید محتوا کنید.

9. داستان موفقیت کاربرانتان

از مخاطبان خود بخواهید داستان موفقیت خود را در هر حوزه عکاسی با شما به اشتراک بگذارند و شما آنها را برای مخاطبانتان شیر کنید. مطمئن باشید به دسته ای از این موفقیت ها خواهید رسید که حتی شاید بخواهید یک دسته اختصاصی برای آن ها تنظیم کنید، در هر صورت دیدن موفقیت کاربرانی که سایت شما را دنبال میکنند توسط خودتان و دیگران بسیار جذاب است.

10. روزمرگی یک عکاس را به مخاطب نشان بده

زندگی روزمره مورد علاقه خیلی از آدمهاست کنجکاوی درباره اینکه دیگران چگونه زندگی میکنند چه برنامه هایی دارند به کجاها سفر میکنند و چه علایقی دارند برای اکثر مخاطبان جذاب است. حال شما میتوانید این را در قالب زندگی روزمره یک عکاس در بیاورید و درباره دغدغه ها و روزمرگی یک عکاس بطور کامل تولید محتوا کنید. در واقع  این برای مخاطب شما بسیار جذاب خواهد بود که در روند همه اتفاقات زندگی عکاسی شما قرار بگیرد، این کار برای مخاطب شما به منزله همراهی کردن شما است و ایجاد یک حس صمیمیت که انگار دوست شماست و دوست دارد شما را همراهی کند.

11. درباره چیزی که شما را متفاوت میکند صحبت کنید

عکاسی یک هنر است و هنر یعنی دیدن تفاوت ها، اگر در هنر نگرش های متفاوت وجود نداشته باشد تنوع وجود ندارد و زیبایی خود را از دست میدهد اصلا میشود ریاضیات، که طبق یک قانون و قاعده مشخصی انجام میشود و هیچ کس حق تغییر در این قواعد را ندارد. پس دیدگاه متفاوت خودتان را در عکاسی بیان کنید و بگویید کدام قوانین نسبی هنر را قبول دارید با کدام مخالف هستید و بنظرتان تاثیر چندانی در عکاسی ندارد یا آنقدر ها هم که میگویند خوب و کاربردی نیست. همچنین میتوانید بگویید به چه عکاسی علاقه دارید و سبک کدام عکاسان با سلیقه شما جور در نمی آید. با کاربران راحت باشید و بگذارید بدانند سلیقه شما در عکاسی دقیقا چیست این سایت شخصی شما است و تولید محتوا سایت عکاسی شما به سلیقه خودتان بستگی دارد.

12. کار مخاطبانتان را نقد کنید

اگر به درجه ای از مهارت در عکاسی رسیده اید که میتوانید در حد نه چندان حرفه ای اما مناسب یک عکس را نقد و بررسی کنید، میتوانید ترتیبی بدهید هر وقت که فرصتی دارید مخاطبانتان عکس هایی که گرفته اند را برای شما ارسال کنند و شما به نقد و بررسی عکس ها بپردازید و با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. این فرصت خوبی برای تعامل با کاربرانتان است و شما میتوانید مخاطبانتان را بیشتر از قبل با خود همراه و با فعالیت های پیج یا سایتتان همراه کنید.

13. معرفی ژانر های مختلف عکاسی

ژانرهای مختلف عکاسی

مطمئنا همه عکاسان قرار نیست در یک حوزه فعالیت کنند و علاقمندان به عکاسی اکثرا دو یا سه حوزه از این عکاسی را بصورت دقیق و همه ژانر های عکاسی را بصورت تفریحی و گذرا مطالعه خواهند کرد، پس مطالبی اختصاصی به هر ژانر عکاسی با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید درباره همه ژانرها بنویسید. نحوه کار، ابزار های مورد نیاز برای هر ژانر، بازار کار مرتبط با آن ژانر عکاسی، چگونه آن ژانر عکاسی را شروع کنیم و از کجا بفهمیم در کدام ژانر عکاسی میتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

14. اشتباهات عکاسی را بگویید

در هر کاری اشتباهات رایج مخصوص به خود وجود دارد که این اشتباهات بعضی اوقات به حدی رایج میشوند که اشتباه بودن خود را از دست میدهند و تبدیل به یک کار عادی میشوند، درحوزه عکاسی اشتباهات رایج را پیدا کنید و با مخاطب به اشتراک بگذارید از رایج ترین اشتباهات عکاسی عکس گرفتن با فرمت jpg  بجای عکاسی با فرمت RAW یا عکاسی رو حالت اتومات یا حتی عکاسی در نور شدید نیمروز این ها بخشی از اشتباهاتی است که اکثرا آن را انجام میدهند. شما میتوانید یک فهرست از این اشتباهات با توجه به تجربه شخصی خود تهیه کنید و درباره اشتباهات رایج عکاسی بنویسید.

15.برگه قرار داد

همانطور که عکاس در قبال مشتری خودش یک سری تعهدات دارد مشتری نیز در قبال عکاس تعهدات خاص خودش را دارد. این تعهدات دو طرفه معمولا باتوجه به پروژه عکاسی در قالب های مختلف تنظیم میشود شما میتوانید انواع قرداد های عکاسی برای پروژه های مختلف را از نمونه قرار داد عکاسی تبلیغاتی تا قرارداد عکاسی کودک را با کاربران سایتتان به اشتراک بگذارید.

16. مسابقات عکاسی

مسابقات عکاسی برگزار کنید یا اخبار مربوط به مسابقات عکاسی کشوری تا جهانی را به کاربرانتان بگویید و از آن ها بخواهید با هر درجه ای از دانش عکاسی هستند خودشان را دست کم نگیرند و در این مسابقات شرکت کنند. مسابقات مهم عکاسی را در سطح جهانی و کشوری معرفی کنید و درباره سیستم مسابقه و همه نکات مهم و کاربردی در جشنواره های عکاسی صحبت کنید از معیار انتخاب عکس ها تا مبلغ جایزه این مسابقات صحبت کنید.

17.عکاسان معروف را معرفی کن

برترین عکاسان درسطح جهانی را معرفی کنید، آثار آنها را به نمایش بگذارید و درباره زندگی نامه آنها نیز صحبت کنید.

مرسی که تا پایان این مقاله همراه من بودید. اگر سوال یا پیشنهادی در مورد تولید محتوا سایت عکاسی دارید کامنت کنید یا در واتس آپ پیام بگذارید کارکوکیا پاسخگو شما خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا